Darkos

Unia Apollo 14 vs Joskin Siroko S5010/11V

Polecane posty

Darkos    1

Chciałbym kupić rozrzutnik i zastanawiam się właśnie nad tymi dwoma modelami. Cena jaką mi za nie zaproponowano jest taka sama. Nie wiem co wybrać, ponieważ wydaje mi się, że Joskin prezentuje wysoką jakość, ale z drugiej strony oglądałem Apollo i też nie mam mu nic do zarzucenia. W okolicy jeden rolnik ma Apollo to bardzo go chwali, natomiast nikt nie ma Joskina i trudno mi uzyskać jakąś opinie na jego temat. Co do Apollo to on ma posuw na 4 łańcuchy, a Joskin na 2 i zastanawiam się jak to się będzie sprawdzać. Osobiście wolałbym posuw na 4 łańcuchy, ale może te w Joskinie są lepszej jakości i też sobie poradzą. Bardzo proszę o informację i opinie na temat tych rozrzutników. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem podobny problem rok temu. Również wybierałem pomiędzy Apollo 14 lub Joskin Siroko 13 ceny prawie takie same, siroko 10tys droższe. Wybór jednak padł na Jeantila EVR 16.12. cena troszkę większa bo ok. 145tys a siroko jak się nie mylę 105. Ale nie ma co porównywać po prostu inna bajka. W Jeantilu nie podczepiasz nawet 1 przewodu hydraulicznego :) bo ma własną hydraulikę. Wszystkie funkcje sterowane z kabiny. Na panelu elektronicznym masz funkcje: otwierania tylnych drzwi, wysuwania tylnej zasuwy, posuwu taśmy, prędkości posuwu, i zamykania świateł, czyli 5 funkcji na sterowniku :) Pojemność standardowa to 12t ale ja mam 14t bo dodatkowo jest podwyższany adapter i nadstawki. Po pierwszym sezonie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos    1

@kalus77 ceny, które podałeś to netto czy brutto? Powiem Ci, że interesowaliśmy się z tatą Jeantilem jakiś czas temu, ale cena była sporo wyższa od Apollo i Siroko. Nie wiem ile on teraz kosztuje, ale zarówno Apollo jak i Siroko chcą nam sprzedać za 78 tys. netto, muszę tylko się dokładnie dowiedzieć o tego Joskina, bo był u nas przedstawiciel i mówił, że mają w tej cenie rozrzutnik 11t na placu, ale cena wydaje mi się bardzo niska i nie wiem czy to nie jest przypadkiem 9t. Fakt, że z wyposażenia dodatkowego oba mają tylko zasuwę skrzyni ładunkowej, a Twój rozrzutnik jest bogato wyposażony. Ile masz obornika rocznie, bo nie wiem czy na moją ilość warto kupować takie wyposażenie? Rozrzutnik byłby kupowany na MGR, poprawki się przedłużyły i realizacja jest na koniec stycznia, może uda się przełożyć ją na luty. W związku z tym pojawia się też problem, że muszę wziąć to co jest na placu, ostatecznie Apollo wyprodukują w ok. 7 tygodni, więc może zdążą, a z Jeantilem będzie pewnie ciężko. No i ogólnie cena Jeantila jest pewnie dużo wyższa, a ostatecznie i tak będzie on woził tylko obornik.

@xerion3800 fakt, to jest na plus dla Joskina. O malowaniu UG słyszałem, ale podobno Apollo robią solidnie. Z drugiej strony zastanawiam się jaka będzie różnica w 4 łańcuchowym posuwie Apollo i 2 łańcuchowym Joskina. Czy w tym przypadku Joskin nie wypadnie gorzej.

Edytowano przez Darkos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Pierwsza różnica to że UG jest większy. Joskin-11m3, UG- 13m3.

Patrz ma wymiary skrzyni jak porównujesz rozrzutniki.

Kalus77 wozisz obornik z nadstawami do kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek57    5

Witam

Stoję przed wyborem rozrzutnika do obornika. Po przeanalizowaniu różnych ofert mam do wyboru dwa modele Joskin Siroco 13V oraz Metal Tech Ro 12. Zestaw ten miałby współpracować z Fendt 312 Turbomatic. Co sądzicie o tym zestawie. Cena jaka została mi zaoferowana za nowego Joskina to 105 Tys.netto. Dostałem też ofertę za ten sam model tylko za pokazowy 95 tys netto. Cena Metal techu jest mi na razie nieznana. Co do jakości wykonania po dokładnych oględzinach obu modeli nie mam wiekszych zastrzeżeń. Do tej pory nie miałem doczynienia z tego typu rozrzutnikiem. Chętnie bym zapoznał się z Waszymi uwagami i spostrzeżeniami na temat tych dwóch modeli. Co o nich sądzicie? Chętnie usłyszał bym opinie osób użytkujących tego typu sprzęt.

Pozdrawiam Michał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KrzysztofWyszyski
      Problem polega na tym że zawiasy puszczają po spuszczeniu z przewodów oleju i było odpowietrzane. Co to może być za przyczyna?
    • Przez ZetorPower
      Witam Pany mam pytanie jest do kupienia agregat unia ares tl drive z hydropakiem ale nie mam pojęcia jak taki wał oponowy poradzi sobie w uprawie i siewie po orce centralnie po orce lub wstepnie przebronowane ciezkimi bronami na rędzinie lub glinie no i troche na normalnych glebach  rozwali to troche bryły czy opony za miekkie są?? własciciel pracował nim na lekkich glebach to mówi że malina 
    • Przez Arek84
      Jak w temacie, poszukuję agregatu unia kombi 3,7 m rozkładany hydrauliczne  rozważę  każdą propozycje najlepiej nie malowany w oryginale i w obrębie tarnowa, krakowa,  katowic i kielc.
    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
    • Przez Michal984
      Witam szukam pługa unia tur 4+1 na sprężynach lub resorach. Bardzo pilne!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj