cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tom007    4

chodzi ci o premie dla mlodeg rolnika? ja skladalem pod koniec czerwca wniosek a juz 28 lipca dostalem wezwanie do uzupelnienia bledow....(woj pomorskie) z tego co wiem to niektorzy maja juz popodpisywane umowy z arimr a sa tacy co juz maja nawet wyplacone...kiedys na stronie arimr byl taki komunikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Ja swoj wniosek wyslalem 29 czerwca i narazie zeroo odzewu (wysylalem do agencji w Lublinie) Nie wiem narazie bede chyba czekal moze niedlugo cos i do mnie wysla (oby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Mam pytanko czy ktoś już podpisał umowę na modernizację i jeszcze jedno, ile wniosków rozpatrzyli już w podlaskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

@snopek4 a ty jestes pewien ze ten wniosek doszedl do arimr'u? poczta polska go zgubila gdzies...mam nadzieje ze masz dowod nadania przesylki...najlepiej zadzwon do agencji i spytaj sie co jes z twoim wnioskiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie czy po podpisaniu umowy można będzie zmienić maszynę z nowej na używana? aneksik jakiś przejdzie?? zaduzo okroili nasze manewry chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

nie mozna z nowej na uzywana!

 

A czy mozna kupic u innego dealera niz od tego co dostarczyło się oferte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

można zmienić dealera jak najbardziej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

no mam kwitek ze nadalem poleconym za potwierdzeniem odbioru

kurde to jutro zadzwonie zeby nie bylo d*py

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ale po podpisaniu umowy moge kupic od kogas innego tak? dobrze sie rozumiemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

No to całe szczęście, bo w moim przypadku zmiana marki równoznaczna jest ze zmianą dilera.

Przy okazji zapytam: złożyłem wniosek na ciągnik 100KM. Obecnie najbliżej mi do zakupu JD z serii6030. Tylko, ze tam nie ma ciagnika dokładnie 100konnego. Co w takim razie? Czy może być np. 105KM??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Można zmieniać dilera na jakiego się chce,tak samo markę ciągnika, ale żeby miał moc taką co masz we wniosku bo inaczej mogą być problemy,a zwrot dostaniesz od sumy jaką masz na fakturze ale ta suma nie może być większa niż ta co masz we wniosku ponieważ resztę wypłacisz z własnej kieszenii- mam nadzieje że zrozumiałe bo trochę zagmatwałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

ja slyszlame ze jest projekt rozporzadzenia ktory zaklada ze bedzie monza sobie zmienic we wniosku nie tylko jakies szczegol ale nawet rodzaj, typ, wielkosc itp...ale podkreslam ze to tyklo PROJEKT i niewiadomo czy przejdzie...ciekawe tylko czy bedzie mozna np zreygnowac z jakiejs maszyny a pieniadz przezucic na inna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Podobno będzie można ale to już dodatkowe papiery trzeba składać i nową ofertę. A w końcu to trzeba zmieniać oferty czy nie? Bo ja słyszałem że jeśli nie zmienia się sprzętu to i nie trzeba nowych ofert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to całe szczęście, bo w moim przypadku zmiana marki równoznaczna jest ze zmianą dilera.

Przy okazji zapytam: złożyłem wniosek na ciągnik 100KM. Obecnie najbliżej mi do zakupu JD z serii6030. Tylko, ze tam nie ma ciagnika dokładnie 100konnego. Co w takim razie? Czy może być np. 105KM??

jakiego johna bierzesz i w jakiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Czy wezmę JD to jeszcze nie jestem na 100% pewien. Ale jeśli się zdecyduję na jaśka to albo wezmę 6230 albo 6330. Wszystko zalezy od tego na co mi PROW pozwoli, bo jak tak patrzę na moce tych ciągników to obdwa mogą mieć 100KM. Zalezy tylko jak się to zinterpretuje. Wersja będzie raczej jakaś bardziej podstawowa bo na premium nie bardzo mnie stać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemmek    0
Podobno będzie można ale to już dodatkowe papiery trzeba składać i nową ofertę. A w końcu to trzeba zmieniać oferty czy nie? Bo ja słyszałem że jeśli nie zmienia się sprzętu to i nie trzeba nowych ofert

Jeśli sprzęt nadal planujesz ten sam, to nie ma potrzeby składania kolejnych ofert, chyba że ich nie dołączyłeś przy składaniu wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Przepraszam za blad ale papiery wyslalem 29 lipca i dzisiaj dzwonilem do agencji wniosek dotarl i lezy sobie mam numer 645 i czekam na akredytacje czyli jak mnie poinformowano jakies 4 miechy no i lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Dzisiaj rozmawiałem z Panią z ARIMR i powiedziała, że można zmienić moc ciągnika, pod warunkeim, że nie zmienia się celu inwestycji. Dodatkowo powiedziała, że ma wyjść na dniach rozporządzenie (ma być na ich stronie), które mówi o tym, że wszelkie zmiany w ofercie przedłużają czas rozpatrywania wniosku o 4 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

no co takiego? 4 miechy dłuzej? Pogięło ich... ale to tylko po to zeby w jakikolwiek sposób wydłuzyc sobie mozliwosc sprawdzania tych j**anych wniosków. Kręcą ile tylko mogą! czy te przedłuzanie nigdy sie nie skonczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

mówiłem ze nie jest takie pewne że podpiszą umowy w tym roku, mam nadzieje że jednak sie wezmą i bedzie moźna w tym roku skladać nowe wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Dzwoniłem dzisiaj do agencji w Lublinie i rozmawiałem z moja panią co rozpatruje mój wniosek i mówiła ze umowy zostaną podpisane do końca października :lol:


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

tez dzwonilismy do agencji i nic o 4 miesiecznym przedłuzaniu nie wiedział facet...

 

oki zmieniam bo jakies buraki i skonczone debile za pare sekund beda pod spodem pisac głupoty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

ja w ogóle nie wiem co Wy tutaj za śmieci gadacie!!!!! szczególnie @Cihu

człowieku skoro tak powiedział to znaczy że tak jest, trzeba było wypałniać wniosek jak sie należy a nie powpisywać głupoty żeby tylko przyjeli jak był nabór, a jak nie sam wypełniałeś to za dupe firme co wypełniała. Wszyscy myślą że za bzdury kasae dostaną.

Sam nie wiesz co masz we wniosku to nie gadaj na innych, co myślisz że on za Ciebie będzie poprawiał te głupstwa, ja rozmawiałem z pracownikiem co ma mój wniosek i wszystko wiedział co zapytałem, wszystko podpowiedział jak poprawić żeby było ok i żeby poszedł do weryfikacji (ogólnie bardzo miły i przyjemny gostek, no i widać że profesjonalista). Coś Wam powiem wszystkim, ja wypełniłem wniosek i PGR sam zgodnie z instrukcjami i ostatnio jak byłem to pracownik o którym mowa wyżej powiedział że to chyba jeden z najlepiej wypełnionych u niego i że jak poprawie co trzeba to chyba ja jako pierwszy podpisze umowe. Więc trzeba może się zainteresować troche, w końcu trudne to nie jest, a jak czytać nie umiesz to po co się pchasz i sztuczny tłok robisz??????

Teraz to i tak pierwsze co to tylko błędy literowe i inne mało istotne sprawdzili żeby wniosek trafił w ogóle do weryfikacji, a potem moze sie okazać że jeszcze jest coś źle.

No i tak ogólnie na koniec, wszyscy jeżdżą po arimr i pracownikach, a może to Wy jesteście tacy "niezaradni" że nawet nie potraficie wypełnić(poprawić) jak się należy wniosku, Ja jestem w programie rolnośrodowiskowym, kombajn kupiłem z ostatnij modernizacji i wszystko było ok, nikt nigdy nie robił problemów, a nawet wręcz odwrotnie pomagaja wszyscy i podpowiadają jak zrobić żeby było wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a umowy na dzierzawe musze byc zatwierdzone w gminie czy moga byc inne?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj