Polecane posty

rafal88    13

Ja z a na b przelaczam w trakcie jazdy, w odwrotna strone nie mam takiej potrzeby, ale czasem nie ma innego wyjscia zeby ruszyc, no moze gdyby sprzeglo dobrze przypalic to by ruszyl, jeszcze nigdy nie zgrzytalo, i nie wiem czy to zle czy dobrze :) jak robilem skrzynie po zakupie zalozylem nowy synchro od tego ab jak kiedys bedzie rozbierana skrzynia to powiem czy cos sie zuzylo zbyt szybko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

nie wiem czy do czasu czy tez nie ale chodzi tak od 3 czy 4 lat i nie ma problemu, nie ma zgrzytow nic na sile wiec dlaczego niby ma sie zepsuc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad055    33

ja przerzucam w czasie jazdy z A na B jak jade na 4 A i wyrzucam na luz i przerzucam na b i 1 bo z użym ciężarem nie ruszy sie z 1B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Robie dokladnie jak konrad55 :) wlasnie z duzym ciezarem czasem nie da sie inaczej ruszyc, czasem tak ze ruszam 1a i tylko na b przelacze

Edytowano przez rafal88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

U mnie znajomy 3095 tak robił jak mówicie, tyle że chyba nie było 1B a od razu 4B ze wzmacniaczem i potem wyłączenie :) 2 tygodnie w tandemie w kukurydzy i jechał na linie :) Nie wiem może wina już że stare są synchro czy coś ale ja tam nie bd praktykował takich rozwiązań :) Niech w czasie jazdy coś pierdyknie, sie urwie dostanie w tryby i pół skrzyni potem moze bd wymieniał ;) Strzeżonego i tak dalej ... ;)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

No ok, ale zalozmy 20 ton ladunku plus tam jakies tony dwie przyczepy i kto ruszy pod dobra gorke takim 80-90km z 1b ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja odkąd mam ciągnik jeżdżę najpierw z A i później na B i nic się nie dzieje i nie może się dziać w odwrotną stronę to można narobić se biedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

A czy w tych skrzyniach autotronic nie blokuje przełączania zakresów A/B B/A przy prędkości powyżej 4 km/h tak jak to ma miejsce przy przełączaniu żółw/zając?

Pytam z ciekawości bo mam skrzynię dynashift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

ja jakoś takiej potrzeby jeszcze nie miałem żeby w czasie jazdy z A na B jakoś i z ładunkiem jeżdżę z dwoma HL-kami raz do roku 6 kursów z wysłodkami i ze zbożem z 9 kursów (bo wujowi pomagam odwozić) i jakoś z 1b na sprzęgle go przytrzymam i dyszy ale da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Witam, gdzie mogę dostać części do skrzyni w lubelskim do mf 3095??????


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2115    0

Witam. Mam Massey 3080 na skrzyni AB. Obudowa skrzyni jest uszkodzona i kilka trybów, a mam drugą w częściach na stanie. Ile kosztuje złożenie z dwóch w jedną a przy okazji demontaż kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Konkretnych namiarów nie mam jak szukałem ciągnika to widziałem u kolesia na podwórku (jakiś mechanik samochodowy) 2 może 3 rozkompletowane MF z ciekawości rzuciłem na nie okiem było to przy drodze ze Zbuczyna do Łęcznowoli po lewej stronie nie dużo za Zbuczynem a może to jeszcze był Zbuczyn nie pamiętam już dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuszt22    0

Chciałbym się zapytać o skrzynie biegów

do massey ferguson 3060.Ostatnio oglądałem

ten model z 1994r. i był na skrzyni 16x16 maszyna

była za 44tys. wizualnie i na oponach było wszystko

ok. Ale jedna rzecz mnie przestraszyła bo na

pierwszej dźwigni był taki guzik z boku do półbiegów

a kiedyś rozmawiałem z gościem to powiedział mi

żeby tej wersji nie brać.

Moje pytanie jest takie czy przełączenie ab jet lepsze

od tego z tym guzikiem.

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Jak już to chyba właśnie z guzikiem było by lepsze patrząc pod względem tych wszytskich historii :) Ja tam mam 32x32, A B i do tego przycisk czyli wzmacniacz momentu i odpukać chodzi wszystko :) Wszyscy mówią że właśnie te 16x16 są mniej awaryjne, ile prawdy w tym to nie wiem :) Sprawdź czy wszystko działa jak należy i dopiero oceniaj tak pochopnie bez sprawdzenia nie ma co dużo mówić :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Zależy jaka wersja skrzyni... ;) Jak dobrze pamiętam to chyba i ta i ta były w wersjach 30 km/h i 40km/h ;) Więc max te 10 km/h jeśli są inne wersje :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekLOP    1

Jestem zainteresowany MF 3060 albo 65 i właśnie mało jest 16 prawie zawsze 32 a ten układ biegów jest taki sam w jednej i drugiej?

 

1 3 A B

zółw/ zając

2 4 R R

 

 

 

czy coś jeszcze?

Edytowano przez TomekLOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Ja mam tak jak podałeś wyżej ale na to nie patrz jak biegi idą tylko na to czy ma grupy A i B czy tylko rewers przód/tył bo to nie ma znaczenia jak te biegi są ułożone tylko czy są te grupy ;) Były różne kombinajce, w instrukcji są chyba 3 lub 4 podane nawet. Z resztą na pewno coś tam wiesz skoro szukasz takiej maszyny ;)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

A robiliście przekładkę żeby z 30km/h zrobiś 40km/h? Nie będzie to jakoś negatywnie wpływać na skrzynie?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Jak nasz przyspieszacz momentu to nie ma problemu, można to bardzo łatwo zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Malukry122
      Witam!!
       
      Mam MF 3060 wszystko działa pięknie, za wyjątkiem zółw, zając. Skrzynia 16x16. Jak odpale to zółw, zając działa bez problemu. Po długiej pracy tak jak np. 2 ha, gdy biorę wajhe od biegów w lewo to nic się nie dzieje nawet lampka nieprzeskoczy. Jedyny sposów to złączyć na chwilę drucikem te dwa kabeli przy czujnikuod skrzyni. Próbowałem obejść czujnik od zmiany i na włącznik od trąbienia (c330), to samo. Po złączeniu samych kabelków bez włącznika zmienia się tylko lampka. Co to może być? Proszę o odp!
    • Przez AgroMaciej
      Mam obecnie Zetor 7211 i 3ha ornego i czasem nie daje rady oraz chcę dokupić jeszcze 3ha i moje pytanie brzmi czy opłaca mi się kupić MF 3060 do takiej pracy ponieważ ogólnie mam 15ha i jeszcze mam zamiar część zaorać żeby po dokupieniu dodatkowego pola mieć 8ha oarnego, czy opłaca mi się bo boje się o zetorka, jakbym kupił MF-a to bym go sprzedał?
    • Przez ursus485
      Witam ostatnio pracowałem trochę w lesie MF-em 3060 i podeszła mi gałąź pod spód zahaczając o czujnik ciśnienia oleju. Tu moja prośba o zweryfikowanie czy to jest na pewno czujnik ciśnienia oleju w skrzyni biegów oraz podesłanie linków gdzie można go kupić. Po tym zdarzeniu nie da się zmienić żółw - zając i rozłączyć przedniego napędu . Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi . pod spodem zdjęcia owego czujnika . Pozdrawiam   







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj