cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

bialy2005    582

spokojnie do 100km mozesz próbowac.

 

Co do rozkłądania inwestycji na etapy to napewno bedzie taka mozliwosc na 2 etapy do 2 lat na 3 etapy do 3 lat


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Spokojnie ci przyznają. a 330 to wcale nie wpisuj do wniosku bo ma już ponad 20 lat to nie będzie wogóle brany pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wpisac musi wszytko tylko ze spojrza na rocznik i nie beda go brac pod uwage.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

teoretycznie musi. rozmawiałem z osobą pracującą tam i mówiła że nie trzeba. a to prawda że dopiero we wrzesieniu rusza nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak mówia ze wrzesien pazdziernik


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

no ja już prawie wniosek napisałem bo się nastawiałem na 2kwartał... a niedawno usłyszałem że dopiero wrzesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Panowie czy w kalkulator żywotnosci ekonomicznej gospodarstwa ESU wpisuje się łaki i pastwiska na których koszone jest siano i wypasane konie i bydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba jesli to co na nich rosnie zjadaja twoje zwierzeta to nie wpisujesz tego bo ujete to jest w produkcji zwierzecej jak dobrze pamietam.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

widziałem tam dwie poozycje łąki i pastwisaka uzytkowane intensywnie/ekstensywnie - zielonka myślałem ze może chodzić tu o łąki. Co do produkcji nie posiadam tak owej za wyjatkiem konia pod siodło. Łki uzytkuja sąsiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a ro mozesz smiało pisac intensywne ;) ze niby sprzedajesz siano czy tam sianokiszonke


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Przeczytaj co jest napisane pod tabelą sgm (gwiazdki). Może warto przepisać konia na kogoś innego. Będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Koń jest na ojca i juz myślalem że gdy bede przejmowal gospodarstwo nie mieszac sobie nim w paiperach. A co do łąk moge podpisac z sąsiadami jakies umowy ze za ich uzytkowanie mi płacą ale to juz są szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a dopłaty z tych łak kto bierze ?? jesli ty to zadnych umów nie rób i nic nie kombinuj wpisuj ze niby uzytkujesz ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dopłaty bierze ojciec oprócz tej zwierzęcej oczywiscie. Umowe można napisac że sprzedaję powiedzmy trawę gotową do skoszenia ja ją uprawiam i nawoże jest to zakręcony pomysł ale chyba zgodny z prawem. Prostszym rozwiązaniem byl by rachunek za sprzedanie gotowego siana. A nad tym jak zrobić ostatecznie jeszcze pomysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie musisz udowadniac ze sprzedajesz ;) Jesli masz i nie masz zwierzat to logiczne ze sprzedajesz i arimr wiecej nie chce wiedziec. jedynie US jesli jestes na vacie moze sie pytac co robisz z sianem jesli nie masz zwierzat a masz łąki, ale to inna bajka ;[


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę czy w procesie weryfikacji wniosku dla działania Modernizacja gospodarstw rolnych" obowiązuje KPA aż do momentu wydania decyzji (zgody na podpisanie umowy bądź odmowy przyznania pomocy) czy też przez cały czas obowiązuje KC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gemini    0

Witam. Wiem że jest możliwość opłacenia składki krus wstecz, w celu uzyskania odpowiednich kwalifikacji rolniczych do wniosku na MR. Czy takie doswiadczenie wystarczy również na złożenie wniosku na MGR ? Koncze studia zaoczne w lutym i obawiamm sie ze moze zabraknąć dla mnie pieniedzy w pakiecie MGR w roku następnym. Na samego MR to wystarczy mi złozyc zobowiązanie ukonczenia ale jak jest z MGR. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

Witam. Wiem że jest możliwość opłacenia składki krus wstecz, w celu uzyskania odpowiednich kwalifikacji rolniczych do wniosku na MR. Czy takie doswiadczenie wystarczy również na złożenie wniosku na MGR ? Koncze studia zaoczne w lutym i obawiamm sie ze moze zabraknąć dla mnie pieniedzy w pakiecie MGR w roku następnym. Na samego MR to wystarczy mi złozyc zobowiązanie ukonczenia ale jak jest z MGR. ?

masz czas na uzupełnienie kwalifikacji a z krusem to nie wypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gemini    0

Hm dobrze, ale czy mam również czas uzupełnić kwalifikacjie do wniosku na Modernizacje Gospodarstw Rolnych ? bo tam też jest punkt o obowiązku posiadania odpowiednich kwalifikacji rolniczych. których do następnej rekrutacji czyli 3 kwartał z pewnością nie zdobęde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no w MGR musisz miec kwalifikacje na strcie czyli wykształcenie lub staz pracy czyli krus 3 lata. Wstecz juz teraz nie da sie zapłacic jak kiedys ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba musi byc srednie rolnicze zeby nie był konieczny staz ale nie jestem pewny trzeba poczytac wniosek


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj