Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

farmermf    78

Noi właśnie oto chodzi by byc krytym jak by co. :) To mi z talerzówką to sie nieopłaca bawić bo od 42tyś netto to tylko 21 oddadzą a bujać sie z krusem i US to niema sensu za takie pieniądze. Ja na vacie jestem i jak dojdą jeszcze sprawy dochodowe to zara kontrole itp.A jak kiedyś kupiłem kombajn i niechciałem robić usług to mnie podpie... do US że kosze i podatku nie płace, we wrześniu :).

Także w oczy kole co niektórych to próbują różne takie donosiki pisać.Masz racje jak od 10 000zł tylko 800zł podatku to niema co tylko zapłacić i tyle.

Pronar82a    30

Nie trzeba, jeżeli ktoś chce to sobie przechodzi na VAT aby od liczyć podatek od kupionego sprzętu :)

Wiadomość z agroFakt.pl

BAGHIS1    1

Panowie, wczoraj odbyłem rozmowę z sąsiadem ( użytkownik Pronarek82) zakupił ostatnio całą masę sprzętu a mówił że w tym roku złoży wniosek i sprubuje kombajn zbożowy kupić. Mówi że wystarczy założyć działalność aby otrzymać zwrot bo na gospodarstwo ma za mało pola, co prawda gość ma kasy jak siana i dzianego wujka ale nie moę zrozumieć jak zamierza wpisać do wniosku sprzęt który już stoi na jego podwórku (zakupiony za własne pieniądze jakieś 2 miesiące temu) i mówi że otrzyma za to zwrot , moim zdaniem to jest nierealne żeby otrzymać zwrot za sprzęt zakupiony przed wydaniem decyzji ale może jest jakiś sposób?

zibik1    0

Złożyłem wniosek o płatność z MGR i ciekawi mnie jak to teraz jest z kontrolami ? Czy wszyscy mają kontrole czy tylko jakiś odsetek?

kamil900830    3

zibik1

My wzieliśmy kilka maszyn na Prow z naboru 2009r .Kontroli jeszcze nie mieliśmy a pieniądze dawno wypłacone. :)

Pronar82a    30

Ale kontrole możesz mieć przez okres 5 lat od podpisania umowy, czyli jak podpisałeś umowę 10.10.2009 to do 10.10.2014 mogą przyjechać na kontrolę :)

bialy2005    193

mi powiedzili ze bede miałna 100% bo duzy zwrot. kuzyn tez miał 300tys zwrotu i tez miał kontrole. JA zawiozłem w piatek poprawki do wniosku o płatnosc i powiedzili mi ze w ciagu tygodnia powinna byc kontrola i moze nawet przed swietami kasa na koncie :)

zibik1    0

To teraz tak szybko wypłacają kase że do świąt będzie kasa na koncie ?

bialy2005    193

Tak mówił mi prowadzacy od wniosku o płatnosc. mysle ze przed swietami to kasy nie bedzie ale z tydzien po powinna byc. kuzyn dostał 2 tygodnie po kontroli. Takie tempo jest w lubelskim.

piotr2691    2

jaka wielkość co do wartości stada ma być wpisana w kalkulatorze wyliczenia Wartości Ekonomicznej Gospodarstwa (ESU) w poprawkach prowadząca prosi o średnią wartość ale skąd taką wziąć?? jak to policzyć czy co zrobić?? faktycznie w roku bazowym miałem 67 tuczników sprzedanych więc myślę że tyle trzeba tam wpisać... na następny rok przeszły mi 32 sztuki ze stada więc ile wpisać w Kalkulatorze?? jak myślicie około 80?? czy to będzie lekka przesada... jak to u was wyglądało??

lukas84    6

piotr nie możesz pisać ile chcesz tuczników bo oni wiedzą ile miałeś zarejestrowanych sztuk u siebie w agencji.ja wpisałem około 300szt a agencja sprawdziła to i się okazało że w mojej agencji zarejestrowanych sztuk było kilkanaście mniej i musiałem wtedy w wniosku zminić ilość sztuk i oczywiście zmniejszyć esu

EppS    2

Musisz wpisać tą ilość sztuk która była zarejestrowana w ARiMR na ostatni dzień roku bazowego (w poprzednim naborze 31 XII 2008).

bialy2005    193

muisz podjechac do powiatowego arimr i tam ci dadza te dane których potrzebujesz z systemu IRZ

kamil900830    3

Pronar82a

Doskonale wiem że kontrole możemy mieć przez okres 5 lat :) .Chodziło mi tylko o to że zibik1 pytał czy wszyscy mieli kontrole przed wypłatą z Agencji.ARIMR robi również kontrole krzyżowe czy np. nie brałeś ciągnika lub maszyn na kredyt preferencyjny i na Prow równocześnie .

A ty po jakim okresie miałeś kontrol. :)

Pronar82a    30

Ja jeszcze nie miałem, miną już prawie rok a kontroli nie było :)

piotr2691    2

ja myślałem że co do tych danych to mam wpisać tą wartość która jest w księdze zwierząt po zsumowaniu wszystkich pozycji z kodem S (sprzedaż) czyż nie tak to ma być??

wiem że oni wiedzą dlatego piszę tak jak w księdze mam :] i nie wiem dlaczego mi sie tego czepiają i piszą że średnio mam wpisać...

farmermf    78

Miałem już 3 wnioski na spore sumy i niemiałem jeszcze żadnej kontoli z arimr, teraz złożyłem wniosek o płatnośc i sie zastanawiam czy wkońcu mnie odwiedzą.I tu pytanie czy wcześniej zadzwonią czy znienacka zaatakują? :)

adamjd6100    3

Witam mam pytanie czy premia dla młodego rolnika jest do końca 2013 roku czy jeszcze dłużej a czy PROW też bedzie do 2013 czy to przedłużom prosił bym o informacje.

strzechu    33

co bedzie po 2013 - tego nie wie nikt

a co do kasy na MR z bierzacych programow PROW 2007-13 to beda zdaje sie jeszcze 2 nabory

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.