kaszalot

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym

Polecane posty

kaszalot    0

Zastanawiam się nad zakupem ciągnika i jak na razie wpadł mi w oko DF Agrofarm, ale ostatnio pojawiła się opcja zakupu forterrki ok 100 km. Zastanawiam się czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na takie pytanie:

 

Czy Zetor ten poradzi sobie z zestawem aktywnym 2,5m Akpil i siewnik poznaniak (redlice talerzowe) a na przód poszedł by wał Cambell Mandamu (ponad 800 kg).(Gleba ciężka, czasu mało i stąd zapytanie o zestaw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

znajomy kiedyś na próbe podczepił do Forterry 11411 zestaw upr. siewny nabudowany Kuhn(nie pamiętam dokładnie modelu, ale nówka kupiona 2 lata temu :D) o szer. 3 m. Siać jakoś siał, ale prędkość z 7 km/h. Ale to była próba. Potem czepiał do MF ok. 140KM i w miare szło. Teraz czepia do JD 6930 to robota idzie :D Myśle że z 2.5m sobie poradzi 100KM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ja proximą 100 sieje zestawem: brona wirowa i siewnik poznaniak 2.5 metra i proxima daje sobie spokojnie rade. gleby 3 i 4 klasa dużo górek i miejscami glina także gleba dość wymagająca w uprawie. prędkość to tak ok 10 km\h. nie wiem jak z wałem z przodu by się zachowywała bo ja z przodu to tylko obciążnik mam zaczepiony


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

Ja mam podobny zestaw lecz nie aktywny tylko bierny możesz zobaczyć w galeri. Nie wiem, w uciągu powinien dac radę i przód jak dociążysz to powinno być ok. Ja gdybym teraz coś kupował to kupił bym coś nabudowanego , ponieważ taki siewnik masz zaraz na agregacie i zaraz za ciągnikiem a nie wystaje aż tyle co na hydropaku, a także dociązy ci dobrze bronę przez co wał packer nie będzie stawał tak jak na hydropaku ponieważ będzie bardziej dociążony.

Byłem raz na pokazach to Valtra 110 KM pracowała z zestawem aktywnym KUHN INTEGRA 3m bez problemu tylko że pustym. Wiadomo zawsze to do paki zamiast 900 kg to można sypać 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

foretera z takim zestawe spokojnie da rade. jedynie musisz mieć na przodzie komplet obciążników albo tuza z jakimś 300-400 kilo obciążnikiem


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszalot    0

Dzięki wszyskim za odpowiedzi. jednocześnie jeśli mogę to zapytam, czy ktoś załączyłby jeszcze ten wał z przodu zamiast dociążenia dzioba traktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

ja gdybym miał tuza to coś bym o tym pomyślał. A wiecie może ile można maksymalnie dociążyc zetora z przodu? bo mam 700 kg ale coś bym mu dołożył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

w sumie to udzwig przedniego tuza w proximie to coś ok 2 t a w forterze jeszcze wiecej, chyba 3,5 także do fortery to myśle ze tak z 1,5 t to spokojnie można zapiąć na przód. inna sprawa czy z takim wałem ciągnik by miał ciężej bo musi pchać jeszcze przed soobą kawał żelastwa czy lżej bo wał by zagęszczał zimie przed ciągnikiem i traktor by sie nie zapadał tak w role i miałby lżej


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

a no dobrze mówisz. ale wydaje mi się że taki zestaw mający 3 m szerokości dużego oporu by nie stawiał. bo w agregacie ciągnik spokojnie sobie rade daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

spokojnie bez żadnych problemów powinien dać sobie radę i z tego co podejrzewam to i DF by dał mój kuzyn ciąga DF 420 podobny zestaw tylko agregat trochę inny waga około 1700 kg i bez żadnych problemow daję radę na 4-5 glebie , wystarczy tylko przód dobrze dociążyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co myślicie o forterze 120 oraz agregacie uprawowo siewnym 2,7 z wałem packera i trzema rzędami zębów, z przodu wał strunowy+poznaniak z nadstawkami również 2,7. Gleba 2, 3 klasa oraz trochę piachu. Z góry dzieki za informacje. Moze ktoś poleci jakiś dobry sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj