cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

martini89    4

Bartek72511 w Wiekopolsce na 99% nie będzie pieniedzy dla "niemleczarzy".

LEONOR jak chcesz to mogę ci przesłać na maila artykuł z świeżego top agrar, tam jest o wspólnym kupowaniu.

 

ale dopiero wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Tylko należy dołączyć szkic obory z wymiarami i do tego rzut bydynków gospodarskich więc co z tego jak weterynarz ci da pozwolenie a na szkicu jest inaczej...

Co ma do tego mój post?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

cytat z broszury informacyjnej na stronie arimr

 

"W przypadku ubiegania się o wsparcie operacji dotyczącej restrukturyzacji produkcji mleczarskiej osoba fizyczna musi dodatkowo:

• być wpisana do rejestru producentów prowadzonego przez dyrektora właściwego oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego i przysługiwać jej musi w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy kwota indywidualna w wysokości co najmniej 20 000 kg,"

 

 

Wstępnie przegadałem ta broszurę i zastanawia mnie jedna rzecz otóż kwota mleczna jest na ojca , natomiast mama w styczniu jeszcze nie będzie miała ukończonych 40 lat.

 

Czy wniosek na mgr dla mleczarzy mógłbym przygotować na matkę?

W poprzednim naborze była taka możliwość, jednak jeśli dobrze rozumiem to w wniosek musiałbym przygotować na ojca :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Wszyscy fajnie marzą ,podniecają się -ja także :lol: ale czy jest wiadomo w ogóle w poszczególnych województwach

jaka kwota puli na MM jest do rozdysponowania.Warto w ogóle próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A wlasnie tak odnosnie tych kredytow to zapomnielismy o tych tak zwanych zaliczkach. O co z nimi konkretnie chodzi i ile tej zaliczki można dostac? Co prawda ile by tam tych % calego zwrotu nie dali to juz by bylo lepiej bo mniej kredytu trzeba byloby wziac. Wie ktos cos wiecej na ten temat luz sam juz korzystal z zaliczek?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Pieniędzy do rozdysponawania jest podobnież nie wiele.Słyszałem że w paru woj. pula jest już wyczerpana.Jest punktacja więc niema kto pierwszy ten lepszy znając życie to będzie jakiś tam ochłap żucony i pare osób się załapie.DO DANIELD28 z tego co piszesz wnioskuje że wszystkie wymiary mają być zgodne z wymogami tzn.np odległość magazynów zbożowych od płyty gnojowej ,szerokość stanowisk itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Mam znajomych którzy chcieli połączyć to działanie MR Z MGR i pewnie nic z tego nie będzie bo decyzji nie mają jeszcze a 3 styczeń nie długo a tak miało być kolorowo i pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
z tego co piszesz wnioskuje że wszystkie wymiary mają być zgodne z wymogami tzn.np odległość magazynów zbożowych od płyty gnojowej ,szerokość stanowisk itd.

 

 

Sprawa wygląda tak... Znam rolnika który składał wniosek w ostatnim naborze z programu MGR, jednym z jego celów było zakupienie wozu paszowego więc musiał sporządzić szkic (to nie projekt można go samemu wykonać ważne aby miał ręce i nogi oraz wymiary zgodne z rzeczywistością)... W czasie rozpatrywania wniosku miał kontrole z ARiMR i mierzyli oczywiście budynki, nie wszystko ale wybarne rzeczy czy się zgadzają z wykonanym szkiciem... Do tego musiał być wykonany jeszcze rzut z lotu ptaka całego gospodarstwa ale to również wystarczy przerysować w własnym zakresie przypomiana to mapkę a wymiary wylicza się albo na skali albo w postaci liczb... Pewnie każdy ma w swoim gospodarstwie taką mapke wykonaną przez geodetę więc jak wspomniałem wystarczy tylko dobrze przerysować... Jak to wygląda z punktu widzenia rolnków którzy nie ubiegają sie o wóz paszowy nie wiem... Wiem tylko tyle, że teść ma zamiar składać i kompletuje już dokumenty a wniosek będzie przygotowywał człowiek z ODR'u i kazał teśćiowy przygotować oba te dokumenty tzn. szkic i mapkę chociaż teść nie składa na wóz paszowy... Nie wiem czemu ma to służyć ale bynajmniej osoby które starają się o modernizacje gospodarstwa rolnego z programu mleczarskiego muszą może takie coś posiadać bynajmniej jest to logiczne... Wniosek jest taki, że ciężko jest mi powiedzieć jak to będzie rozpatrywane ale teścia obora nie spełnia wymogą co do wszystkich wymiarów więc może być różnie...

 

 

 

A propos tego wspólnego naboru to panowie poczekajcie troche z tym... Dokument się pojawił dopiero jak sie nie mylę w czwartek a w chcecie wiedzieć takie rzeczy o których jeszcze nie wiedzą zapewne doradzcy z ODR'u, trochę cierpliwości... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Więc jest to bardziej skąplikowane niz myślałem.U nas był taki przypadek że gość kupił prase i ciągni.Podpisał umowę i czekał na zwrot a w między czasie zadzwonili że będzie kontrol i przyjechali sprawdzić obore. Co się okazało zadurzo było sztuk ustawione w oboże więc kazali to pOPRAWIĆ.Zaadoptowali gość garaż na oborę więc wiadomo stanowiska i wszystkie media więc i koszt również.Dodam że chodzi o 11 sztuk bydła.Procęt rośnie kredyt trzeba spłacać a zwrot unijny się oddala.WRESZCIE po pół roku przeleli pieniądze. Gość jak z nim rozmawiałem i rozmawiam to powiedział że więcej nie chce mieć z tą instytucją nic wspólnego.Gdyby wzioł te maszyny na MR to by mówi lepiej wyszedł na tym i przedewszystkim spokojniej spał.Dodam że było to 3 lata wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Z tego co wiem i tak było w oststnim naborze szkic budynków trzeba tylko wtedy jak sie robi inwestycje trwale zwiazana z nieruchomoscia. Ja robiłem bo miałem utwardzenie podwórka ale jak ktos brał same maszyny to szkiców nie było trzeba robic. Mam znajomą co brąła juz 2 razy na MGR i obora nie spełnia wszytkich wymagan nikt sie do niczego nie czepiał. Jesli weterynaria wystawi papier o dobrostanie to arimr nie moze sie do tego przyczepic chyba ze wpadna na kontrole a faktycznie bedzie inaczej niz sie podało we wniosku to juz inna kwestia. Jesli sie poda to co jest w rzeczywistosci nie powinno byc problemów.

 

wielu tych co tu pisza to sieja panike tylko nie iwem po co przepisywac jakies plotki i domysły. Dzwoni sie do arimr i wszytko powiedza.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dokładnie powtarzanie plotek i sianie paniki do niczego nie prowadzi, jeżeli ktoś naprawdę chce skorzystać to niech się bierze do roboty, AMiMR rozwiąże większośc problemów, wystarczy zadzwonić zapytać.

 

a kto się tylko podnieca i głośno marzy to niech się w temacie nie udziela, bo po co???

 

co do wozu paszowego to musiała być mapka - plan gosp. i szkic budynku z wymiarami w którym ma się poruszać paszwóz.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

My już dwa razy korzystaliśmy z modernizacji ale na małe sumy teraz szykujemy duże uderzenie praktycznie na całą kwote która pozostała do wykożystania może się uda a jak nie to trudno świat śię nie zawali. a co do ego gościa co to płakał że musiał garaż na obore adaptować to co on myślał że 11 krów kontroler nie zauwarzy, od razu powinien to przewidziec że nie mamiejsca na niei wcześniej zacząc działać a nie dopiero po kontroli, 90% przypadków problemów z otrzymaniem dotacji to niedbalstwo rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandman    0

jak sądzicie dostane ciagnik 115km i 60-80 km (MGR) na 21ESU i 29ha przy dobrej argumentacji?

i w ogóle ile płaciliście za wypełnianie wniosków na mgr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

sandman

Chcesz 2 ciągniki?Jeden może by przeszedł moim zdaniem za mało ziemi 115 km by przeszło ale 80 km będzie ciężko.Jakie posiadasz ciągniki.Ile mają lat i km :)

Zazwyczaj Ci sieją panikę co nigdy nie korzystali z MGR za niedługo będzie płacz i lament że się nie udało .Ale i tak życze wszystkim szczęścia też zamierzam korzystać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

A może mi ktoś wyjaśni co bierze się pod uwagę przy obliczaniu ESU w przypadku hodowli trzody,czy ilość sprzedanych tuczników za rok czy ogólny stan stada w jakimś okresie?

Ja zamierzam sie starać o ciągnik około 130 Km na 30 ha,a wnioski w moim regionie wahają sie od 3000 go 4000 tyś ale tyle chcą firmy u prywatnych osób jest taniej.

 

 

 

 

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek1988    0

Witam, mam pytanie odnośnie Modernizacji a mianowicie dotyczące finansowania inwestycji, chcąc kupić maszyny za 50 tyś i nie ma się gotówki- można wziąć kredyt z dopłatą Agencji? a może w leasing? czy tylko wchodzi w grę kredyt komercyjny? lub jest jakaś jeszcze inna możliwość finansowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Można by powiedzieć tak: kredyt specjalnie przygotowany na tego typu sytuacje, ale komercyjny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na pewno nie kredyt z dopłatą ARIMR, wszystkie inne chyba dozwolone chociaż nie wiem dokładnie jak wychodzi przy leasingu bo trzeba chyba być właścicielem maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz92    0

Dzisiaj się dowiedziałem, że pula środków w moim województwie (opolskie) została wyczerpana, tak więc już po zakupach =) mam takie przyszłościowe pytanie: czy są już jakieś informacje o projektach takich jak MGR po 2013r? A no i pan w agencji wspominał coś o kredycie z dopłatą agencji w wysokości chyba 30%, nie więcej niż 30000zł. Czy ktoś wie jak taki kredyt się nazywa i gdzie go można znaleźć? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

A skąd się dowiedziałeś że już kasę wypompowali? Powiem Ci z własnego doświadczenia, że czasami nawet sami odeerowcy potrafią takie głupoty gadać, że kopara opada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj