Zaloguj się, aby obserwować  
lordrolnik

Zetor kręci i nie odpala.

Polecane posty

lordrolnik    20

witam wszystkich mam problem z zetorem 5718. Problem jest taki wszystko było dobrze palił na dotyk po przywiezieniu go na lawecie zaczęły się problemy kiedy zjechałem to poszedł olej przez kolektor i teraz długo kręci i nie może odpalić proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

mój zetorek jak długo kręcił i nie chciał odpalić to pomogla wymiana końcówek wtrysków bo te co były to już lały. a ciepły też długo kręci czy tylko zimny? ale kręci dlugo i odpala czy wogóle nie chce odpalić

Edytowano przez rafalwwe42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordrolnik    20

na ciepłym od razu pali. Wczoraj to kręcił długo ale odpalił. ale dziś to kreci i nie może zapalić trochy bateria słaba muszę ją pod ładować i jutro zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może pompa paliwowa ma jakiegoś śmiecia albo rurki przedmuchaj wszystko sprężarom bo mały paproch i nie zapali. a co do oleju to może sie śruby poluzowały mi w żniwa w 60 poluzowały się śruby to strasznie olej poszedł ale dałem nowe i jak narazie jest wszystko ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no przy wydechu masz śruby w głowicy jeżeli przez nie poszedł to tylko śruby sie poluzowały a jeżeli ze środka to głowica do wymiany jak mi rusek pluł olejem to wgl nie chciał zapalić i nie miał mocy to przyczyn ą było wykruszenie gniazda głowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordrolnik    20

wcześniej też tak przy ruszaniu trochę mocy nie miał. Ale przez to zjeżdżanie z lawety tak się zrobiło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

laweta to pewnie nic nie ma do rzeczy jeżeli jutro go odpalisz to zobacz czy bardzo olejem pluje bo jeżeli tak i nie ma mocy to moja teoria jest taka ze pierścienie na tłoku do wymiany bo mają luz i przepuszczają olej a rusek ma inną budowe silnika sorka za błąd w poprzednim poście z tymi głowicami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordrolnik    20

a mogło być tak że przy zjeżdżaniu był duży przechyl i olej poszedł przez kolektor

 

jak go jutro nie odple to będę pisał czy coś innego może zobaczę jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

wcześniej też tak przy ruszaniu trochę mocy nie miał. Ale przez to zjeżdżanie z lawety tak się zrobiło ?

a po co żeś go na tej lawecie woził ? włączasz dawkę rozruchową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordrolnik    20

na lawecie go przywiozłem do siebie. A dawkę daje.

 

to może go źle odpalam jak możesz to napisz jak go się powinno odpalać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tego to na 100 nie powiem bo 60 tez z lawety ściągałem po dużym przechyle i było wszystko ok ale i taka sytuacja u cb mogła wystąpić podładuj jutro akumulatory i go zapal zobacz jak pracuje i czy ma moc a moim zdaniem najlepiej odkręcic kolektor wydechowy i zobaczyć czy nie pluje bo jezeli tylko olej poszedł to moment go osuszy i będzie ok a i po 10-15 min pracy powąchaj spaliny czy pachna paliwem czy olejem a i powiedz jakim kolorem kopcił wcześniej przed jazda na lawecie jak mu gazu dawałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

hehe...dajesz gaz ręczny na max , włączasz ten pstryczek na pompie paliwowej(ręczna dawka rozruchowa) z przodu na korpusie pompy - i wtedy odpalasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

no to wychodzi że zakupiłeś szrot do remontu ;)..a i jeszcze pod pompuj paliwo , bo ten typ lubi cofac paliwo

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

zaworek nawala i nie trzyma paliwa , typowe dla zetora...pompuj pompka paliwo przed odpaleniem i będzie git

Edytowano przez kozulek2
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaworek nawala i nie trzyma paliwa , typowe dla zetora...pompuj pompka paliwo przed odpaleniem i będzie git

 

ale kolega wcześniej pisał ze przy ruszaniu troche mocy niemiał i kopci na szaro niebiesko to może byc uszkodzona choć by i jedna głowica ciężko będzie palił, troche mniej mocy ale bedzie chodził najlepiej zdjąść kolektor wydechowy i go zapalić wtedy będzie wiadome co mu jest przynajmniej takie jest moje zdanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

najprosciej to zadzwonic do poprzedniego wlasciciela i zapytac czemu go sprzedal i wtedy bedziesz wiedzial wszystko, jak kupowales pewnie zapalali cieply +pierwsza sprawa jak kupujecie ciagnik to dotknac reka silnik czy byl przepalany albo przyjechac wczesniej na miejsce


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam a moim zdaniem to wtryski lejom albo pompa ma zły kąt , jak by jedna głowica była szmelc to i tak powinien odpalić na pozostałych cylindrach . Zobacz jeszcze czy filtry paliwa są czyste ,spróbuj odpowietrzyć pompę , tam na górze pompy po prawej i lewej stronie ,koło rurek wtryskowych masz tam takie śruby na klucz m 8 z nacięciem na śrubokręt to je odkręć i pompuj paliwo aż dobrze się odpowietrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordrolnik    20

już jest wszystko dobrze dziś odpalił za pierwszym razem. Dzięki wszystkim za pomoc.

 

i przestał walić olejem. Jak by mu wszystko przeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordrolnik    20

może napisze co było przyczyną nie odpalania więc tak wtryski lały i zalewaly go i nie mógł odpalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj