Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

bialy2005    193

nie jestem pewny czy przypadkiem jak usuwasz jakas maszyne to kwota kosztów kwalifikowanych sie zmniejsza o wrtosc tej maszyny. ale nie jestem pewny. Dzwon i pytaj prowadzacego jesli juz jestes w trakcie poprawek lub po prostu na biuro ARIMR

czteryM    0

Mam złożone wniosek MGR na Zetora, siwenik, rozsiewacz i glebogryzarkę i czy mogę wziąć np JD(który jest droższy, tyle samo KM) ale rezygnując za to z rozsiewacza i glebogryzarki?

Oczywiście ze mozesz, ale dopiero po podpisaniu umowy składasz aneks, w którym piszesz ze zamiast zetora i tych dwóch maszyn bierzesz JD.

statek    137

nie zawsze jednak agencja moze zgodzic sie na takie posuniecie, np w przypadku gdy zabrane maszyny bede zmienialy zalozenia wniosku, akurat w Twoim przypadku moze byc OK

Wiadomość z agroFakt.pl

hans334    0

najwazniejsze to zachowanie celu realizacji operacji.............

jezeli ktos ma wniosek pt: np. zakup ciagnika , przyczepy, beczki itp to z tego nie moze sie wycofac- co innego jak ma : zakup maszyn rolniczych - nikt nie wnika jakich .............w tytule

Arturmen4    0

a czy można zamienic w PROW w ten sposób że teraz w umowie mam opryskiwacz za 35 tys i pług za 27 tys a chciałbym odwrotnie, opryskiwacz za 27 tyś a pług za 35 tys. Jak ktoś by wiedział to proszę o odpowiedz..

Daniel215    0

Z tego co się orientuje, to po złożeniu wniosku na PROW (modernizacja gospodarstw...) to nie można później przejść na rentę strukturalną... Czy to prawda...

Jeżeli gospodarstwo jest wspólne (obydwojga małżonków) tzn, niektóre działki są wspólne, a niektóre nie, to czy żona może złożyć wniosek na PROW??? (i jak by to wyglądało? jak by były liczone ha itd...)

Czy ktoś może udzielić odpowiedzi na ten temat???

Vitasem    17

Witam.Jak długo czekaliście na rozpatrzenie wniosku o płatność oraz wypłatę kasy w mazowieckim.Ja złożyłem wniosek o płatność 16 grudnia i narazie cisza.Pozdrawiam.

EppS    2

a co z numerami powyżej 5000tyś w wielkopolsce?z góry dziękuje za odpowiedz

To jest chyba odpowiedzią.

W wielkopolsce wnioski powyżej 4500 już odżucili, wiem to z pewnego żródła, ja mam 41xx i jeszcze się łapie, ale kiedy go rozpatrzą.??

Również o tym słyszałem, na innym forum jest opinia rolnika który miał numer pow. 4,5 tyś. dostał decyzje odmowną. Pytaniem jest to czy wszystkie wnioski poniżej tej liczby beda rozpatrzone?

piotr2691    2

nie wiem czy jest to możliwe, bo jest to uwarunkowane częścią Rzeczowo-Finansową, której nie można zmieniać...

zależy co tam wpisałeś, jeśli maszyny za 35tys+27tys złotych to jest ok, ale jesli osobno masz opryskiwacz i cena, oraz pług ta samo to już nie możesz cen zmieniać, lub nazw przy tych cenach...

jeśli się mylę to proszę mnie poprawić, ale jestem przekonany ze jest tak jak piszę ;]

bialy2005    193

jesli ceny zminia ci sie powyzej 10% to lepiej zrobic aneks po podpisaniu umowy. jesli rozbierznosc bedzie powiedzmy 9,9% na jednym w dól a na drugim w góre to moze tak zostac jak jest.

W takiej sytuacji po mojemu najprosciej pogadac z delerem jesli kupujesz obie maszyny u jednego to niech ci wystawia odpowiednie faktury bo po co komplikowac sprawe i zminiac robic aneksy.

lukas84    6

w wielkopolsce kasa jest już wykorzystana do 2013roku a w innych województwach to nie wiem.

lucas29    0

jeśli chodzi o nowy nabór to słyszałem że planowany jest na kwiecień i tylko w 8 województwach

sydney    32

Z tego co wiem to w war-maz nabór miałł być, chyba, żę coś się zmieniło ;)

czteryM    0

Z tego co się orientuje, to po złożeniu wniosku na PROW (modernizacja gospodarstw...) to nie można później przejść na rentę strukturalną... Czy to prawda...

Jeżeli gospodarstwo jest wspólne (obydwojga małżonków) tzn, niektóre działki są wspólne, a niektóre nie, to czy żona może złożyć wniosek na PROW??? (i jak by to wyglądało? jak by były liczone ha itd...)

Czy ktoś może udzielić odpowiedzi na ten temat???

Po złożeniu wniosku na modernizacje można przejść na rente po 5 latach, jeśli wcześniej to przejmujący ziemie musi przejąć również zobowiązanie (oczywiście musi spełniać ktyteria, np. wykształcenie, itd.....)

husqvarna    0

A mógłbyś dokładniej podać w których wojewudctwach nie ma już pieniędzy.

-zachodnio - pomorskie

-wielkopolskie

-lubuskie

-warmińsko - mazurskie

-pomorskie

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?