cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

bialy2005    582

te 75tys musisz wydac na inwestycje objeta modernizacja. póznij razem roliczasz jednymi fakturami modernizacje i młodego rolnika. mio chodziło o to ze raczej bedziesz musiał poczekac na kase z młodego zeby realizowac modernizacje.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Wszystko ładnie pięknie tylko czy pieniądze na modernizację będzie tak łatwo dostać w tym roku... Niestety nie wszyscy mieszkają w lubelskim gdzie limit środków jest dosyć spory a zainteresowanie niezaduże.... Ale trzeba mieć nadzieje. A po ilu miesiącach posiadania gospodarstwa można przejść na vat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Zobaczymy czy sie wyrobia z MR, miejmy nadzieje, ze tak!


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

witam mam następujące pytanie- czy jeśli nie mam na siebie żadnego ciągnika to mam szansę otrzymac zwrot na MGR jeśli by takowa w ogóle jeszcze by była na rozrzutnik 6t,siewnik i agregat uprawowy? mam zetora 4340,c330 i 360 ale są zarejestrowane na ojca.Na siebie mam ok 4ha pola i 7 łąki oraz 4jałówki,5 byków i 10 krów oraz budynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

na ten areał to moze 60-80km uda sie wziasc


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Jestem z powiatu lubelskiego, posiadam tylko 4ha swojego + 20ha dzierżaw. Wszystko orne. Co roku 10-15ha ziemniaków, reszta zboża. Specjalizacja: wczesne ziemniaki oraz na przechowalnie. Hodowla swinek 200szt rocznie. Nie korzystalem nigdy z unijnych dofinansowań prócz obszarowych dopłat.

Pytanie: czy są w ogóle jakieś szanse na więcie cos na Prow?

Chciałbym zakupic:

sadzarke Kore2 z Unii,

agregat kombi 3.7 lub 4.2 (zalezy jaki ciagnik dostane),

formownice Remprodex,

przyczepe 6-8t,

ciagnik z turem ok 80-100KM.

Oczywiscie wiem ze nie dostalbym tego wszystkiego w jednej turze, jednak to wszystko jest mi na chwile obecna potrzebne, dlatego wymienilem. :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@danielek24 przy tylu sztukach zwierzat moze byc ciezko dostac rozrzutnik 6 t bo oni patrza na ilosc obornika, ale sprobuj. ja mam razem ok. 85 szt. bydla i bede sie staral o rozrzutnik 6,5 t (Tytan 8 plus), moze i bym dostal 8 t (Tytan 10 plus) ale niestety cena tych rozrzutnikow powala :D

 

@pawelec a na te dzierzawy masz umowe?? jesli tak to spokojnie dostaniesz te maszyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Koledzy może ktoś wie ile pieniedzy pozostało w woj. łódzkim na Kolejny nabór MGR?? I jakie bedą szanse otrzymac w tym woj. zwrot poniesionych kosztów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

no my w sumie mamy 48 szt. ja raczej brałbym jakies rzemiosło za 25tyś bo ten tytan nawet 6t mnie powala:)a to nic nie przeszkadza,że nie mam na siebie ciągnika?bo mielismy brac jakieś 80km ale po przeliczeniu jednak chyba zrezygnujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Skoro już tak wszyscy mają swoje listy życzeń, to co myślicie o mojej: :D

Mam 20 ha łąk, 3 ha gruntów ornych oraz 25 szt bydła mięsnego.

Chciałbym zakupić ciągnik o mocy ok 100 KM, tura do niego, prasę belującą, owijarkę do bel i przyczepę do transportu bel.

Myślicie, że mam szanse?

 

Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robero32    0

Będą mogły (a nawet powinny), bo kasa na modernizację jeszcze jest.

Mogę wiedzieć skod dc231 masz takie informacje,bo mi człowiek z Agencji na wystawie w Sielinku to było w czerwcu powiedział że Wielkopolska można zapomniec o modernizacji na ten rok.Czyżby od tego czasu znalazły się pieniądze?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Panowie,a jaka jest minimalna kwota dofinansowania na modernizację bo chcę kupić pług obracalny grudziądzki za 25 000 zł brutto i nie wiem czy dało by radę.Jeszcze jedno :czy na 20ha taki pług był by pozytywnie załatwiony,bo może dla Agencji będzie za duży na ten areał?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ale jaki?? 3,4 a moze 5 skibowy?? znajomy na ok. 40 ha bral plug i wpisal ze chce 4 skibowy obrotowy, to agencja kazala poprawic na mniejszy bo taki byl za duzy, to wpisal 3+1 i agencja przyznala, nie wiem jaka w tym roznica ale lepiej tak robic... na Twoj areal to 3 skibowy powinni Ci przyznac. a co do kwoty to chyba nie ma minimalnej sumy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

kwota minimalna to 20 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Na minimum 20 tyś zwrotu musisz kupić maszyny, czyli za cenę 40 tyś netto kupujesz i dopiero otrzymasz zwrot połowy maszyny, maszyn.

Jeżeli chcesz wziąć tylko ten pług to nawet nie składaj wniosku bo i tak nie przyznają ci dofinansowania, bo kwota zwrotu będzie za mała.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Zapomniałem dodać że to ma być pług 3-skibowy,i w moim przypadku było by to 50% zwrotu.Tylko czy ta kwota zwrotu ma wynośić minimum 20 tyś netto ,czy całe koszty kwalifikowane mają być minimum 20 tyś netto.Potrzebuje tylko ten pług więc nie chcę dobierać więcej maszyn!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Kwota zwrotu ma wynosić 20 tyś netto czyli za 40 tyś netto musisz kupić maszyny bo inaczej nie zostanie przyznana ci pomoc


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anas120    0

całe koszty kwalifikowane muszą być minimum 20 tys netto czyli pług za 25 tys brutto może być

 

"Do realizacji mogą być przyjęte operacje, których wysokość kosztów kwalifikowalnych wynosi powyżej 20 000 zł. Jeżeli w trakcie weryfikacji wniosku koszty kwalifikowalne zostaną zmniejszone poniżej 20 000 zł nastąpi odmowa przyznania pomocy." Instrukcja wypełniania wniosku s.28

 

Pronar82a jeszcze musisz trochę poczytać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A czy jesli we wniosku o modernizacje wpisze ze chcaiłbym Zetora Proxima 85 POWER + Kombiaka 3.7m to beda marudzic ze na 10 ha to za duzo??


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

No na te 10 ha to na pewno nie dostaniesz takiego ciągnika i takiego agregatu, gdyż na jeden ha przypada 3.5 - 4 km Co daje 10* 3.5 = 35 km lub 40 km, także ciągnika o mocy 80 koni nie dostaniesz


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ale jak mam C330 i C360 to moga przyznac, bo chyba wiec ma tez jakies znaczenie... Pozatym, moge napisac jakies zobowiazanie ze bede jezdzil na uslugi albo wynajme pole na "papierek" zeby liczylo mi sie do powierzchni gospodarstwa, bo w sumie mam 20ha tylko dzierzawy ustne B)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jesli masz PROW modernizacje gospodarstwa rolnego i robisz usługi to zerwa umowe i dostaniesz kare kasa i % do zwrotu.

skoro masz dzierzawy to zrób z nimi porządek - spisz umowy i już wtedy na 30ha nie będzie najmniejeszego kłopotu jesli chodzi o ciągnik - boje sie ze z agregatem może byc gorzej bo 3.7 to juz duzy klamot jest i moze to byc za duzo jak na 30ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Marek najlepiej bedzie jak kupisz Kvernelanda za 50 tys zl B) a tak na serio to moze wez bardziej wypasiony UG moze XLS 3+... a jaki ciagnik ma go ciagnac?? bo jesli chcesz brac na PROW to chyba lepie wziac lepszy...

To ma być pług do Ursusa 5314 (71KM),tak więc musi być w miarę lekki ,no i wybrałem serię M Unii, może jeszczę zainteresuje się Potingerem Servo 25 bo też wydaje się odpowiedni do tego ciągnika, ale cena już będzie większa.Kverneland lub Lemken to by była bajeczna orka ,ale ta cena bez kredytu nie do zapłacenia ,a po złych doświadczeniach z przeszłości z Kredytem nie bardzo mi się to uśmiecha???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj