Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

Henius91    584

dokladnie tak jak pisze kolega wyzej. minister powiedzial wyraznie ze nie beda czekac na MR bo oni pozniej beda mieli szanse na zlozenie wniosku. ja mysle ze nabor odbedzie sie najpredzej w grudniu.

sojka    0

Witam . Panie i Panowie od 2005 roku prowadzę z żoną gospodarstwo łączna powierzchnia to ok 30 ha do tego mam produkcje zwierzęcą 200 tuczników i 40 opasów w 2005 roku otrzymaliśmy premie dla młodych rolników a tym roku chcę złożyc wniosek na zakup nowego ciągnika do tej pory bazowałem na sprzecie teścia. noszę sie zamiarem kupna ciągnika o mocy ok 100 koni .Czy taka skala produkcji wystarczy . nadmienię jeszcze iż na moim wniosku o dopłaty bezpośrednie widnieje 12,5 h reszta mojej ziemi to dzierżawy

piotr2691    2

Myślę że tak, masz dużą produkcję, a co do pola, to jeśli dzierżawy masz na piśmie udokumentowane to tym bardziej przejdzie!! ;)

My mieliśmy gdzieś 16 ESU i dostaliśmy 115KM :]

Wiadomość z agroFakt.pl

KamilW    3

Czy te dzierżawy muszą być u notariusza zawierane? Czy może wystarczy umowa z podpisami właściciela i dzierżawcy?

dj.vadium    1

Mam pytanie....

czy obowiązują jakieś ograniczenia co do możliwości składania wniosków w przypadku jeśli w ciągu ostatniego roku otrzymałem pomoc w wysokości powyżej 100tyś zł..

w sieci znalazłem coś takiego " .....jeżeli wsparcie było wyższe niż 100 tys. zł - musi poczekać rok od daty złożenia ostatniego wniosku. "

ale to odnosiło się do roku 2007.

bialy2005    193

Umowy moga byc takie zwykłe bez wójtów i notariuszy :P Ale zeby z tych dierzaw liczyc seu musiałbys mies na nie dopłaty juz w tym roku czy w ubiegłym. a tak to beda tylko uwzglednione przy doborze maszyn do esu nie.

Uzywane mozna kupowac do 5lat.

KamilW    3

Tak się składa że większość dzierżaw jest od jednego właściciela i dopłaty na te dzierżawy bierzemy od 4 lat, tylko trzeba by umowę zmienić, bo na umowie jest dzierżawa na 3 lata tj. w zeszył roku przedłużyliśmy umowę o 3 kolejne lata. A o co chodzi z tym su? Jesteśmy gospodarstwem wysokotowarowym mieścimy się spokojnie z 4 KM /ha. Trzeba spełniać jeszcze jakieś wymagania co do ilości su??

bialy2005    193

umowa musi byc na około 8lat bo to ma byc 5 lat od momentu wypłaty oststniej transzy kasy a mozesz to wyciagnac do 3lat od podpisania umowy wiec ma byc 8lat na umowie

KamilW    3

No właśnie :P Cóż trzeba rozmawiać z właścicielami (brat z siostrą, kawaler i panna po 80ce, profesorowie)

wagabunga    0

A na jaki zwrot mógłbym liczyć kupując ciągnik używany około trzy letni kosztujący 140tys ?

Do kazdej maszyny masz zwrot 40%, jeśli jest to używana to potrzebna jest wycena rzeczoznawcy. Dodatkowo 10% dla rolników do 40 lat oraz 10% dla rolnika gospodarującego na ONW.

Generalnie większość z ludzi inwestujących przez PROW dostaję 50% zwrotu. Ty możesz także go dostać kupując ten ciągnik!

danield28    33

Mam pytanie jeśli agencja przyzna ciągnik o mocy np. 120 KM to ta moc jest maksymalna jaką może mieć ciągnik razem z power bostem czy jest to moc nominalna? Pozdrawiam

LeonOr    1

Orirntuje się ktoś na temat programu Tworzenie i rozwuj mikroprzedsiębiorstw?

Osoba płacąca KRUS, posiada zawieszoną działalność gospodarczą, przy odwieszeniu pełny ZUS.

Może składać wniosek? jeśli tak, to składać wniosek i czekać na umowę, czy odwieszać a potem składać wniosek ( i mieć nadzieję, że nie odrzucą). :P

tutaj mas link do wyliczenia ESU

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/185a/W-1_2_121_ESU04_300309_odb_040210.xls

Piotrz98    1

Do kazdej maszyny masz zwrot 40%, jeśli jest to używana to potrzebna jest wycena rzeczoznawcy. Dodatkowo 10% dla rolników do 40 lat oraz 10% dla rolnika gospodarującego na ONW.

Generalnie większość z ludzi inwestujących przez PROW dostaję 50% zwrotu. Ty możesz także go dostać kupując ten ciągnik!

A gdy biorę nową maszynę, jako młody rolnik do tego gospodaruje na obszarach ONW to znaczy ze przysługuje mi zwrot 60% czy zle zrozumiałem? 40+10+10??

rembik    0

Witam . Mam pytanie w sprawie dopasowania mocy ciągnika do ilości gruntów ? Jaki jest przelicznik, jak się liczy ponieważ posiadam jeden nowy ciągnik i chciałbym postarać się o najbliższe dofinansowanie i nie wiem do jakiej mocy mogę się starać a chciał bym jak największej mocy.

Piotrz98    1

A czy premie z młodego rolnika można łączyć z prow przy zakupie np.ciągnika ?

Tak można, była o tym mowa wcześniej trochę poszukać trzeba. Premia jako wkład własny w MGR tak to sie nazywa:)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez johny11901
      Witam . Mam pytanie tylko i wyłącznie do tych ,którzy już rozliczyli się z premi dla młodego rolnika lub są w trakcie tej procedury . Jakie dokładnie dokumenty i w jakim dokładnie czasie należy dostarczyć agencji ARIMR od dnia otrzymania premi , wcelu wywiazania się z umowy . w umowie jest to niby podane ale są pewne nieścisłosci co do terminu dostarczenia dokumentów.
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?