cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

15 marca złożyłem wniosek a 12 kwietnia kasa na koncie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dzis wpłyneła kasa :D tzn. wczoraj


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

a ja na kasę czekałem od 29 grudnia (złożony wniosek o płatność) do 12 kwietnia, czyli 3,5 miecha, przez tych baranów musiałem od wujka sprzęt pożyczyć do mojego byka, bo nie było czym robić , a mój sprzęt czekał na placu u dilera.....banda jakich mało szczególnie w lubuskim , najmniej podpisanych umów i ciągle wyrobić się nie mogą (ok 200).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

składałem wniosek w połowie lutego 25 marca miałęm kontrole


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Widzę, że niektórzy czekają na kasę z ARiMR nawet w nocy ( a może mają ka©a? ). Moje konto też czeka na zasilenie z ARiMR.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Tia :D

Wróciłem ze służby i nie mogłem zasnąć ot i wytłumaczenie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

witam wszystkich mam pytanie czy wie ktoś może co się dzieje w wielkopolsce?ja mam numer około 5tyś,czy jest jaka kolwiek nadzieja że rospatrzą mój wniosek?z góry dzięki wszystkim za odpowiedż.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex    0

Chciałbym złożyć wniosek na ciągnik 100 km i rozrzutnik cynkomet 8 ton na PROW. Problemem jest to że posiadam 5 letniego farmera 80 km i ładowarkę teleskopową 10-letnią a mam tylko 21 ha własnych, reszta to dzierżawy ,,słowne". Jak myślicie czy jest sens składać papiery na ten ciągnik?? i czy go otrzymam na udokumentowane te 21 ha? robić miałby co bo mam drugie tyle słownej dzierżawy i dochodzą usługi.

w uzasadnieniu napisałbym że potrzebny byłby mi ten ciągnik np do cynkometa bo ma on zapotrzebowanie 100km i że w przyszłości chcę rozwinąć gospodarkę, przeszłoby to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

wniosek złóż ale farmera nie podawaj ze go posiadasz no chyba że go wziąłes na mr a agencja to sprawdzi rozrzutnik 8ton na dużą produkcje zwierzęcą tez dadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex    0

ale właśnie ja farmera brałem na kredyt preferencyjny( czy jak to się zwie) a żeby dostać rozrzutnik to mam ponad 60 ogonów;P

tylko nie wiem co Z tym ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Mam pytanie odnośnie MGR . Czy przyznają mi ładowarke teleskopową na 40 ha z produkcją zwierzęca 50 sztuk dojnych a razem 100 sztuk bydła? Ładowarka miałaby być 100 konna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

rex rozrzutnik musisz dobrac do farmera a na ten areał możesz wziąść jeszcze ciągnik ok60 70km

 

co do ładowarki trzeba próbować ponoć produkcja zwierzęca w następnym naborze będzie priorytetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

rex rozrzutnik musisz dobrac do farmera a na ten areał możesz wziąść jeszcze ciągnik ok60 70km

 

 

A gdyby sprzedał tego farmera to dostał by drugi ciągnik przed zakończeniem spłaty kredytu na farmera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

poczytaj ekspertyze racjponalnosci zakupu maszyn rolniczych agencja patrzy na to jak szpok w gnot na twoją gospodarke według nich to jakas kołowa ladowarka 45kw teleskop to trzeba 500ha ja brałem tura 1650kg to mówili że trzeba mieć 70ha a dali na 18 trzeba wszystko dobrze motywować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

o ale wy piszecie głupoty ja taką ładowarke dostałem na niecałe 10hektarów tylko czeba dobrze uzasadnić.jak byście paczyli w tą śmieszną racjonalność to nikt by nic nie kópił to co poczebuje dla własnego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Piotrek jestem pewien, że dostaniesz ładowarkę, musisz tylko wykazać się odrobiną finezji i myśli twórczej pisząc uzasadnienie zapotrzebowania na TAKI sprzęt.

Ja brałem na PROW mini ładowarkę i ciągnik z turem, mając już jeden ładowacz w gospodarstwie. Wystarczyło tylko "logicznie" wytłumaczyć konieczność posiadania tylu osiłków. Przy hodowli bydła jest to dość proste ponieważ paszę i konsekwencje jej spożywania liczy się w tonach.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1801    0

Może ktoś wie na jakim etapie jest podpisywanie umów w mazowieckim??? bo poprawki były odesłane już w zeszłym roku i jak na razie głucha cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

Ja to mam pecha podlug innych bo każdy kasę dostaje szybko a ja wniosek złożyłem o płatnośc 25 stycznia a pare dni temu dostałem mała poprawke,do której nie wiem jak się zabrać bo chodzi im o Sprawzozdanie z realicacji operacji , jak to się wypełnia i gdzie to sprawzozadnie sie znajduje

bo ja mam takie coś znalazłem Załącznik nr 5 do wniosku o płatność pomocy technicznej (W-2.5/173)i czy to jest to , ja ktos cos wie na ten temat to niech pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

za gapowe sie płaci. przeciez sprawozdanie to obowiazkowy załacznik. Jest do scignieca koło innych załczników do wniosku o płatnosc.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex    0

u mnie w okolicy chodzą plotki że w tym naborze który będzie na modernizacje przy składaniu wniosku na PROW pieniądze ze zwrotu otrzyma się po podpisaniu umowy ale przed zapłaceniem? czy ktoś o tym wie więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

@rex myślę że chodzi o zaliczki które mają być w tym roku wypłacane po podpisaniu umowy (ale tylko tak słyszałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@rex

Właśnie wprowadzono zaliczki (ustawa wejdzie w życie 9 maja). Oczywiście nic szczegółowo nie wiadomo, ale raczej nie będzie to proste. Najważniejszy wymóg to gwarancja bankowa lub równoważna, co może sporo kosztować. W nowych wnioskach będą pola do wypełnienia w razie ubiegania się o zaliczkę. Ma to być w wysokości 50 % kwoty pomocy. W przypadku umów nierozliczonych będzie 30 dni od wejścia w życie ustawy na złożenie specjalnego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj