cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

kobra89    71

Ta samo jak ja, traz bralbym oferte na FENDTA i wybieral sobie w ofetrach a tak jestem juz skazany od poczatku.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

mam pytanie. jeśłi w lutym podpisałem umowę i do 25 tego lutego złożyłem wniosek o zwrot to do kiedy musze tą tablicę zrobić? i może macie jakieś namiary żeby to kupić gotowe? jestem z mazowieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Nie czytałeś umowy ?????

 

Tablica powinna być najpuźniej w dniu złożenia wniosku o płatność

 

Ja wniosek o płatność złożyłem 13 lutego w piątek <_< a umowe podpisywałem 12 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

ja umowe podpisałem 24 i tego samego dnia złożyłem wniosek o płatność ale nie ostateczną. właśnie przeczytałem ten paragraf w umowie o tej tablicy. i jest tam napisane że nie później niż w dniu złożenia wniosku o płatność ale ostateczną. a u mnie dopiero pierwsza część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

łączna kwota inwestycji to 275.000 zł. a może znacie kogoś kto robi te tablice i co wpisać w miejsce tych xxx xxx xxx.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Takie tablice można kupic na allegro i spełniają wymagania agencji,a w miejsce xxxxxxxx trzeba wpisac cele swojego projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

znalazłem trzy rodzaje na allegro ale jedna ma nie takie wymiary a te dwie droższe to są do innych chyba celów. tam się nie wczytywałem w te tablice ale chyba my to modernizacja a nie jakieś tam poprawa wartości dodanej czy coś? czy ta z osi 4 LIDER to dla nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Witam. Sorki że tak pózno ale zapomnialem o tym

Życze każdemu z was takiej kontroli jak miałem. Bardzo mili panowie :) Sprawdzili tylko numery seryjne maszyn czy zgadzają sie z tymi na fakturze i zmierzyli z zewnątrz tak mniej więcej garaż i stodołe. Wiecej nic ich nie obchodziło. zapytali o tabliczke ale ja nie musialem bo wydalem tylko 183 tys.

wszystko trawało 30 minut <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62
ja umowe podpisałem 24 i tego samego dnia złożyłem wniosek o płatność ale nie ostateczną. właśnie przeczytałem ten paragraf w umowie o tej tablicy. i jest tam napisane że nie później niż w dniu złożenia wniosku o płatność ale ostateczną. a u mnie dopiero pierwsza część.

A kontrole bedziesz miał teraz czy dopiero po zakonczeniu całej inwestycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
łączna kwota inwestycji to 275.000 zł. a może znacie kogoś kto robi te tablice i co wpisać w miejsce tych xxx xxx xxx.?

byłem w agencji i powiedzieli mi tak że tablica jest potrzebna przy kwocie inwestycji netto powyżej 50 tys euro co wynosiło 193855 zł. Więc jeżeli kwota netto we wniosku jest mniejsza niż 193855 zł tablica nie jest wymagana aczkolwiek można ją mieć dla własnej satysfakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Myślę, że ten post dotyczy wszystkich, którzy podpisali lub maja podpisać umowę na modernizację. PRZECZYTAJCIE UMOWĘ !!!. tekst jest na stronie ARiMR, tam jest większość odpowiedzi na wasze pytania w temacie tablicy, jakie dokumenty do wniosku o płatność, kiedy przeleją kasę po złożeniu wniosku o płatność itp. Podpisujecie umowę na kilkadziesiąt – kilkaset tysięcy do tego weksel a nie czytacie umowy, rozdział o obowiązkach to podstawa. Potem będzie płacz jak z młodym rolnikiem jak agencja wykaże wam, że nie dopełniliście swoich obowiązków i każe wam zwracać kasę z odsetkami.

Te setki pytań na forum to tylko nabijanie postów. Trochę więcej własnej pracy a nie czekanie aż podadzą wam wszystko na tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

kolego to nie jest nabijanie postów. poprostu wymienianie pogłądów na tem paragrafów umowy. myślę że każdemu przed podpisaniem umowy dano możliwość i czas na zapoznanie się z paragrafami a do tego każdy kto ją podpisał to otrzymał kopię tej umowy weksel i deklarację. ale każdy ma prawo do wątpliwości czy do konsultacji z innymi rolnikami zawartej umowy.

 

jeśłi chodzi o kontrolę to jeszcze nic nie wiem nikt nie dzwonił ani pisma żadnego nie miałem. więc nie wiem czy będą.

 

jak wszystko jest ok to chyba czepiać się specjalnie nie będą. miałem kontrolę z młodego rolnika w styczniu i było ok. więc myślę że tu jak już mnie wylosują to też będzie spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waltra    0

Ja podobnie jak Skorpion tablicę mam zamieścić nie póżniej niż w dniu złożenia wniosku o płatnośc ostateczną.A w miejscu tych iksików na tablicy trzeba wpisać cel ,ten z umowy ,ja mam np" Modrnizacja parku maszynowego ...."'itd..Fakt w umowie wszystko jest ,tylko trzeba sie wczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Jak to płatnosc ostateczna?

Ja składalem tylko jeden wniosek o platnosc i kobieta mi powiedziala ze do miesiąc od kontroli powinny byc pieniądze na koncie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

to jest to twoją płatnością ostateczną. jeśli twoje zestawienie składa się z jednego etapu to w chwili jego zakonczenia czyli w dniu składania w niosku o zwrot tablica ma być w gospodarstwie. a jak masz dwa etapy to po zakończeniu drugiego. tak bynajmniej ja to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko jeżeli osba składająca wniosek o wsparcie to gdy jest zamężna to w dniu podpisania umowy musi sie stawi mąż z małżonką???


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

a ja mam takie pytanko(nie wiem czy w tym temacie powinienem) - dzis mi ktos powiedzial ze jak dostane( a raczej rodzice) dofinansowanie z prow to przez 5 lat starsi nie beda mogli przejsc na strukture - prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waltra    0

Pierwsza płatność to jest pośrednia(zaznaczasz tam na wniosku o platnośc)a druga to ostateczna ,tak jest przy 2 etapach a może i moga byc 3 etapy ,nie wiem.A co do małżonka to owszem mi kazano z mezem przyjechac umowe podpisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
a ja mam takie pytanko(nie wiem czy w tym temacie powinienem) - dzis mi ktos powiedzial ze jak dostane( a raczej rodzice) dofinansowanie z prow to przez 5 lat starsi nie beda mogli przejsc na strukture - prawda to?

tak to prawda przez pięć lat od dokonania płatności przez agencję rodzice muszą trzymac to wszystko i nie mogą przekazać ci gospodarstwa za rentę strukturalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w nisko towarówce następca może przejąć zobowiązania przekazującego gospodarstwo na rentę strukturalną, podobno tak samo można zrobić z PROW modernizacja pisząc podanie do dyrektora regionalnego ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy jeśli zakładając chciałbym kupić ciężki ciągnik jako główny do gospodarstwa w którym główny profil to sadownictwo to w przeliczaniu KM/Ha to liczą się wszystkie grunty rolne i nasadzenia wieloletnie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj