Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

witam mam takie pytanie Czy jak nabrałem maszyny nie starsze jak pięcioletnie z za granicy,odliczyłem od nich tylko Vat to mam szanse na jakiś zwrot z Prowu, maszyny były brane w ciągu ostatniego roku.:)

polek1919    5

Niema możliwości odzyskania pieniędzy z PROW-u ponieważ w PROW-ie trzeba najpierw podpisać umowę a potem kupować maszyny. Nie można dostać zwrotu na maszyny które kupiliśmy przed podpisaniem umowy.

Wiadomość z agroFakt.pl

Dlok    0

Nie można dostać zwrotu na maszyny które kupiliśmy przed podpisaniem umowy.

Nie do końca to jest prawda, bo koszty można ponosić od dnia losowania, a w nowym naborze od dnia ogłoszenia pierwszej listy rankingowej, z tym, że na własne ryzyko.

W przypadku maciek031993 i tak nie ma znaczenia, bo rozumiem, że wniosku nie złożył, więc za te maszyny nie dostanie zwrotu

Pronar82a    30

Witam i ja serdecznie wszystkich. Mam takie pytanka:

1. Kiedy będzie nabór na różnicowanie??

2. Czy jak kupię kombajn przed złożeniem wniosku to czy uznają mi go??

3. Czy jak złożę wniosek na różnicowanie i kupię kombajn przed rozpatrzeniem wniosku to uznają mi ten zakup??

Chłop ze wsi

radzikus    0

Z tego co mi wiadomo to:

Ad1.Na przełomie 3 z 4 kwartałem

Ad2.Prawo nie działa wstecz

Ad3.Prawo nie działa wstecz

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Dlok    0

Miał być w II kwartale, ale będzie najprawdopodobniej gdzieś w lipcu.

katator    115

Witam i ja serdecznie wszystkich. Mam takie pytanka:

2. Czy jak kupię kombajn przed złożeniem wniosku to czy uznają mi go??

3. Czy jak złożę wniosek na różnicowanie i kupię kombajn przed rozpatrzeniem wniosku to uznają mi ten zakup??

Kombajn możesz kupić po złożeniu wniosku. Kupujesz wtedy na własne ryzyko. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie i podpiszesz umowę to będzie uznany jako koszt kwalifikowany do którego przysługuje Ci dotacja.

waldek315    2

witam chciał bym kupić stodołę po skr czy dostane na to z PROW jakąś kasę na remont chciał bym to przerobić na oborę do krów mięsnych ?

Pronar82a    30

Dzięki za wcześniejsze wypowiedzi, tak też myślałem ale chciałem się przekonać :)

Ale to nie koniec, mam następne pytanie, czy mógłbym wziąć kombajn w leasing a później przejść z tym jakoś na Różnicowanie?? Bo coś takiego mi dealer mówił ale nie wiem czy to prawda i jak to z tym jest do końca :)

Bo mam w dobrej cenie TC5050 i muszę coś wykombinować do piątku... :)

Chłop ze wsi

karolu    1

Leasing to rozpoczęcie inwestycji a tego nie można zrobić przed złożeniem wniosku, ale ale....:) musisz tak się dogadać z dealerem żeby po złożeniu wniosku z powrotem wrócił do niego w papierach a potem znowu do ciebie. Możesz też wziąć na wydanie zewnętrzne - tzw wz-tke, dealer wypisze Ci ją bez faktury, a pokwitowanie zapłaty wypisze ci jako zaliczka na kombajn, gdy będziesz chciał wyfakturować on Ci odda tą zaliczkę, a Ty z powrotem ją mu zapłacisz i dostaniesz fakture. Uważaj tylko żeby nie zamotać z urzędem skarbowym...

kamil900830    4

Mój znajomy chce kupić nowego Zetora Forterre125 ,plug obracany UG 4 skibowy ,agregat uprawowo siewny Kuhn i siewnik do nawozu Amazone ok. 1000l.Ma 50ha ziemi ornej ale dodatkowo pracuje jako Strażak i odprowadza składki do ZUSU.Pytał mnie czy może skorzystać z Prowu .Czy jest ktoś z was zorientowany czy mógłby skorzystać z Prowu ,dodam że jest na Vacie. :)

rafalx75    0
... dodatkowo pracuje jako Strażak i odprowadza składki do ZUSU.Pytał mnie czy może skorzystać z Prowu .Czy jest ktoś z was zorientowany czy mógłby skorzystać z Prowu ,dodam że jest na Vacie. ;)

Jeśli masz na myśli Modernizacje gospodarstw to na 100 % może. Mam taką samą sytuację i nie było problemów, nie ma wymogu w tym programie ubezpieczenia w KRUS.

Oczywiście musi spełniać inne kryteria zawarte w programie

Nr 14xx lubelskie wreszcie doczekałem sie na zwrot kasy z pierwszego etapu. Ściągali z wypłatą do ostatniego dnia, ale w terminie sie wyrobili całe szczęscie:) Zaczynam realizować drugi etap:)

Jak myślicie kiedy beda następne nabory wniosków? Mi sie wydaje ze z powodu powodzi to w tym roku sie nie uda bo nie wyrobia sie z kasa

strzymek    15

jeśli wniosek jest wieloetapowy to jest wymóg gwarancji bankowych na finansowanie drugiego etapu ? bo słyszałem że tak jacekkombajnista może sie podzieli swoimi spostrzeżeniami

Nikt ode mnie nie wymagał żadnych gwarancji o których mówisz. Pierwsze słysze w ogóle o takim czyms zeby agencja ządała gwarancji. W moim przypadku nie wymagali tego.

pasterz    2

kasa za pierwszy etap wpłyneła 16 dni po złożeniu poprawnego wniosku o płatność, także łądnie im poszło w przyszłym tygodniu składam za drugi etap i gdyby też tak szybko wypłacili to byłoby pięknie ;)

piotr2691    2

Mój znajomy chce kupić nowego Zetora Forterre125 ,plug obracany UG 4 skibowy ,agregat uprawowo siewny Kuhn i siewnik do nawozu Amazone ok. 1000l.Ma 50ha ziemi ornej ale dodatkowo pracuje jako Strażak i odprowadza składki do ZUSU.Pytał mnie czy może skorzystać z Prowu .Czy jest ktoś z was zorientowany czy mógłby skorzystać z Prowu ,dodam że jest na Vacie. ;)

Mój Ojciec jest w tej sytuacji i już podpisaliśmy umowe... :] (woj. śląskie)

wszystko bez problemu xDD (ale my nie jesteśmy na VAT-cie)

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

marcin99023    0

Witam:) mam pytanie, czy mam szanse na ciągnik w następnym naborze majac cos ponad 30 ha i nowy 140 konny ciagnik? interesuje mnir taki 60-70 koni...

:)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?