Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

Piotrekkk    0

Podobno MGR ma być dla rolników którzy będą mieli przynajmniej 30 esu. Czym wiecej esu tym wieksze szanse na Dotacje. A więc moje pytanie ile wyjdzie mi czyli mojemu tacie esu przy gospodarstwie 40ha w tym 50 krów a razem 100sztuk bydła??? jak sie przelicza to esu. ?

adamossss    0

witak mam pytanie w tym roku chcę złożyć wniosek na nowy ciągnik na PROW czy moglibyście mi powiedzieć jakie kroki mam podjąc,jakie dokumenty,papiery,gdzie sie udać by sporządzić wniosek.jednym slowy od początku jak to wygląda! z góry dziękuję za informacje!

Wiadomość z agroFakt.pl

Macius    7

czyli zwrot na PROW jest 50% a nie 40?? I jeżeli brał bym ten ciągnik na PROW to nie moge skorzystać z Kredytu dla młodego rolnika??

ONW czyli 1) obszary górskie - gdzie produkcja rolna jest utrudniona ze względu na

niekorzystne warunki klimatyczne i ukształtowanie terenu; do obszarów

górskich zalicza się gminy i obręby ewidencyjne, w których ponad połowa

użytków rolnych znajduje się na wysokości powyżej 500 m n.p.m.;

2) obszary nizinne - gdzie występują ograniczenia produktywności rolnictwa

związane z niską jakością gleb, niekorzystnymi warunkami klimatycznymi,

niekorzystnymi warunkami wodnymi, niesprzyjającą rzeźbą terenu oraz

wskaźnikiem demograficznym i znacznym udziałem ludności związanej z

rolnictwem;

3) obszary ze specyficznymi naturalnymi utrudnieniami - obejmują gminy i

obręby ewidencyjne rejonów podgórskich, które zostały wyznaczone na

potrzeby ustawy z dnia 15 listopada 1984 o podatku rolnym (Dz.U. z 1984 r.

Nr 52, poz. 268, z późn. zm.); co najmniej 50% powierzchni użytków rolnych

znajduje się powyżej 350 m n.p.m.

Jeśli to masz i nie masz przekroczone 40lat to masz 60% zwrotu od kwoty netto.

Macius    7

A gdzie można sie dowiedzieć czy moje pola leżą w obszerzę ONW bo mieszkam w terenie górzystym

Pestus123    3

Dokładnie jak kolega wyżej ma napisane

A co do zaliczek: Ci którzy mają już podpisane umowy muszą złożyć wniosek w ciągu 30 dni, od dnia 10maja, aby otrzymać zaliczkę.

Tu jest wszystko rozpisane, również ta gwarancja bankowa: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/na-finansowanie-niektorych-dzialaniach-z-prow-na-lata-2007-2013-beda-zaliczki.html

Macius    7

A gdy biore ciągnik na PROW to mogę tak że wziąść kredyt niskoprocentowy na młodego rolnika ??

polek1919    5

Na ten sam ciągnik lub tę samą maszynę nie możesz naraz wziąć kredytu MR i dostać części zwrotu z modernizacji.

kamil900830    3

Macius

Nie możesz brać kredytu preferencyjnego i korzystać z Modernizacji.Jedno drógie wyklucza.

Albo jedno albo drugie .Można wziąść kredyt na modernizacje tylko że komercyjny 8-10% zależy ile wynegocjujesz w banku :) .

marcinzt323

Kolego nie dostaniesz rozrzutnik do obornika nie posiadając hodowli.

To tak jak byś chciał wybudować obore nie mając krów. :)

adamj24    8

Rozrzutnik dostanie nawet nie mając hodowli, bo obornik możesz sobie zawsze kupić.

Macius    7

Jak nie może wybudować obory nie mając krów?? Na to wychodzi ze najpierw musisz kupić krowy trzymać pod chmurką a potem oborę wybudować troche bezsensu :)

qazi    57

a no nie można, zamierzając budować naszą oborę chcieliśmy na zwroty brać, ale w ODR nam powiedzieli że w takim przypadku tylko na sztuki które się posiada można oborę postawić

thomek    0

ale jak młody rolnik to może zwiększać produkcję,chyba chciałeś MGR na ojca

Macius    7

no do bezsensu jak trzymasz np te bydło i masz je gdzie trzymac to nie budujesz dla nich drugiej obory :lol:

bialy2005    193

słuchaj ODR to napewno sie rozwiniesz :lol: To co oni mówia i jak jest faktycznie to 2 rózne historie. JAk masz takie pytania to najpierw do arimr i pytaj tam oni decyduja. ogólnie narzekaja ze mało budynków powstało bo kazdy tylko maszyny kupuje na prow, SPO i kiedys sapard. mysle ze maja 25szt krów smiało da rade przepchac obore na 50szt na prow. sa tam jakies ograniczenia ze musisz miec kwote ale to pewnie tak jak z moca ciagnika :lol:

qazi    57

chodziło o to że w dniu zakończenia inwestycji musiała by być cała obsada już a to wiązałoby się z dokupieniem jałówek (krów) a to dodatkowe i nie małe koszty

martinezo    16

witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu więc pisze tutaj.

Chcę skorzystać z PROW w tym roku (Modernizacja Gospodarstw Rolnych), projekt jaki chcę zrealizować to adaptacja budynku na tuczarnię świń (budynek 33x10m). W związku z tym mam pytanie jak wyglądają procedury przy modernizacji budynków, czy wymagane są zezwolenia i projekt budowlany, oraz jak to wygląda od strony ARiMR- jakie dokumenty są wymagane do wniosku. Słyszałem też że modernizacja budynku nie może spowodować zwiększenia produkcji zwierzęcej- czy jest to prawda??

A może łatwiej (od strony formalnej) byłoby budować nowy budynek od podstaw??

Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam :lol:

michalk    22

witam jestem w takiej sytuacji mianowice przejalem gospodarstwo zlozylem wniosek obszarowy osiagam zywotnosci ponad 6 esu jestem mlodym rolnikiem ktory jeszcze nie bral nigdy doplat czy nie bedzie problemu ze zlozeniem wniosku na modernizacje w najblizszym czasie??

karolch    0

na stronie ARiMR podana jest informacja że można składać wniosek o zaliczkę na finansowanie działania modernizacja gospodarstw. wie ktoś gdzie można znaleźć formularz tego wniosku????

Macius    7

A na wybudowanie wiaty i utwardzenie podwórza ile procent zwracają?? I co trzeba spełniać żeby to otrzymać??

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.