lemysz1

Zgrabiarka Pronar ZKP 800

Polecane posty

lemysz1    97

Witam. Potrzebuję informacji na temat takiej zgrabiarki wady i zalety. Czy ktoś na forum posiada lub widział podczas pracy taką maszynę? Cenowo wypada bardzo korzystnie, tylko ciekaw jestem jak to jest z trwałością. Ale wiadomo nowe to nowe- napewno 3-4 lata posłużyć powinno bez awarii.

 

Jak ktoś ma jakieś info to pisać, bo przymierzam się do zakupu zgrabiarki dwukaruzelowej.

 

W cenie zgrabiarki innej markowej firmy mogę zakupić dwie maszyny z Pronaru np zgrabiarke i kosiarkę za podobną kwotę tylko ciekawe jak to jest z jakościa pracy.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 3 lata temu grabiarkę zkp420 i kosiarkę ptd290 i miałem już w nich parę awarii najczęściej to pekanie na spawach.Grabiarkę już spawałem 3 razy. Kosiarkę też już parę razy.Nie narzekam bo już trochę wypracowały ale jak możliwość kupna sprzętu marki typu claas kuhn to wolałbym zdecydowanie inną markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Czyli nie polecasz specjalnie tego producenta? Zgrabiarka wygląda naprawde solidnie. Może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Mam jeszcze wysłużonego stolla zgrabiare ale tam do tej pory żadnych pęknięć nie ma, a ma już swoje latka. Dziwne.

Niby tak solidnie wygląda ale jak z gównianego materiału wykonane to i grubsze musi być...

 

Panowie może ktoś się jeszcze wypowie

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy na ilu ha będzie pracować? u mnie dużo pracuje i przy pronaru 82sa ale ja na nią nie narzekam bo za taką cenę czego chcieć więcej. Ma trochę słaby materiał no ale co poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Odświeżam temat. Może ktoś podpowie jak to się sprawuje. Mam zamiar jeszcze owijarke z pronara wziąść tą z 245- czy ktoś ma? Potrzebuję info jak to chodzi

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

owijarka jest dobra chyba najlepsza z polskich jest też pronara owijarka z załadunkiem przednim. Nad zgrabiarką taką też się zastanawiam ale będzie chyba samasz

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jaka różnica w cenie między zgrabiarkami z samaszu a z pronaru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Tak kombinuje z tą zgrabiarą i nie wiem czy nie warto dołożyć i kupić claasa liner

Ciekawy jestem ile sztuk już pronar ma sprzedane

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Nie tak sporo bo jakieś 8-9 tysięcy zł

A maszyna jest już zupełnie inna, zgrabna i porządnie wykonana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

No właśnie ten model 2700 mnie interesuje. Ceny spadły już. Claas tańszy jest od krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

65 to cenna netto. krone swadro 820 ok 75 brutto. Nie ma szans żeby taka tania była. Jak by za tyle co mówisz claas był to bez wachania bym dołożył

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

to nie wiem może w moich stronach tak zdzierają. A tak ogólnie to te ceny co podałem za pronara i samasza to brutto więc różnica spora

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

wiem tylko ciekaw jestem czy nie lepiej dołożyć i robota pójdzie zamiast w smarach się babrac jak to w polskich maszynach zazwyczaj bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Ja pojeździłem po oglądałem używane i nowe i wybór padł na nowego samasza, ciężko znaleźć dobrą używaną zgrabiarkę więc wziołem nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 2010 ZKP420 z Pronaru. Grabi około 100ha rocznie i jestem z niej bardzo zadowolony. Jeśli ZKP 800 jest porównywalna to będzie to dobry zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez corrado
      Sprzedam rozrzutnik 2-osiowy stan dobry. Łańcuchy i zębatki w bardzo dobrym stanie, jest tyna burta więc może służyć również jako przyczepa. Adapter 2-wałkowy. Cena 2800zł Do sprzedanie również zgrabiarko-przewracarka 5-gwiazdowa cena 500zł i kosiarka rotacyjna Famarol 1,65 cena 1400zł.
    • Przez ReV
      Witam, 
      Ciągnik stał 3 miesiące i podczas próby uruchomienia słychać tylko uderzenia w elektrowłącznik.
      Co zrobiłem dalej: kupiłem nowy rozrusznik z elektrowłącznikiem (nowy) i dalej nie zapala.
      Słyszałem że może być to wina przetwornika z 24V na 12V. Kupiłem nowy i dalej nie zapala. 
      Słyszałem tez że może być to wina jednego akumulatora, kupiłem 2 nowe i dalej jest problem.
      Przekaźniki też są 2 nowe.
      Słyszałem że coś może być nie tak z masą, jednak nie mam siły walczyć.
       
      Czy ktoś ma jakieś wskazówki/pomysły? 
    • Przez Rafał11
      Witam co sądzicie o polskiej zgrabiarce Promar jakie są opinie na jej temat, zgrabiałbym nią w sezonie 40/45 ha łąk i niektóre łąki mam troche nie równe i jak ta zgrabiarka sprawuje się na nierównościach. Z góry dzięki za pomoc 😁😁
       
    • Przez gadget
      Sprzedam nieużywaną zgrabiarkę kuhn GA 7501 z 2018 r w okazyjnej cenie
      Zgrabiarkę trzeba będzie sobie złożyć bo część maszyny jest w pudełku.
      Proszę o poważne oferty





    • Przez Bartek_00
      Witam. Planuję zakup rozrzutnika Pronar NV161/3 10T i chciałbym żeby pełnił dwie funkcje, a mianowicie był do rozwożenia obornika i przewozu kukurydzy. Chciałbym poradzić się osób, które posiadają ten rozrzutnik i stosują taką metodę. Czy demontaż tych wałków jest w miarę szybki i niekłopotliwy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj