przemal_1989

wozy paszowe z frezem

Polecane posty

siemka ostatnio zacząłem sie rozglądać za jakimś wozem paszowym tylko nie byle jakim tylko musiałby być z frezem żeby nie trzeba było używać innych maszyn żeby go załadować. Z góry dzieki za odpowiedzi oraz chce abyście jakiś linki do konkretnych modeli oraz pojemność na 50 sztuk + cielęta


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a wszystkie pasze masz w pryzmach(silosach)? bo bez tego ani rusz. i tak czasami trzeba załadowac jakimś sprzetem (nie zawsze, ale zdarza się). A czymś słomę trzeba też wrzucic, więc frez pomaga ale eliminuje pracy innego sprzetu.

 

 

Ja polecam taarup 612-2 SL. Pracuje taki u mojego znajomego-co prawda uległ awarii ale po 4latach pracy ze stadem 300sztuk... Przy Twoim stadzie daje to 3krotnie dłuższą żywotność. ;) być może była to też wada fabryczna.

 

 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image29706.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tylko ta cena... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

no jak ktos chce kupić wóz z frezem to już na to już musi się z kosztem liczyć - co innego 'chce kupić wóz paszowy' ogolnie, to można się licytować między ubogim 3m3 i samozaładowczym 20m3 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak bierzecie i wycinacie bele z sinokiszonki albo ze słomy?? zgóry dziex za odpowiedzi


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
a jak bierzecie i wycinacie bele z sinokiszonki albo ze słomy?? zgóry dziex za odpowiedzi

 

Ja ładuje ładowaczem czołowym bo śrute i inne rzeczy jeszcze sypię, dodatki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli jak ktoś robi sianokiszonkę w belach to na paszowóz z frezem nie ma sensu wydawać pieniędzy...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No ja kupiłem z tą myślą że z balotów zejde.

 

Koszt 3 lata temu był taki że dziś netto bez freza trzeba dać za 12 m3 <_<

 

Robić silosy betonowe i wóz z frezem to piekna sprawa

 

No ja mam takiego:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image11381.html

 

A tak wyglada pryzma po wycięciu frezem:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image12482.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A baloty to zajmuję dosyć dużo czasu.A do silosu sie wysypie sieczkę ubijesz i po sprawie <_<.

Tylko potrzebna jest sieczkarnia <_<


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Robert, a pochwal sie jak ten wóż miesza? szczerze to ja sie nie zagłebiałem w tajniki, ale widziałem jak mój kolega załadował go z czubkiem i wszystko pocięte i wymieszane bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym słowem jeśli sie nie ma bele sianokiszonki to niepotrzebny jest raczej wóz paszowy z frezem tylko normalny bez i jeśli można to jeszcze chce widziec jakie orientacyjne ceny7 takich wozów


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Co do mieszania do już kiedyś pisałem w którymś temacie. Ja jestem bardzo zadowolony, mam go 3,5 roku i taką robote u mnie robi że hej. Teraz to C-360 będę zakłądał i na obrotach zależnych na początku a potem normalnie daje rade. Wstawie kiedy foty jak 60-ka śmiga <_<

 

Nie będę przez cały czas odczepiał, a 912 pójdzie na wiosne do wału 6 m Vaderstada, przegrabiarki 7 m i kosiarki dyskowej.

 

Cena katalogowa takiego jak mój to 120 tys. netto. Ja za swojego z frezem przed wejściem do UE tyle dałem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ale frez jak ucina pryzme (chociażby kiszonki z kukurydzy, bo jej nie robisz w belach), to powstaje taka płaska sciana ktora uniemozliwia dopływ powietrza wgłab pryzmy i pasza jest lepsza (tak gdzieś czytałem <_<)

 

 

@robert

 

na szczescie on ma niezalezny układ hydrauliczny <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a właśnie, że kiszonke z kukurydzy można zrobić w belach ;) tak samo jak wysłodki buraczane.co do płaskiej ściany to można sobie to w inny i tańszy sposób załatwić niż frez ;) wytarczy odpowiednia szerokośc i wysokośc pryzmy do czasu, w którym sie skarmia.u mnie na lato mam mniejsze silosy/pryzmy aby szybciej skarmiać paszę.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
a właśnie, że kiszonke z kukurydzy można zrobić w belach ;) tak samo jak wysłodki buraczane.co do płaskiej ściany to można sobie to w inny i tańszy sposób załatwić niż frez ;) wytarczy odpowiednia szerokośc i wysokośc pryzmy do czasu, w którym sie skarmia.u mnie na lato mam mniejsze silosy/pryzmy aby szybciej skarmiać paszę.

 

Ile dziennie kiszonki wybierasz (w tonach)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
a właśnie, że kiszonke z kukurydzy można zrobić w belach :) tak samo jak wysłodki buraczane.co do płaskiej ściany to można sobie to w inny i tańszy sposób załatwić niż frez ;) wytarczy odpowiednia szerokośc i wysokośc pryzmy do czasu, w którym sie skarmia.u mnie na lato mam mniejsze silosy/pryzmy aby szybciej skarmiać paszę.

 

 

o wymiarach było wiadome juz zawsze ;) ale zaprzeczysz, ze frez w tym pomaga? :)

 

o jakich innych sposobach myslisz? jakiś wycinak kiszonek? Chyba na turze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja dziennie około 2,5-3t zależnie od ilości szt. robie to ręcznie przy uzyciu całej gamy dostępnych w marketach narzędzi (widły, gable, łopaty, itd.) i kilku wózków "made in stodoła" ;)

 

nie zaprzeczę,frez jest chyba najlepszym rozwiązaniem, ale dlaczego taki drogi...jeżeli jest wszystko zrobione pod paszowóz z frezem (sianokiszonka w silosie, wybetonowane drogi dojadowe) to tylko frez. bo niepodoba mi się, że dwa razy dziennie trzeba dwa ciągniki zapalać do zwyłego paszowozu.

 

dzisiaj przyjechał koles z Sano z wiaderkiem (jeszcze nic od niego nie kupiłem, a wszystko przywozi ;) ) pytam się o paszowóz 7-8m3 i 8m3 kosztuje 52 netto.jak dla mnie to byki są jeszcze za tanie, żeby tyle wyłożyć, do tego cała masa przeróbek w oborze i zakup ładowacza czołowego.

 

ale za te 60 tyś kipić używaną ładowarkę o szer 1,2m z łyzką, która byłaby wyposażona w frez i żmijkę do wysypu-czemu nie :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
dzisiaj przyjechał koles z Sano z wiaderkiem (jeszcze nic od niego nie kupiłem, a wszystko przywozi ;) ) pytam się o paszowóz 7-8m3 i 8m3 kosztuje 52 netto.jak dla mnie to byki są jeszcze za tanie, żeby tyle wyłożyć, do tego cała masa przeróbek w oborze i zakup ładowacza czołowego.

 

ale za te 60 tyś kipić używaną ładowarkę o szer 1,2m z łyzką, która byłaby wyposażona w frez i żmijkę do wysypu-czemu nie ;)

 

 

tylko, ze ta łycha z frezem to jakoś dziwnie wygląda... wydaje mi się, ze jej praca to: przejechac po scianie pryzmy wyskrobac kiszonkę i dopiero później wziąść ją ze spodu.

 

kolega mi ponadto mówił ze do frezu potrzebował 2ch ludzi... nie zagłebialem sie naprawdę w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Nie on sobie zaraz wrzuca na łychę ;)

 

Po jakiego bata mu 2 ludzi. A pewnie nie umie pod pryzme prosto cofnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

he a Ty umiesz?

 

no własnie moim zdaniem to jest dziwnie zainstalowane i nie da sie od razu na łyche wrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Pavel masz na mysli łychę do ładowarki???

na stronie http://www.schaeffer-lader.de/ w akcesoriach jest taka łyżka i ona ma frez na siłownikach więc pewnie odrazu sie naładuje.

na sronie www.weidemman.pl tez jest taka łyzka i tam frez jest na stałe, więc sie pewnie sama się nie załaduje...

 

 

widział ktoś kiedyś taką łyzkę w akcji???ciekaw jestem ile musi mieć m3 aby zmieściła 500kg kiszonki z kukurydzy i ile musi mieć ładowarka uźdzwigu aby sobie z taką popradziła...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

Też bym też wybrał małego weidamanna ;) . Jego zalety to to że jest zgrabny, co świadczy o tym , że będzie się lepiej sprawował od wozu paszowego w starych, małych oborach, można go też wykorzystać do usuwania obornika. ;)

 

Według mnie wóz paszowy nadaje się tylko do obór z przejezdnym stołem paszowym.

Ja bym ci polecił wóż paaszowy firmy trioliet. Te wozy zamiast frezu mają coś podobnego do durzej szczęki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wie ile może taka łyżka z frezem kosztować i ile w nią orientacyjnie wchodzi??


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj