Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

Prent    0

ja z tego co słyszałem to wiem że od 1 marca ma ruszyć weryfikacja a od 1 czerwca ma ruszyć podpisywanie umów mam wtyki w agencji w poznaniu to sie troichę wie, ale agencja to agencja ja na SPO czekałem cały rok na podpisanie umowy..... im sie tam nie śpieszy.....

black08    3
Numer 44 w Lubuskiem, cisza jak makiem zasiał ;) , to nasz 3 wniosek, do trzech razy sztuka :D

spokojnie jeszcze nie maja akredytacji a gdzie do rozpatrywania

benek79    13

Z dobrych zrudeł wiem ze nowe maszyny na podwurkach to beda na jesieni 2009!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

Bodzio110    3
Z dobrych zrudeł wiem ze nowe maszyny na podwurkach to beda na jesieni 2009!!!

No co Ty na jesieni 2009, chyba 2008??

garek    67

rok temu mnie wylosowali w tym słynnym leperowskim losowaniu to po tysiącach poprawek, zdartych butach, trzech tysiącach kilometrów zrobionych samochodem, jeszcze nie przelali kaski. także spokojnie od podpisania umowy do wziecia pieniędzy pół roku. Pozdrawiam wszystkich którzy mają wnioski złożone na PROW i liczą na maszyny np na żniwa i życze powodzenia.

kurant    1

w Wielkopolsce wnioski zaczną sprawdzać za około 2 miesiące. pierwsze 500-600 osób ma szanse na podpisanie umowy jeszcze w tym roku. krąży plotka ze w czerwcu ruszy kolejny nabór na modernizacje..:D

Bodzio110    3

Masz rację. Podpisać umowę i kupić sprzęt,a za kasą można trochę dłużej poczekać. Była nadzieja, że w nowy sezon jesienią wjedzie się nowym sprzętem, a tu coraz większe obawy.

garek    67

ja tak czekałem w zeszłym roku na kombajn swój sprzedałem nowy stał w świdnicy. Sąsiedzi już kończyli kosic rzepak a ja dalej czekałem. Na szczęści trafiłem na firme Osadkowski i dali mi do testów tc 56 na 12 dni i pług potestowałem troche :rolleyes:) a umowe podpisałem dopiero w październiku, a jak skończyłem siać to odebrałem siewnik ;). Także nigdy nie patrzcie że bedziecie mieć jakąś maszyne w miare szybko to jest agencja a oni zyją swoim tempem. Poza tym im się zdaje że dają te pieniądze ze swojej kieszeni i dlatego jest jak jest.

garek    67

także jesień 2009 to nie jest taki zły termin a jak ktoś nie ma zaliczkowanych maszyn to zanim podpisze umowe zanim firma dostarczy maszyny. A tak oficjalnie to nie można miec wpłaconej zaliczki. Także jesień 2009 jest całkiem realna nie żebym dołował kogoś ale taki pesymistyczny scenariusz może wystąpić.

Bodzio110    3
także jesień 2009 to nie jest taki zły termin a jak ktoś nie ma zaliczkowanych maszyn to zanim podpisze umowe zanim firma dostarczy maszyny. A tak oficjalnie to nie można miec wpłaconej zaliczki. Także jesień 2009 jest całkiem realna nie żebym dołował kogoś ale taki pesymistyczny scenariusz może wystąpić.

No ja mam miejsce w pierwszej setce w kuj-pom, to żyje jeszcze nadzieją, że może nie będzie aż tak odległy termin i na sierpień umowa będzie, albo odrzucą i też się wyjaśni.

Bodzio110    3

W Polsacie w informacjach powiedzieli, że w przeciągu tygodnia maksymalnie półtora będzie informacja co wnioskami i że ARiMR została postawiona w stan wyjątkowy. Podobno jak nic nie zrobią do 9 marca to wnioski mogą być nie ważne.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To szkoda... :rolleyes:

garek    67

spokojnie 8 marca dostaniesz powiadomienie że mają kolejne 3 miesiące na rozpatrzenie wniosków a potem 8 czerwca że znowu a potem lipiec i sierpień urlopy więc Wrzesień najwcześniej

kamieniak89    27

Tak jak mówisz będą przysyłali przesunicia. I co mamy zrobić jak kosiarkę już mamy :rolleyes: , teraz mamy nią niby na próbe, i pisali do nas z Brzozy żebyśmy potwierdzili że mamy ją na stanie

black08    3
W Polsacie w informacjach powiedzieli, że w przeciągu tygodnia maksymalnie półtora będzie informacja co wnioskami i że ARiMR została postawiona w stan wyjątkowy. Podobno jak nic nie zrobią do 9 marca to wnioski mogą być nie ważne.

co nie wazne? jak by tak zrobili to nie tylko drzwi by poszły w agencji ale i okna a przez te okna w pośpiechu opuszczali by ciepłe posadki ci co to wymyslili ( i to w najlepszym przypadku) ;) ale w polsce nie mozliwe staje sie mozliwym tylko ciekawe ile razy do realizacji podniosą cene maszyny i kto za to zapłaci :rolleyes:

black08    3

jak dzis usłyszałem ze po tescie wiedzy rolniczej w administracji zwiazanej z rolnictwem ludzie nie wiedzieli co to hektar, płodozmian to co sie dziwic ze jest jak jest ;)

dmx21    0

z tego co wiem to duzo rolnikuw po kupowało juz maszyny na nowy prow bez faktur i czekaja az ruszy wszystko ja tez tak zrobiłem gozej jak do konca roku nic sie nie ruszy bedzie tragedia bo sprzedajacy fakture musi wystwic do konca roku........

garek    67
z tego co wiem to duzo rolnikuw po kupowało juz maszyny na nowy prow bez faktur i czekaja az ruszy wszystko ja tez tak zrobiłem gozej jak do konca roku nic sie nie ruszy bedzie tragedia bo sprzedajacy fakture musi wystwic do konca roku........

nie musi ale w dniu inwentaryzacj maszyna musi stać na placu wiem z autopsji

johny    2

a my prawie 2 tyś w mazowieckim :/ jakiś nadzieja też jest bo teraz coś tam majo w agencjach załatwiaj ze wezmiesz sobie kredyt w banki kupisz maszyny i później jak rozpatrzą wniosek i sie podpisze umowę z agencja to tylko przedstawisz i faktury zakupu ;) take wiadomości mam o delera u którego zamniezam kupic maszyny :D

Bodzio110    3

I co ludziska myślicie,że faktycznie ruszą z podpisywaniem umów w maju? A ciekawe kiedy poprawki ponanoszą. Poza tym chcą dać wszystkim co złożyli poprawnie wnioski, to może ostro będą patrzeć na tą dziwaczną ekspertyzę racjonalności zakupu maszyn i przez to odwalą sporo osób, żeby starczyło dla reszty, zamiast zwiększyć odpowiednio pulę i uszanować tych co się wystali. No chyba, że nie będą tak restrykcyjnie na to patrzeć. Tyle niewiadomych,a czas płynie... a maszyny drożeją, ale czy ich to na górze interesuje

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?