Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

lukasz27    2

tablica ma mieć wymiar 70x90 ani mniejsza ani większa przynajmniej tak mi w ministerstwie powiedzieli jak dzwonilem. trzeba ją zamontować w gospodartwie przed wystapieniem oplatność ostateczną. a znaleść ją można na stronach agencyjnych to sie nazywa" księga wizualizacji"czy jakoś tak. wzór tablicy jest na stronie 24 albo 25 jak dobrze pamietam

Wiadomość z agroFakt.pl

kamieniak89    27

To tak numer mieliśmy 42 w kolejce, a 44 wniosek złożony w lubuskim, poprawki przychodziły kilka razy, ostatnią daliśmy między świętami a nowym rokiem. A co do tablicy to jest taki zapis w umowie dzisiaj podpisanej i chyba tablica będzie np: na wybudowanej chlewni, a na maszyny będą naklejki, tak twierdzi firma co robiła nam wniosek, nawet gościu mówił że przywiezie te naklejki na maszyny.

kamieniak89    27

Umowe czytałem no i wiem że tam jest mowa o tablicy, a o naklejkach na maszyny mówił gościu z firmy wypełniającej wniosek, a czy to prawda to tego ja nie wiem :) .

adamj24    8

Dzięki Kamieniak, widzę że agencja stosuje dziwny klucz rozpatrywania wniosków, niektóre wnioski czekają w kolejce leżąc w szafie a inne są obrabiane (nawet kilka poprawek ) aż do momentu kiedy są kompletne i mozna podpisać umowę. Mój wniosek niestety leży i czeka, swoje poprawki wysłałem w październiku i cisza, a mógłbym juz pewnie dawno podpisać umowę i zabrać się za realizację. Pewnie większość umów bedą podpisywać jak przyjdzie wiosna i robota w polu sie zacznie.

lukasz27    2

naklejki nie są potrzebne. tablica wystarczy. przynajmniej mi tak powiedziano ale ile w tym prawdy to nie wie. pewnie ile oddzialów arimr tyle wersji czy potrzebne :)

b0gdan    85

ARIMR oddział lubelski zamarzył sobie tylko tablice, pewne na 100%, bo na to pracownik z którym podpisywaliśmy umowę kazał zwrócić na to uwagę.

Co do wymiarów to moja tablica jest niższa niż 70cm, ale powieszę ja wysoko na oborze i schowam wszystkie drabiny :)

Waltra    0

Też bym chciała mieć takie "problemy" jaka tablica ,czy naklejki też .Mój wniosek leży i czeka dalej .Gratuluję szczęśliwcom .

b0gdan    85
bogdan jak byś mógł to zamieść zdjęcie swojej tablicy na stronie AF

za chwilkę wstawię do galerii, ale zanim zostanie zaakceptowane to może troszkę potrwać :)

sambao    0

Witam! Brałem maszyny na kredyt pomostowy w BS na ProW. Dzisiaj musiałem zmienić zastaw rejestrowy na hipoteczny, bo kobieta w banku stwierdziła że maszyna nie może być przeniesiona na inne osoby czyli bank. zwróćcie sobie na to uwagę. to sobie.

adam0304    0

Na tej tablicy brakuje napisu MODERNIZACJA GOSPODARSTW po .....(współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramachdziałania).......

marcelina    0

w wielkopolsce kiebsko idze słyszałem że dopiero 500 wniosków jest rozpatrzonych a ile umów jest podpisanych to niewiem ale kolega ma numer cos koło 300 ijeszcze niepodpisał umowy

lukasz27    2

jeszcze jednych nie rozpatrzyli :) slyszalem że na przełomie luty marzec ale u nas to nigdy nic nie wiadomo

masfer5455    6

pierwsze poprawki do wniosku dostałem w pazdzierniku i od tej chwili cisza a mam ponad 300 numer a co do umów to nieliczni losowo z listy juz podpisali umowy np. ze sąsiedniej wsi z numerem 40 i następnej z nr ok 400 także losowo

kobra89    66

Ja mialem numerek w kolejce 236 i mialem poprawke w pazdzierniku i dzis dostalem telefon zeby przyjechac i zrobic male korekty i ze za tydzien bede podpisywal umowe, uuu zaczepiscie, juz mi lzej na sercu.

KrzychuM    0

ja mam nr 11** i u mnie nadal cisza, a jestem z WLKP.

ej... ludzie którzy mają nr 1000-1200 i są z WLKP co u was z wnoskami.? a tak wogule co się z nimi dzieje???

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?