sebas99

Glebogryzarka międzyrzędowa

Polecane posty

puntonero    0

Kolego robisz kawał fajnej roboty tylko że zawsze jest jakieś "ale"

Taka glebogryzarka jest ok ale do truskawek starych jak już masz wysokie redliny,bo wtedy wał idzie po redlinie a zęby nie sięgają wystarczająco głęboko.

Kolejne "ale" są zęby większe o około pięć centymetrów i wtedy jest ok.

Ja w młode glebogryzarką nie robie moim zdaniem niema sęsu (ale to moim zdaniem)dopiero jesienią jak wytne sadzonki.

PS.do młodych mam inne fajne ustroństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Zobaczymy, jak się będzie spisywała w praktyce. :P W razie czego zawsze można zrobić jakieś poprawki ;)

 

Fajnie, że się komuś podoba mój projekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Większość części już dorobiłem i pomalowałem farbą podkładową ;)

Czekają aby na przykręcenie do ramy i wyosiowanie, ale niestety na razie nie mam czasu (urwanie głowy w pracy) :(

Myślę, że zdjęcia wstawię dopiero jak przymocuję do ramy, bo tak nie połapiecie się co do czego ma iść :P

Edytowano przez sebas99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Zdjęcia będą niebawem ;), ale nie mam na razie czasu poskładać wszystkiego do kupy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61
Napisano (edytowany)

Ciąg dalszy prac ;)

W tą sobotę, wreszcie znalazłem czas na poskładanie wszystkiego do kupy :D Zostało jeszcze kilka części do dorobienia, takich jak: górne mocowanie przekładni lewej, osłony, noże, koła i końcowe malowanie;)

Od razu zaznaczam, że ona nie jest jeszcze skończona i to nie jest jej ostateczny wygląd (kolor) ;)

 

Tak oto, prezentuje się moja glebogryzarka z przodu:

f443f7d271b736a6med.jpg

 

Dorobiłem także górne mocowania przekładni, ale tak jak widać na zdjęciach muszę jeszcze założyć sprężyny do tego i dorobić takie samo mocowanie do lewej przekładni, oraz założyć wszystkie zęby:

b0fdd3e32cb05741med.jpg

 

Udało mi się także podłączyć wszystko do ciągnika i zrobić próbę napędu, wszystko wyszło bardzo dobrze :D:

 

9a5536c3e21ed8aamed.jpg

 

Tak z bliska wygląda mocowanie głównej przekładni, oraz sama przekładnia:

ed6b2647da018dbemed.jpg

 

 

Panowie, mam problem, otóż nie wiem jaką zastosować farbę, oraz jakie zrobić kolory glebogryzarki. Liczę na waszą pomoc :D

Edytowano przez sebas99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
Napisano (edytowany)

Bardzo ciekawie to wygląda, czekam na jakieś wideo z pracy niebawem ;)

 

A wiesz może jak najlepiej przerobić półoś w moście od tarpana na przekaźnik ?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj to podkładem epoxydowym i na to akryl m/m. Efekt jest bardzo dobry. co do kolorów osłony żółte a reszta wedle uznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Kolega podpowiedział mi, że najlepsza do tej maszyny będzie farba chlorokauczukowa, będzie to dobry wybór? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chlorokauczuk dla mnie to najgorsze co może być.... po kilku latach kolor zblednie i nie jest on zbyt dobry dla stali z tego co mi wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fragles1    4

Dobry podkład epoksydowy dwuskładnikowy + chlorokauczuk i utwardzacz dwie warstwy i nic nie blednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Dzięki temu, że pogoda pozwoliła, zdołałem pomalować glebogryzarkę :D

Może jeszcze nie jest skończona bo brakuje kilku elementów, ale za 3 tyg ruszamy w pole :D Oto zdjęcia:

 

 

66152a2bf2ae0091med.jpg

 

Co do farby to strasznie mi się spodobał kolor i ją kupiłem ;) Na puszce było napisane Szary Jasny, ale mi to wygląda na ciemny. Mam nadzieję, że nie wyszło źle :P

 

44cc70c4aa9c79demed.jpg

 

61e5fef2fbfc86d8med.jpg

 

 

Tak wyglądają mocowania kół:

 

efad5b4b45351071med.jpg

 

A tak z bliska noże (sam je dorabiałem, więc proszę o wyrozumiałość) ;) :

 

17d41aef63c6f694med.jpg

 

8a0f0a4436c5abfdmed.jpg

 

Za tydzień lub dwa wstawię zdjęcia z założonymi osłonami, które są już gotowe, i czekają na malowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Jeśli będą za długie, to je skrócę ;) Ale póki co to czekam na pierwsze testy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Więcej zdjęć skończonej glebogryzarki jest w mojej galerii ;) jakie szczegóły cię najbardziej interesują? Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Zdjęcia skończonej glebogryzarki, już po testach, wszystko wypadło dość dobrze :D

 

gallery_54780_20_89656.jpg

gallery_54780_20_237484.jpg

 

gallery_54780_20_188982.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

Cześć sorry że dopiero teraz ale znalazłem dopiero ten post możesz jeszcze wysłać te zdjęcia gotowej glebogryzarki oraz powiedzieć ile Cię wyniosła budowa ostatecznie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Blusik
      Witam 
      Mam silnik s15 po remoncie chce usunąć kamien który zebrał się w nim przez 30 lat kwasy solnego nie dostane jak zaleca insrukcja ale co powiecie na kwasek, odkamieniacz lub ocet. W jakich proporcjach to mieszać jeśli wchodzi tam 10l wody a kamienia przez te lata będzie tam hoho. 
      Np 2 saszetki kwaksu 2 odkamieniacza butelka octu i reszta woda? 
      Pozdrawiam
    • Przez aron
      Jak w temacie może ktoś oś wie na ten temat. Potrzebuję przedni most do mf 3060 mam niedaleko możliwość kupna od 6120/30 Tylko czy będzie pasował? Jak porównać?
    • Przez dawmal1222
      Witam, dorabiamy do łychy zamykanie typu krokodyl, chciałbym się zapytać, czy muszę dokupować do zębów górnych tulejki, żeby je wspawać w ramę? Czy wystarczy np kawałek rurki fi 30 czy coś takiego? Koszt 17zł za jedną tulejkę trochę mi się nie uśmiecha
    • Przez kotek22kotek
      czy ktoś posiada takową i może ją porównać do bometa ?? interesuje mnie szerokość 1,6m.
       
      http://www.strumyk.eu/page/glebogryzarkagryza-16/#RL
    • Przez bitels
      Witam wszystkich
      Orientuje się może ktoś z Was w jaki sposób powinny być montowane noże w japońskich glebogryzarkach? Chodzi o to gdzie idą prawe, gdzie lewe? Czy jest jakaś zasada ich montowania? Krańcowe na pewno po brzegach, ale też są prawe i lewe. Kupiłem taką maszynę mitsubishi 155cm i chcę się upewnić czy są dobrze po przykręcane. Zwłaszcza,że jeden był założony odwrotnie do kierunku wirowania wałka. Dlatego proszę o poradę, bo sposób ich montażu wydaje mi się z deka wątpliwy.

      Z góry dzięki za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj