Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

marti565    0

najpierw złozyć i czekać aż odpowiedzą potem podpisac umowę i kupować wtedy pewne jest bo jak najpierw kupisz to potem możesz być rozczarowany.

Cihu    146

Witam

Wszyscy wiemy o konieczności wyliczenia esu. Moje pytanie w związku z tym brzmi:

Posiadając XX ha zbóż i "przerabiając" wszystkie zboże na tuczniki to taka osoba uwzględnia w tabeli zarówno uprawy zbóż i tuczniki czy tylko i wyłącznie tuczniki? Proszę o opowiedz i jakieś info na priv także.

Wiadomość z agroFakt.pl

raczej tylko tuczniki,chyba ze masz faktury na sprzedane zboze ,ja policzylem kiedys laki i pastwiska przy posiadanym bydle i nie chcieli tego uznac

mareknh    9

Czy ktoś z Was wykonywał przebudowę budynków w związku z MGR? Bo ODRowiec jakoś nie chce się podjąc napisania wniosku na taki cel. Mianowicie jakie dokumenty trzeba zgromadzić?

Mariusz328    0

Mam takie pytanie. Czy dałoby rade wsiąść na leasing nowy ciągnik i maszyny a ARiMR zwróciłaby mi część kosztów związanych z leasingiem? Chodzi mi o to czy jak się bierze w leasing np. ciągnik za 200tys a koszty związane z leasing wynosiłby np. 10tyś to czy dostane fakturę zakupu ciągnika za 210tyś? Ktoś może już tak robił a może podobnie? Podzielcie się swoja wiedzą :(

dc231    0

Z tego co mi wiadomo, to tylko 200 tys. Prowizje dla firm leasingowych nie są kosztem kwalifikowalnym. Dlatego leasing jest mniej opłacalny i w związku z tym niewiele osób się decyduje na takie finansowanie. Lepiej rozbic inwestycję na dwa etapy w odpowiednich proporcjach i ma się z głowy.

raczej tylko tuczniki,chyba ze masz faktury na sprzedane zboze ,ja policzylem kiedys laki i pastwiska przy posiadanym bydle i nie chcieli tego uznac

Dlatego w PRG jest miejsce na rośliny pastewne i właśnie tak neleży je ując przy wyliczeniu ESU. Z doświadczenia wiem, że w celu zbliżenia się do 28 ESU (więcej punktów) możesz ując to jako produkcja na sprzedaż - najwyżej potem zmienisz na pastewne (jak w ARiMR będą chcieli dowodu zbycia produkcji). A co do łąk i pastwisk to przy zwierzętach na 100% się przyczepią, przy zbożu nie zawsze.

Czy ktoś z Was wykonywał przebudowę budynków w związku z MGR? Bo ODRowiec jakoś nie chce się podjąc napisania wniosku na taki cel. Mianowicie jakie dokumenty trzeba zgromadzić?

Nie dziwię się. Z budowlanką zawsze jest strasznie dużo kłopotu i niektórym wogóle odechciewa się pomocy z ARiMR. Najlepiej idź do jakiegoś sprawdzonego doradcy, który nie odwala masowej akcji wnioskowej, albo jak znasz to najlepiej do pracownika ARiMR. W przeciwnym wypadku polecam z ARiMR kupic maszyny, a modernizację budynku z własnej kasy.

Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

marulekk    436

ja zaświadczenie dostałem w listopadzie, Pani która mi to wystawiła powiedziała abym przyszedł w styczniu to mi zmieni date i wydrukuje nowe zaświadczenie :(

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

darolee    4

Czy ktoś z Was wykonywał przebudowę budynków w związku z MGR?

Daj sobie spokój z tą przebudową. Suma summarum taniej cię wyniesie zrobienie tego na własną rękę. Osobiście tego nie robiłem, ale znajomi to tu to tam. Jak w to weszli to się wycofali, lub nie bardzo byli zadowoleni z tej formy

yacenty    718

temat się rozrósł do 310 stron, zamykam go.

Proszę kontynuować tutaj: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32677-prow-2007-13-modernizacja-gospodarstwa-rolnych-2011/

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Matey
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2018.  Temat na 2017 zostanie jeszcze otwarty, natomiast tutaj piszmy o nadchodzącej edycji dopłat. Co sądzicie o składaniu e-wniosków? Przejdzie czy ARiMR się z tego wycofa?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez porzeczka
      Czy ktoś wie jak to będzie z tymi zaliczkami w tym roku, od połowy października do końca listopada będą wypłacane zaliczki, 75% dopłat podstawowych i 85% rolno- środowiskowych?
      pojawiają się takie artykuły w sieci, że w tym roku mają też wypłacać zaliczki z PROW.
      Czy w ARiMR dowiem się jaką kwotę zaliczki mam naliczoną?
    • Przez lolq1660
      hej poszukuje jakiegoś dobrego uzasadnienia zakupu przyczepy skorupowej o ład. 8t i wału posiewnego o szer. 5m na areał 23ha, może jest jakiś "specjalny" język który oni akceptują? Zależy mi na czasie więc jeżeli ktoś byłby skłonny mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny, a jeżeli owe uzasadnienia przejdą jestem w stanie za to zapłacić 😉
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.