cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
b0gdan    90

takie szkice kazał mi robić facet, który robił mi wniosek... wniosek przeszedł bez poprawek, więc chyba wiedział jak ma to wyglądać. W necie było tylko napisane że należy podać dokładne wymiary wszystkich budynków w gospodarstwie wraz z ich przeznaczeniem.

Silosy też muszą być ujęte, ale wystarczy je narysować wraz z wymiarami w rzucie ogólnym całego gospodarstwa. Należy też zaznaczyć gdzie są przechowywane nawozy i środki ochrony roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Z tego co ja wiem to w tym naborze nie trzeba już rysować usytuowania budynków ani robić szkicu rozmieszczenia okien, korytarzy itp w środku, wystarczy tylko podać powierzchnie w m2,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

Też mi tak powiedział doradca robiący mój wniosek że nie trzeba rysować szkiców .Byłem mile zaskoczony bo przedtem nie zrobiłem ksero i bym musiał wszystko od nowa rysować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a pewne to jest???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

No i zawsze to kilka pretekstów mniej dla urzędników o przyczepienie się, że coś jest nie tak np narysowane lub rozmieszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

rysunek potrzebny jest tylko gdy robimy jakas budowe, remont ( inwestycja trwale zwiazna z działka) jesli ktos przeczyta sobie cała instrukcje to bedzie wiedział co i jak :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Plan rozmieszczenia na terenie gospodarstwa budynków, budowli, plantacji wieloletnich oraz rzuty budynków służących do produkcji rolnej wraz z rozplanowaniem wewnętrznym (dokumentacja funkcjonalno-przestrzenna) – oryginał Dokument obowiązkowy w przypadku, gdy planowana do realizacji operacja jest trwale związana z nieruchomością (w tym z gruntem), jeżeli dotyczy:

 

-planowana do realizacji operacja przewiduje zakup maszyn lub urządzeń, które będą wykorzystywane/użytkowane w obrębie budynków lub budowli np. wóz paszowy, wózek widłowy do przechowalni owoców, ładowarka teleskopowa, agregat chłodniczy do chłodni, zgarniak obornika, dojarka rurociągowa.

 

czyli muszę robić rzut i mierzyć, dopiero na 40 stronie to było :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Do wszystkich tych co zamierzają kombinować z wnioskami: nie polecam. W porównaniu kontrola US czy kontrola ARiMR to ta druga jest dużo bardziej męcząca i szczegółoowa. Co do zawyżania kwot na maszyny o małą kwotę to jak najbardziej dobra metoda zabezpieczenia zwyżek cen, ale zawyżenie ceny o baardzo dużo i oddawanie VATu i CITu dilerowi mija się z celem bo z dotacji 40-60% mało co zostanie. Mi na różnicowanie ARiMR zadzwoniła do dilera i znalazła że cena jest o 600 EUR za niska, więc w drugą stronę mogą zrobić to samo.

 

Mam pytanie czy ktoś spotkał się z przypadkiem wniosku w 2 etapach i późniejszej rezygnacji z drugiego etapu, i co wtedy? Czy trzeba było oddawać kasę za pierwszy etap?

Drugie pytanie to czy przy kwocie mlecznej i sprzedaży bezpośredniej mleka (nie do mleczarni) jest potrzebny sprzęt typu chłodziarka do mleka itd.? No i czy płyta obornikowa już nie obowiązuje w PROW?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Plyta chyba jest wymagana,

Ja mam podzielony ten z 2007 na 2 etapy pierwszy zakonczylem i tez pytaismy wrazie czego jak nie bedzie sprzetow to czy moge zrezygnowac, to facet mowil ze piszesz aneks i juz, ze nie bedziesz realizowal 2 eatpu, a kasy nie zwracasz. Najpiekniejsze jest to ze po zlozeniu wniosku o platnosc 1 etapu dostalem kase za 2 tygodnie;d czyli dzis sa na koncie.

A co do mleka to ci nie powiem, ja we wniosku wpisalem jak wczesniej tylko kwote mleczna i nie wypisywalem im zaduzo szczegolow zeby sie niemieli zabardzo czego czepiac.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Oj dobrze ze poruszyliście tę kwestię rezygnacji z 2 etapu. Bo wpisalem sobie nowy ciągniczek ale w 2011. Tylko skąd ja mogę wiedzieć że wtedy będę mógł go kupić? U mnie jest taka sytuacja że albo w drugim etapie nowy ciągnik albo zakup ziemi więc chyba oczywiste że najpierw ziemia i rezygnacja z drugiego etapu a później już ciągnik we własnym zakresie (pewnie używka jakaś).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

To jak ja kupuje podajnik pionowy do silosu zbożowego to będę musiał robić szkic gospodarstwa?Choroba a myślałem że jeden problem mniej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuasiFarmer    0

ehha tak od profesjonalnej strony agencji....:dzisja po 2 h prob dodzwoniłem sie do OR. rozmawiam. koles arogancki iel to on ma spraw i ze nie ma czasu...- wogóle to za takie zachowanie w stosunku do klienta to powinien byc out ze stanowiska natychmiast. ale najlepsze były jego wypowiedzi o "kombajnie do siania buraków" ;) pomimo moich wielokrotnych poprawek nadal upierał sie przy takim określeniu... czeski film normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Plyta chyba jest wymagana,

 

"chyba" to jest taka tyba, co w morzu pływa! ;):) Plyty nie sa wymagane. my nie mielismy a wszystko poszlo wzorowo.

 

ps: kobra pochwal sie wrezcie tym swoim nowym NH, tyle pisania o nim na af, a jeszcze nie widzielismy go w galeri!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Mam napisany wniosek na Inwestycje a w nim: Między innymi Ciągnik Zetor Proxima 85 tylko że ja mam już na siebie Zetora 7341 z Turem z 2000r. wiec pewnie nie przejdzie Nowy Zetor bo mam 21 ha ziemi. Mam pytanie czy ja odrzucą ciągnik to i cały wniosek czy na te inne maszyny będzie się należał Zwrot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Rezygnacja z drugiego etapu

 

Raczej bym nie liczył, że można będzie zrezygnować z drugiego etapu. W umowie jest zapis, że drugi etap musi stanowić co najmniej 25 % kosztów kwalifikowalnych i jak na razie nie ma możliwości tego obejścia. W SPO takie rzeczy przechodziły, ale teraz nie system nie wygeneruje takiego aneksu. Jedyne wyjście to zamiana na jeden etap przed złożeniem pierwszego wniosku o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

o tych 25% nigdzie nie jest napisane w instrukcji.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jeżeli dopłaty obszarowe i rolnośrodowiskowe za działkę, na której stoją budynki bierze ojciec to ja mogę ubiegać się o PROW???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Mysle ze tak jesli napisalibyscie umowe dzierżawy z tego roku i teraz musiłbys złozyc wnisek na siebie z tej dziłki. Ale nie jestem pewny na 100% Akurat u mnie jest o tyle lepiej że na działce siedliskowej praktycznie juz nie ma upraw wszytko zostało zagospodarowane pryzmami kuku, słomy i sianokiszonki i nie były skłądane dopłaty ze 2 -3 lata


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

No właśnie ten zapis o II etapie, że kwota nie może być mniejsza nie ileś tam procent kosztów kwalifikowanych, mnie niepokoi. Bo jeśli się go nie wykona to wyjdzie błąd, ale jeśli można zrobić zmianę przed pierwszym wnioskiem o płatność to OK, ale ja wolałbym gdyby można było zrezygnować później wiadomo dlaczego.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli te 25% to prawda to lipa z moich planów ;) Bo w pierwszym etapie wpisałem maszyny 485tys netto, a w 2 plac manewrowy tylko 57tys. z tego wynikałoby że wyjdzie lipa bo 2 etap musiałby miec ponad 120tys. skad wiesz o tych 25% ??

jutro musze zadzwonic do lublina :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Nie wiecie jak jest z tym mierzeniem budynków bo w instrukcji pisze że jeżeli sprzęt nie będzie wykorzystywany w budynkach to nie jest to obowiązkowy załącznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHAEL42    0

Czy ktoś z Was pisał może uzasadnienie dla kupna nowego pługa na PROW? Jest mi potrzepne na jutro, bardzo proszę o pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A ile masz hektarow i jakie uksztaltowanie terenu??

Ja w swoim przypadku w 2007 napisalem ze na 12 hektarach bedzie tym 4 skibowcem robiona zarowno orka jak i podorywka. I ze sa w nim zabezpieczenia przeciw kamieniom bo je mam i to w duzych ilosciach.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj