Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

pawelek    0

to trochę skomplikowane, z tego co wiem jeśli ktoś korzysta z PROW-u to misi prowadzić gospodarstwo przez 5 lat, więc chyba nie może przepisać, trzeba jeszcze wziąć poprawkę na to, że żyjemy w kraju w którym prawo zmienia się z dnia na dzień :)

Dawid727    18

można przepisać tyle tylko, że jest też sprawa wywiązywania się zobowiązań przez następce. Czy cos w tym stylu, ja to już w ogólnie nie wiem czy warto myśleć o tego rocznej MGR bo już słyszałem od ludzi z agencji, że żadnych naborów nie będzie. kto wie

kopojno    0

dzisiaj jak rozmawiałem z ludźmi a arimr i mówili mi że raczej do 2013 nie będzie naborów na MGR jedynie ma być jakaś modyfikacja tego programu ale tylko dla producentów mleka

Wiadomość z agroFakt.pl

dew    0

No ale skąd takie informacje że nie będzie ? Oficjalnie jeszcze nie wiadomo...

Henius91    584

tak jak mowi @dew tego nikt nie wie wiec narazie nie ma co o tym gadac. pod koniec pazdziernika bedzie wiadomo...

dew    0

Mi powiedziano żeby czekać bo nabór może się odbyć. Oczywiście nie musi, sam się zastanawiam czy nie złożyć wniosku na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. No ale korzyści z niego znacznie mniej niż z MGR...

Andrzej24871    12

A ja się pytałem czy podczas naboru na MGR będą w jakiś sposób premiowane gospodarstwa produkujące mleko to powiedzieli że puki co to nie ma niczego podobnego i to co dane gospodarstwo produkuje nie ma nic do rzeczy jedynie ESU czy jakoś tak się liczy.

gazela77    9

witam! nabór wniosków na różnicowanie za tydzień a w poznańskim oddziale arimr dzisiaj utworzył sie komitet kolejkowy, ponieważ nie dla wszystkich ma wystarczyć kasy a decyduje kolejność składania wniosków. ciekawi mnie czy w innych oddziałach też tak jest? dlaczego nie zrobiono losowania?! teraz wszyscy po kolei będą na zmiany dyżurować przed agencją żeby nie było jakiś przekrętów i żeby nie utworzyła się jakaś inna kolejka. to wszystko jest jakieś chore!!!

marian892    8

Koledzy a jak wygląda sytuacja w Gorzowie Wlkp??? Podobno bardzo dużo jest chętnych do złożenia wniosku na różnicowanie.

sandman    0

czyli w sprawie MGR to nawet nic najstarszi bace nic nie wiedzą?;[ a czy w poprzednich latach można bylo korzystaćz MGR posiadając wyłacznie grunty dzierżawione ? lub czy taka opcja jest przewidywana w przyszłych latach?

Henius91    584

taka mozliwosc chyba jest jesli te dzierzawy sa udokumentowane, bo jesli jest to "umowa" slowna to nie ma szans.

kopojno    0

byłem dziś w poznaniu składać na MR i komitet kolejkowy na różnicowanie nabił już prawie 1000osób jak odchodziłem

luki15146    13

A co do esu to ile trzeba go mieć tak minimum żeby starać się o dofinansowanie? Obliczając ESU i mając dzierżawy zapisane rejentalnie uprawy które są na wydzierżawionych działkach też się liczą?

goolman19    1

ja natomiast słyszałem że już w Poznańskim zapisują na listę rezerwowych bo już msc nie ma.. ;/ wszystko jakieś dziwne... ;/

Pronar82a    30

Jak nabór na Różnicowanie rusza dopiero w przyszłym tygodniu no to powinni ustawiać kolejkę od dnia naboru anie tydzień przed naborem, normalnie śmiechu warte, takie rzeczy tylko w Polsce ;[

bialy2005    193

przy MGR licza sie te działki które masz w dopłatach lub beda juz w kolejnych latach i conajmniej 5lat wtedy wezma je pod uwageprzy doborze maszyn. Do esu licza sie tylko z dopłat z ubiegłego roku. A cos wiecie na temat kolejek w lublinie na róznicowanie ??

Dawid727    18

działki na czas nieokreslony sa brane pod uwagę jako działki własnościowe wiec też sie liczą pod mgr, wiem po swoim przykładzie .

pioter03    26

Wytłumacz mi ktoś o co chodzi w "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej"

1- Czy my posiadając gospodarstwo możemy się o to obiegać?

2- Co za to można kupić maszyny?

3- Kto może się to ubiegać?

Jak ktoś może to niech mi wytłumaczy na czym polega ta cała operacja.

dew    0

Możesz kupić maszyny, ale musisz rozpocząć działalność gospodarczą (ZUS).

Dlok    0

A jakie Dokumenty są potrzebne na Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej??

Przede wszystkim wniosek. Następnie załącznik tu długa lista i zależna od rodzaju inwestycji ale na pewno biznesplan, zaświadczenie z KRUS (ubezpieczenie od co najmniej roku !!!), oświadczenie o pomocy de minimis, w przypadku zakupów oferty (od 50 tys. zł dokładnie opisane w instrukcji) przy budowlance - pozwolenie lub zgłoszenie wraz z kosztorysem.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez marluk
      witam

czy wie ktos w ramach tego programu przez jak długi czas od otrzymania pomocy nie mozna zakonczyc dzialalnosci gospodarczej? czytalem rozporzadzenie ale moze mi cos umknelo.