Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

kobra89    66

Ja obrabiam ziemie od ludzi i biore na nie doplaty i oto moj dokumet obszarowka, ze obrabiam taki i taki areal.

Wiadomość z agroFakt.pl

pasterz    2

No dobra ale ktoś z was zrobił taki myk z tą ziemią ze bierzecie dopłaty za grunty które należą do waszych rodziców. I macie złożony wniosek na PROW??

kapitan1    0

Ja biore dopłaty za rodziców tak mi doradził gość co pisął wniosek na PROW ale nie na dzierżawe tylko umowę użyczenia bo tak podobno prościej tylko min. 5 lat

kapitan1    0

no jakoś w piątek podpisałem umowe z agencją a nie miałem potwierdzenia notarialnego

iron    398

w sumie to oni sami nie wiedzą czego chcą,pewne jest to że umowa musi trwac przez 5 lat od momentu otrzymanie pomocy.może być potwierdzona przez sołtysa,ja tak mam i to wystarczyło.można kupic sobie ciągnik nawet 200 koni jak cię stac nawet jak masz tylko 40 ha.ale pomoc dostaniesz tylko do takiego jaki ci zaakceptują.róznicę musisz pokryć z własnej kieszeni

matys116    4

Panowie a przy 16 ha to 87 km to chyba bez problemu mi przysługuje . bo mialem taka sytuacje ze do poprawki byla maszyna 80 km podczas poprawki zmieniłem marke no i to 7 km doszło .dealer naciska mnie aby odbierać sprzęt bo euro bardzo wysokie a ja po dobrym kursie (no na dzień dzisiejszy) go zadatkowałem . no i troche sie obawiam tej zmiany jak by cos nie poszło a kredyt nie tani jak wiemy!

Cihu    123

stary bez problemu?

87km / 16ha = 5,44km/ha

wiem ze agencja daje srednio 4 km zadarza sie nawet 5km/ha ale 5,5 to chyba za duzo. po co ci prawie 90 koni na 16 hektarów? kupujesz malego uzywanego zetorka i jazda, powiedz mi kiedy twoj zakup zwroci sie na tych 16 hektarach?

matys116    4

swojego 16 i drugie tyle dzierżawy po za tym dość duża hodowla . dzierzawa oczywiście nie udokumentowana .

pasterz    2

Dzwoniłem dzisiaj do Armir'u w Toruniu i gościu mi powiedział ze jedynie umowy dzierżawne od Agencji Nieruchomości Rolnej są respektowane, a nie żadne umowy dzierżawne z sąsiadem na 5 lat czy coś takiego.

kobra89    66

Ja nie mam rzadnej dzierzawy zrobionej poprostu obrabiam i biore doplaty na to podstwowe obszarowe i to moj dokument ktory mi wystarcza. W agencji to potwierdzili.

KAROL4    3

Niech i ja się pochwalę-jutro podpisuję umowę w Elizówce.Nr. prawie 2000.

matys116    4

nie na dzierżawę nie składam obszarówki .No ale przecież hodowle tez sie jakos tam przelicza na te konie.

goolman19    1
Niech i ja się pochwalę-jutro podpisuję umowę w Elizówce.Nr. prawie 2000.

No to ładnie!! ja nadal czekam pozdro !!

kapitan1    0

A ja mam pytanko ? Brał ktoś może kredyt pod PROW u przedstawiciela WBK który współpracuje z Agromarketem Jaryszki ? Mają bardzo dobre warunki ale czy póżniej nie wyjdą jakieś jaja. Napiszcie jak cóś na ten temat wiecie. Z góry dzięki ;)

b0gdan    85

wymagają ubezpieczenia maszyn w konkretnej firmie...bardzo drogiej, ja w Uniqa zapłaciłem 3 razy taniej za ubezpieczenie

adam77    0

Ktoś mi mówił (podobno to słowa ministra), że w związku z rosnącą ceną euro Agencja może uwzględnić wyższą od deklarowanej wysokość inwestycji (udokumentowaną), a co za tym idzie przyznać wyższy zwrot niż wynika z wniosku. Słyszeliście coś o tym?

czarnyyyy    1

Slyszalem,ale cala kwota zadeklarowana zwrotu nie moze sie zmienic,czyli z innych maszyn trzeba by bylo to sciagnac.

sthil007    1
A ja mam pytanko ? Brał ktoś może kredyt pod PROW u przedstawiciela WBK który współpracuje z Agromarketem Jaryszki ? Mają bardzo dobre warunki ale czy póżniej nie wyjdą jakieś jaja. Napiszcie jak cóś na ten temat wiecie. Z góry dzięki ;)

A co takiego dobrego w tych warunkach?

czarnyyyy    1

Malo dokumentow wymagaja,mozesz splacic kiedy chcesz kredyt i minimalny wklad wynosi 20% brutto. To takie rzeczy,ktore mnie sklonily do wziecia kredytu z WBK. Juz kombajn mamy na ten kredyt i nie bylo zadnych jaj.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?