Zaloguj się, aby obserwować  
moscich

budowa w granicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
moscich    5

Witam mam takie pytanie do was. chce budować obore a że nie pasuje mi nigdzie indziej jak w granicy to tam chciałbym ją postawić i oto jest moje pytanie czy moge postawić obore w granicy bez zgody sąsiada? oczywiście bez okien z jego strony i spad dachu na moją strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie masz najmniejszych szans.

Mało tego, jak będziesz się starał o pozwolenie na budowe, to gmina wysyła pismo o zgodę do sąsiada.

Jak on nie wnosi żadnych problemów, ale nie pamietam do jakiego czasu, chyba do miesiąca, jak dostanie pismo, powiadomienie, z gminy, to dopiero wtedy będą mogli ci wydać zezwolenie. Do wszystkich sąsiadów co twoja działka graniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A silosy lub wiatę? Sąsiad na pewno się zgodzi, ponieważ jest to za stodołami i on też może sobie stawiać co tylko chce, ja się zgodzę on też. Więc można coś budować na granicy lub pół metra od. Bo gdy robiłem pozwolenie na silosy to każdy mówił że minimum 5 m musi być, tłumaczyłem że sąsiad na pewno się zgodzi, ale oni nie chcieli tego słuchać. Później już się w to nie wtajemniczałem ponieważ nawet mi pasowało kilka metrów od granicy je stawiać. Miałem dwa warianty gdzie mają stać, jeden na miedzy drugi kilka metrów od, oba warianty mi pasowały, więc zostałem przy tym kilka metrów od miedzy skoro urzędasy się uparły.

 

Ale wiatę w przyszłości to bym chciał po miedzy jakby była taka możliwość? A co wtedy z tym dachem? Z wiatą pasowałoby aby wysoka była od wjazdu, a dalej nie koniecznie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moscich    5

pytam się bo słyszałem że przepisy sie zmieniły ponoc i właściciel działki obok nie musi sie zgodzić ale chcę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Zmieniły się jakiś czas temu jak zaczęły obowiązywać warunki techniczne. Wtedy zlikwidowano zgody sąsiadów. Oni mogą się tylko zapoznać z zamierzeniem inwestycyjnym gdy toczy się postępowanie w sprawie wydania pozwolenia. Wracając do pytania, to napewno tego nie postawisz w granicy legalnie. Minimum 3-4 metry. O ile dobrze pamiętam to jeszcze obora musi być minimum 50 metrów od budynku mieszkalnego sąsiada. Może powiedz jeszcze jak szeroką masz tą działkę, bo przy szerokości do 15 metrów te odległości od granic można zmniejszać. Chyba do 1,5 metra.

Aha, od nowego roku jest zmiana warunków technicznych, ale co dokładnie będzie podlegało zmianom to jeszcze nie powiem bo nie wiem. Gdzieś czytałem, że zmianom mają podlegać przedewszystkim budynki rolnicze. Pożyjemy, zobaczymy.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Kolega @master dobrze mówi u nas facet stawiał oborę i też chciał po miedzy, ale sąsiad się nie zgodził... Mało tego dostał nakaz zbudowania płotu min 2 metry wys. i też chciał bezpośrednio za stodołą stawiać, połączyć oborę ze stodołą ale było za blisko do domu sąsiada 2 metry i musiał się o tyle odsunąć...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moscich    5

szerokość mojej działki to 35m ale nie ma miejsca gdzie indziej budować. a po drógie w poprzek działki przechodzi mi jeszcze rów melioracyjny.obora była by za stodołami także do domu jest jeszcze kawałek. sąsiad nie jest rolnikiem i tą ziemie co ma za stodolą ja uprawiam więc pewnie by mu to nie przeszkadzało, ale tylko chciałem sie dowiedzieć czy gdyby się nie zgodził to moge wybódować. dzięki za informacjie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ostateczna odpowiedz to: nie, nie możesz w świetle obowiązujących przepisów. Mówiąc nieładnie to sąsiad nie ma nic do gadania. Nawet gdy działka należy do Ciebie, a nie jest zabudowana to obowiązują ją przepisy o odległościach minimalnych. Taki paradoks bo istnieje zawsze możliwość sprzedania działki. Możesz spróbować wykupić ziemię sąsiada i scalić geodezyjnie dwie działki w jedną. Wtedy pojawi się pole manewru.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez miszka16
      Witam serdecznie. W związku z tym że przymierzam się do budowy obory z dofinansowaniem z PROW chciałbym na tym forum zapytać się. Czy jest ktoś  kto korzystał już z tego programu? I ewentualnie mógłby się podzielić swoim doświadczeniem jak również polecił jakąś firmę  która kompleksowo się zajmuje takimi programami i budową
    • Przez Dziuba
      Witam. Chciałem pszerobic swój kultywator na agregat uprawowy co sądzicie o dorobieniu wału packera??? A moze jakas inna opcja zdjecia moze ktos ma swojego cuda 😉 pozdrawiam 
       
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Przymierzam się do odbudowy stodoły na starych fundamentach(są sprawdzone przez nadzór budowlany), jednak chce wymienić całą posadzke, ponieważ stara była popękana oraz nierówno wylana. W projekcie mam podsypkę piaskową zagęszczoną na 30cm, podkład betonowy na 10 cm, następnie folia z siatka i na to wylewka 4cm. I teraz mam kilka pytań: ile cm starego piachu powinienem wybrać? (projektant mi powiedział że tyle ile będzie podsypka plus wylewki, lecz wole o opinie kogoś kto miał w praktyce z tym do czynienia), Oraz czy po zagęszczeniu podłoża mogę od razu położyć folie z siatką i wylać posadzkę na grubość 14 cm betonu B25?  Zamówiłem już piach 120 ton, czy mniej więcej tyle powinno wystarczyć na 180m2?
      Pozdrawiam
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj