Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

KrzychuM    0

jaka to moze być tajemnica???? będe współpracował z explorer3 100GS i to do niego jest ten pług

Wiadomość z agroFakt.pl

kobra89    66

UUUUUU niezle i za ile teraz 3 to 37 kafli, Ja juz kupilem Kvernelanda AB 100 4 skibowego do swojego ciapolota:P

KrzychuM    0

a jaki to ciapol??? ja tez bym brał 4-skib. tylko za mało ziemi. trzeba było zrobic tę dzierzawe

kobra89    66

Co ty gadasz ja mam 15 udokumentowanej ornej i biore 4 skibowego ale zagonowke. A ciapek to New Holland TD 5040, 90km.

kobra89    66

Jak to sa twoje hektary orne to kazdy kombajn tzn. heder 4-5 metrow wedlug mnie, Kolega dostal na 40 ha ornej jakiegos tam NH z kosa 4 metry.

lukasz27    2

kombajn podobnie jak ciągnik zależy od mocy.moj kolego wpisał na 85ha 4.5 m kosa i mu odrzucili że za duży na te ha bo silnik ma moc 220km. więc musiał szybko dzierżawę zawierać z ojcem bo by mu nie przeszlo a drugiemu kumplowi odrzucili zupelnie ten kombajn i powiedzieli że może na to konto wziąść inne maszyny. najlepiej poczytaj w tej ekspertyzie.

kobra89    66

Posluchajce to ze oni w agencji Ci odrzuca to nic nie znaczy zawsze mozesz sie odwolac i napisac dokladne uzasadnienie, bo wlasnie to polega na tym. Chcialem wziac silosy zbozowe na PROW jeszcze ale facet co robil dla ojca wniosek powiedzial ze sie nie naleza, wiecie pierwszy raz doczynienia z Agencja to mowil ze cieszyc sie z ciagnika, pluga i belarki jak dadza a, na dzis dzien mam wielki zal do tego faceta co robil ten wniosek bo zeby nie poprawka i nie zmiana zestawienia finansowego to zostalbym z klamotami a nie sprzetem. Tez mialem zaduze maszyny na swoj areal, ale dobre uzasadnienie i juz po wszystkim.

lukasz27    2

też tak uważam. Po coś wymyślili tą ekspertyzę. wystarczy poczytać i widac że co niektórzy mieli problem typu wielkość maszyny do powierzchni gospodarstwa. Osobiście uważam że to głupota bo każdy wie co mu jest potrzebne i nie kupi nic większego chyba że ma gigantomanie i kase na to. :(

rataj    3

popieram kolege @lukasz27 nikt nie kupi sprzetu wiekszego niz mu jest potrzebny

rataj    3

a ktory masz nr?? ja slyszalem ze 4 setka zaczella podpisywac umowy w wlkp;)

koncak    0

a ja się nie zgodzę z tym że każdy bierze sprzęt odpowiedni do gospodarstwa. Racjonalność zakupu została wymyślona żeby nie można było kupować maszyn z programu "Modernizacja gospodarstw rolnych" z przeznaczeniem na usługi. Do tego służy program "Róznicowanie działalości....". Wiadomo przecież że jak ktoś ma 30 ha zboża i kupi nowy kombajn za pół miliona to nie będzie kosił tylko u siebie. Albo przykład który dałpracownik agencji: koleś na 3 ha uprawianej kukurydzy chciał kupić siewnik za 50 tys zł. Moim zdaniem bardzo sensownie robią tą "analizę ekonomiczno-techniczną". I taka rada na przyszłość: nie słuchać porad osób wypełniających wniski i pracowników ODR i wpisywać do zestawienia maszyny które chcemy kupić. Agencja to zweryfikuje i się dopiero okaże czy przysługują czy nie. Przecież to nic nie kosztuje a później jak wiemy dopisać już nie można...

lukasz27    2

dokładnie wpisujcie takie maszyny jakie chcecie kupi a Agencja to zweryfikuje, Mi jeden goś który robił wnioski powiedział że nie dostane tego ciągnika co chcę a dostałem i nawet na drugi też mi starczyło ziemi. nie można też przegiąc.

szczewko    31

Małe OT. Dzisiaj w TV mowili ze na PROW 2007-2013 maja 50 mld zl a wydali do tej pory 4,7 mld. Tylko pogratulowac naszym agencjom i ODR-a za szybkie dzialanie i podpisynanie wnioskow.

lukasz27    2

czytałem na stronach agencyjnych że teraz mają przyspieszyc weryfikację i podpisywanie umów. chcą więcej osób na to skierowac

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?