Skocz do zawartości
sebas99

Glebogryzarka międzyrzędowa

Polecane posty

sebas99    60

Witam! Nadeszła zima, więc biorę się za wykonanie mojego projektu B)

Będzie to glebogryzarka międzyrzędowa 2 sekcje ( w przyszłości jak będzie dobrze się spisywała dorobię trzecią sekcję), większość części znalazłem na szrocie lub u siebie w garaży ^^, dlatego po podliczeniu kosztów nie jest to aż tak droga inwestycja. Fotogaleria będzie prowadzona wraz z postępem prac :P

Liczę na wasze porady i opinie ;)

Pierwszym zadaniem jakie w tej chwili wykonuje, jest budowa 2 identycznych przekładni łańcuchowych.

Do przekładni zamierzam zastosować koła łańcuchowe Z-15, które już przyspawałem do tulei, która będzie osadzona na wałku napędowym 30 mm.

035cdad186a5df78med.jpg

Na kołach łańcuchowych, będzie łańcuch 3/4 cala, wydaje mi się odpowiedni, a taki właśnie miałem

4ff870ce8a303471med.jpg

Obudowę zrobiłem z profilu zamkniętego 150x50, i nawet ładnie mi wyszła :),ma długość 64 cm

40dcc40187d9134cmed.jpg

W miejsca, gdzie wystają śruby będą przykręcone obudowy łożysk (zastosuje łożyska kulkowe) Na górze trochę słabsze łożyska a na dole mocniejsze.

3573ba2ff5ee534agen.jpg

Ciąg dalszy nastąpi.......

Edytowano przez sebas99

Wiadomość z agroFakt.pl

też myslałem nad taką glebogryzarką bo mam 4 ha truskawki a nowa taka 15 tys mam normalną z bometa ale do młodych truskawek niezdatna bo zasypuje krzaki

sebas99    60

mi to bardzo ułatwi pracę w truskawkach ;)

Edytowano przez sebas99

sebas99    60

Przepraszam za tak długą przerwę, ale z powodu świąt musiałem przerwać pracę ;)

Przedwczoraj złożyłem już 2 przekładnie :) Zostało aby założyć uszczelki i dopasować pokrywy z boku i na końcach :P

Oto zdjęcia:

d1fa577ecfc29d4bmed.jpg

1b8bfa996a496567med.jpg

b6e14ae206c50738med.jpg

Moim następnym krokiem będzie renowacja i przeróbka przekładni kątowej :)

tomn95    14

A mógłbyś opisać jak to będzie funkcjonować ? Tak jak w tych markowych ?

sima    0

witam zaciekawił mnie ten projekt i ciekawy jestem postępów może jakieś nowe fotki

sebas99    60

Fotki wstawię w najbliższym czasie, ponieważ akurat dzisiaj dorabiałem mocowania przekładni i nie miałem czasu na robienie fotek ;)

Edytowano przez sebas99

napster2354    2

Fotki wstawię w najbliższym czasie, ponieważ akurat dzisiaj dorabiałem mocowania przekładni i nie miałem czasu na robienie fotek ;)

Czekam z niecierpliwością

sebas99    60

Tak jak wcześniej pisałem zrobiłem już mocowania przekładni łańcuchowych.

Będą się one składać z 2 części.

Pierwsze to mocowanie do ramy, które wygląda tak:

]119461bd4e721480med.jpg

do mocowań (które są na zdjęciu na górze), dorobiłem takie o to blachy (będzie ich 4), będą podtrzymywały przekładnie.

Zamierzam przymocować je na śruby.

e0cb65a4126b3592med.jpg

Na ramie będzie to wyglądało tak (to były, aby pierwsze przymiarki):

8331587ee4f79987med.jpg

W między czasie zacząłem już dorabiać mocowanie głównej przekładni, ale jeszcze go nie skończyłem.

8bc458abbdc0ea77med.jpg

agro973    40

Bardzo ciekawy projekt, czekam z niecierpliwością na dalsze postępy i efekt końcowy. Mam nadzieję że jak ją wypróbujesz w polu to napisze jak się sprawuje

sebas99    60

Oczywiście, że opiszę pierwsze próby :D Mam plany, aby skończyć ją jakoś w połowie lutego ;)

sima    0

czym wycinałeś otwory w profilu ?

jaką główną przekładnie zastosujesz ?

i tak z ciekawości to większość elementów wyszperałeś we własnych zasobach czy kupujesz ?

sebas99    60

Przekładnia to przerobiona stara przekładnia kątowa od RCW :P

Większość elementów, które wykorzystuje mam z własnych zasobów ;)

sima    0

a mogę się dowiedzieć czym zrobiłeś otwory w profilu ? wyszły jak ta lala , jakaś otwornica ?

sebas99    60

Otwory były robione wiertarką stołową z otwornicą ;)

Spawam spawarką transformatorową :)

puntonero    0

Witam

Ładna robota, ciekawe jak to będzie działać a raczej jak długo.

nie prościej było by dorobić ekrany do zwykłej glebogryzarki.

Jak sadzisz truskawki że tylko dwie sekcje.

tomn95    14

Mi też się wydaje że prościej dorobić ekrany do standardowej glebo w celu uniknięcia sypania ziemi na krzaki.

sebas99    60

Może i tak, ale przez środek między ekranami idzie przecież wał i co z tego, że zęby są odjęte? Ja mam dość duże krzaki truskawek i ten wał by mi je niszczył ;)

Proszę czytać dokładniej, pisałem w pierwszym post, że w tej chwili będą dwie sekcje, ale jak się będzie wszystko dobrze spisywać to dorobię trzecią, żeby brała międzyrzędzie po środku ciągnika ;)

Edytowano przez sebas99

tomn95    14

Jak niby wał Ci będzie niszczył krzaki jeśli odetniesz ten pierścień do którego są przykręcone zęby ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez grzegorzw1971
      Witam Wszystkich! będę remontował glebogryzarkę stoi parę lat,(stara,polska 10 zespołów z nożami) w sklepie powiedzieli że można założy trochę szybszą przekładnię(mam rozwaloną) ,czy z taką szybszą możnaby uprawiać ściernisko?czy Ktoś z Was robił ściernisko gryzarką,wiem że problem bo wolno to idzie.ale z taką przekładnią może byłoby szybciej?
    • Przez konrad1015
      Witam mam nadzieje że dobrze umieściłem ten post.Mam pszczoły kilkanaście uli ,mam koło nich poletko moje około 1 ar mam małą glebogryzarke http://allegro.pl/glebogryzarka-elektryczna-qeg750-lider-750w-30cm-i3087742276.html podobną do tej i mam zamiar kupić http://moto.allegro.pl/siewnik-reczny-tarczkowy-do-nasion-szczotki-gratis-i3123454294.html taki mały sienik i siać na tym poletu facelie,gryke lub słoneczniki i tu moje pytanie czy wystarzy przejechać tylko to glebogryzarką czy przekopać jeszcze żeby mi to urosło klasa V albo IV ale facelia taką lubi podobno
    • Przez pawelJD
      Witam wszyskich. Interesuje mnie jak spawują się Wam glebogryzarki bometu napędzane przekładnia łańcuchową z lewej strony. Ja w zeszłym tygorniu zakupiłem taka glebogryzarkę i po 3 godzinach pracy mam przeciek w okolicach uszczelnienia przekładni. Ten typ tak ma, czy u Was też podobne niespodzianki wieku dziecięcego wyskakują?
    • Przez migacz
      Witam wszystkich. Mam pytanie czy w Polsce jest realne zarejestrowanie tego typu pojazdu? Jak to zrobić i ile to kosztuje
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam pytanie bo pouruwaly mi sie tryby wiec wszystko jest wymienione, stare zostało tylko korpus i wałek do ktorego mocuje sie bebny mocujace. i tu moje pytanie jak ją ustawić bo słyszałem ze można ustawic jakoś na kartke wsadzic miedzy zeby zakrecic i jak ją nie przetnie tylko zaznaczy zeby na niej to jest dobrze, za kazdym razem tnie mi te kartki, raz juz myslalem ze bedzie dobrze tylko ze na moje oko to dosc spory luz jest na wałku i tak teraz zostawiłem. Koledzy pomórzcie mi bo pytałem takiego mecchanika to mowił że coś trzeba ja znowu rozebrac i pomierzyc te wałki bo są nowe. Prosze o sensowne wypowiedzi