Polecane posty

konrad82    50

To wiem. Tylko ja się pytam czy to negatywnie nie wpłynie na na skrzynie.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekLOP    1

A może ktoś z was ma i chce sprzedać 3060 albo 65 z lubelskiego? :P

 

A po drugie jak właściwie jest z tymi skrzyniami bardzo są problemowe te 32?

Edytowano przez TomekLOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak są dobre i pofrafi ja sie obslugiwać to nie są. A jak kupisz szrota to masz problem :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekLOP    1

A jakiś opis działania tych przełączników na konsoli co do czego służy może ktoś ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekLOP    1

Na razie i tak się wstrzymije bo znów ma być MF 390 a ten w pełni mechaniczny i tak ciągle coś nowego. Jak będę potrzebował pmocy dam znać.

Edytowano przez TomekLOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Kolego tego nikt Ci nie powie czy warto.... ile naprawdę ma mth tego nikt nie wie... Z wierzchu wygląda ładnie , odpicowany..


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Przód opony do wymiany koszt ponad 1,5tyś sztuka brak CBM-ów utrudnia zapinanie maszyn szczególnie tych cięższych brak regulacji kierownicy i chyba części tapicerek nie ma poza tymi zewnętrznymi niedoskonałościami może mieć mech. wady i wycieki których nie widać na foto bez kogoś kto się zna na tych maszynach nie warto go kupić samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Tylnych opon praktycznie też nie ma. To kolejne grube tysiące

http://www.hurtopony.pl/opony-rolnicze-18.4-0-34.html

Ogólnie ciągnik nie wygląda najlepiej poza odpicowanymi blachami

I jeszcze jedno Jeżeli jest to skrzynia 16x16 to jest to wersja 3060E. Wg strony poniżej ma dość nietypowe opony

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/106-massey-ferguson/842-massey-ferguson-3050-3065.html

Jeśli chcesz go kupić to mocno trzeba się targować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAVERICK232    1

Dzieki Chłopaki!

O oponach to wiedziałem - liczyłem koszt opon + wymainy około 7,5 tyś.

Blachy i koła wyglądają super,ale to tylko farba.

Miałem zamiar sprzedać swojego 3p lub mf 255 i dołożyć i kupic tego.

Tak myślę iż nie wszystko będzie popsute w nim.

Może ktoś jest z okolicy tego ogłoszenia i widział ciągnik na własne oczy?

bo ja mam ponad 500km .

Z drugiej strony to trochę tani ten ciągnik??? :o

dzięki wszystkim

pozdrawiam :) :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekLOP    1

Pany może ma ktoś jakiegoś 3065/60 90-94r do sprzedania z okolic lubelskiego/świętokrzyskiego/podkarpackiego najlepiej bez A-B bo nic ciekawego się nie trafia. Albo coś podobnego tak do ok 85KM i w kasie do ok 40tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianurban    1

No ja mam namiary na fajnego mf ale 95 koni i bez elektroniki, swietokrzyskie

Edytowano przez adrianurban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekLOP    1

95KM trochę za dużo nie potrzeba mi tyle a po za tym i cały ciągnik większy a mi coś w miarę zwrotnego przydało by się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

mam takie zdanie co kolega wyżej, mocy nigdy nie za wiele ja żałuje że kupiłem MF 3050 bo 70 km to trochę za mało, a teraz pola dochodzi i minimum jak bym coś brał 95km, i sam mówiłem że na razie to wystarczy ale za 2 lata przekonałem się sam ale cóż na razie będzie trzeba się dorabiać tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulas    2

Panowie, którzy mają mfy ze skrzynią 16x16.. na jakim bieguy przeważnie wykonujecie orkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja mam skrzynię 16x16 AB bez wzmacniacza to latam 1A na zającu na słabych glebach 2A a bywa że schodzę na 4B na żółwiu jak jest sucho ałbo ciężka gleba pług to kverneland 4x14cali

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie bo nie mam przyśpieszacza ,,wzmacniacza" jak kto woli i w ten oto sposób jest 16x16, chyba że wzmacniacz jest skopany i ktoś go sprytnie zamaskował jak by go nie było okaże się jak rozpołowię ciągnik zimą

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulas    2

no widzisz... ja nie mam wyrobu A B...mam tylko rewers,stąd też mnie intereesuje jak przeważnie ludzie wykonują orkę mkając MFy z taką skrzynią ...czy zdaża się zającem 1 (ze wzmacniaczem lub bez) orać przy 3-4 skibach... czy jednak 4 żółw... korci mnie to bo ta 4 żółw jest stosunkowo wolna... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@sznajdik wg. instrukcji były skrzynie AB bez wzmacniacza określane 16/16, były też i takie jak ma @Kulas z jednostopniowym rewersem i występowały w wersji 30 lub 40 km/h też określane 16/16 ze wzmacniaczem a bez jako 8/8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ktoś już mi pisał że występowały takie skrzynie ale równie dobrze może to być32/32 i mieć skopany wzmacniacz i po prostu zamaskowane jego istnienie bo się popsuł a ciągnik poszedł na hadnel ja osobiście wolał bym żeby on był zamaskowany bo zostało by tylko go wskrzesić i robota lżej by szła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dużo powinna wyjaśnić naklejka na szybie z tabelami prędkości bo na pewno taka powinna być i z niej wynika jaka jest skrzynia.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Malukry122
      Witam!!
       
      Mam MF 3060 wszystko działa pięknie, za wyjątkiem zółw, zając. Skrzynia 16x16. Jak odpale to zółw, zając działa bez problemu. Po długiej pracy tak jak np. 2 ha, gdy biorę wajhe od biegów w lewo to nic się nie dzieje nawet lampka nieprzeskoczy. Jedyny sposów to złączyć na chwilę drucikem te dwa kabeli przy czujnikuod skrzyni. Próbowałem obejść czujnik od zmiany i na włącznik od trąbienia (c330), to samo. Po złączeniu samych kabelków bez włącznika zmienia się tylko lampka. Co to może być? Proszę o odp!
    • Przez AgroMaciej
      Mam obecnie Zetor 7211 i 3ha ornego i czasem nie daje rady oraz chcę dokupić jeszcze 3ha i moje pytanie brzmi czy opłaca mi się kupić MF 3060 do takiej pracy ponieważ ogólnie mam 15ha i jeszcze mam zamiar część zaorać żeby po dokupieniu dodatkowego pola mieć 8ha oarnego, czy opłaca mi się bo boje się o zetorka, jakbym kupił MF-a to bym go sprzedał?
    • Przez ursus485
      Witam ostatnio pracowałem trochę w lesie MF-em 3060 i podeszła mi gałąź pod spód zahaczając o czujnik ciśnienia oleju. Tu moja prośba o zweryfikowanie czy to jest na pewno czujnik ciśnienia oleju w skrzyni biegów oraz podesłanie linków gdzie można go kupić. Po tym zdarzeniu nie da się zmienić żółw - zając i rozłączyć przedniego napędu . Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi . pod spodem zdjęcia owego czujnika . Pozdrawiam   







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj