cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

po mojemu ESU nie przeskoczy bo jest wszytko czarno na białym we wniosku obszarowym w 2008r. Zwierzat tez nie miał a rozpoczał prowadzenie gosp. 2008 a nie 2009. Wiadomo napisanie pisma nie zaszkodzi ale czarno to widze :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Hmn ja też składałem wniosek na nabór 2009 i też w roku bazowym 2008 miałem mniej jak 4 ESU. I jako rok bazowy miałem 2009(gdzie miałem przepisane dodatkowe ha żeby zwiększyć żywotność)tyle że u mnie dlatego tak było bo w 2008 skorzystałem z premii dla Młodego Rolnika i to niby pozytywnie wpłyneło na rozpatrzenie mojego wniosku. Ale jak na moje to powinieneś starać sie wyjaśnić to pisemnie i czekac na odpowiedz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no dokłądnie bo biorac młodego rolnika mozesz ESU uzupełnic w jakims tam czasie (chyba 3 lata jak dobrze pamietam) i to jest chyba jedyny wyjatek ale i tak według prawa składajac MGR powinienes miec w bazowym 4 ESU tylko ze robia wyjatki jak widac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

fakt dają 3 lata na uzupełnienie ESU i wykształcenia, a co do przypadku "Michu7" to musi osobiście wywiedzieć sie od gościa który sprawdza jego wniosek, ale fakt sprawa ma niewielkie szanse na pozytywne rozpatrzenie, zwłaszcza że prawie wszędzie są nadwyżki wniosków;/

Ale co jest ważne na dzień składania wniosków na MGR w 2009 żywotność mojego gospodarstwa wyniosiła więcej niż 4 ESU,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Spodziewam sie kontroli PROW 2007-13 z modernizacji ponieważ wybudowałem budynek. Czego w takiej sytuacji się czepiają. Gzie ma byc zamieszczona ta tablica informacyjna. Może być na tylnej ścianie budynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek85    0

Nie wiem czy w dobrym temacie umieszczam swoje pytanie? A chodzi mi czy ktoś z was robił już aneks do umowy w programie Prow 2007-2013. Jeśli tak to może ktoś z was powiedział by mi jak się do tego zabrać. A więc mam inwestycje w 2 etapach. W 1 traktor i dwie małe maszyny, w 3 duże maszyny (chodzi o koszt zakupu). Teraz jednak chciałbym w 1 etapie zrezygnować z tych 2 mniejszych i wziąć większej mocy i wartości traktor godżodż się na dołożenie z własnej kieszeni nadwyżki sumy wynikającej z przekroczenia sumy przyznanej na 1 etap. Natomiast w 2 etapie chciałbym zmienić wielkość pługa z 4 skibowego na 5 skibowy ale mieszcząc się w zadeklarowanej sumie. Miał ktoś może podobne doświadczenia? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

fakt dają 3 lata na uzupełnienie ESU i wykształcenia, a co do przypadku "Michu7" to musi osobiście wywiedzieć sie od gościa który sprawdza jego wniosek, ale fakt sprawa ma niewielkie szanse na pozytywne rozpatrzenie, zwłaszcza że prawie wszędzie są nadwyżki wniosków;/

Ale co jest ważne na dzień składania wniosków na MGR w 2009 żywotność mojego gospodarstwa wyniosiła więcej niż 4 ESU,

 

No właśnie ja też miałem więcej niż 4 ESU w momencie składania wniosku, z "Młodego Rolnika" korzystałem niestety jeszcze z SPO 2004-2006, ale też miałem czas na uzupełnienbie 4 ESU właśnie do 2009 roku. Więc nasze przypadki są dosyć podobne. Tylko, że z instrukcji wypełniania wniosku wynikało, że ja muszę za rok bazowy przyjąć rok 2008, potem pracownik prowadzący mój wniosek kazał mi to pozmieniać wszystko na 2009 i tak zrobiłem. Wniosek trafił do centrali z zapytaniem co w takiej sytuacji zrobić (tak mówił mi gość, który rozpatruje mój wniosek).

 

@pasterz a w jakim oddziale regionalnym składałeś wniosek i czy już go pozytywnie rozpatrzyli?

 

Ja składałem w Kujawsko-Pomorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Nie wiem czy w dobrym temacie umieszczam swoje pytanie? A chodzi mi czy ktoś z was robił już aneks do umowy w programie Prow 2007-2013. Jeśli tak to może ktoś z was powiedział by mi jak się do tego zabrać. A więc mam inwestycje w 2 etapach. W 1 traktor i dwie małe maszyny, w 3 duże maszyny (chodzi o koszt zakupu). Teraz jednak chciałbym w 1 etapie zrezygnować z tych 2 mniejszych i wziąć większej mocy i wartości traktor godżodż się na dołożenie z własnej kieszeni nadwyżki sumy wynikającej z przekroczenia sumy przyznanej na 1 etap. Natomiast w 2 etapie chciałbym zmienić wielkość pługa z 4 skibowego na 5 skibowy ale mieszcząc się w zadeklarowanej sumie. Miał ktoś może podobne doświadczenia? Pozdrawiam.

Mozna pisac aneks, ale trzeba wszystkie kartki w których zmienią sie dane też od nowa dołączyć (np. zestawienie r-f). Możesz wziąść wiekszy ciągnik jeśli masz odpowiednią liczne ha, tak samo z pługiem. Wszystko trzeba uzasadnić i ładnie opisać czemu nowe oferty sa lepsze. Jeśli chodzi o cene ciągnika gdy ta przekroczy o 10 % wartośc zadeklarowaną w 1 etapie (zrozumiałem, że bierzesz w 1 etapie tylko ten ciągnik) to będziesz musiał złożyć wyjaśnienie w chwili składania wniosku o płatność. Drugi etap musi conajmniej wynosić 25 % kosztów etapu 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek85    0

Dzięki , a więc wartość tego ciągnika przekroczy o jakieś 17% wartość 1 etapu, ale jak już wspominałem jestem gotowy dołożyć z własnej kieszeni. Co do mocy to chyba taki 145 KM traktor nie powinien stanowić problemu na ok 50 Ha ornych i 30 Ha TUZ. Mając do tej pory tylko Mtz 82, zetora 60 konnego i MF 255. Jest jeszcze MF o mocy 120 KM ale on jest zarejestrowany na mnie i nie istnieje w gospodarstwie. A 2 etap stanowi około 60 % pierwszego etapu. Czyli wszystko by się zgadzało i pasowało.

Długi jest okres oczekiwania na odp. Agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Traktor przejdzie, czeka się od 3 dni do .... zalezy jak bardzo jest zajęty weryfikujący w ARiMR. Proponuje zadzwonić po 2 dniach od dostarczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mam takie pytanko ktoś z was bral może dofinansowanie na Zróżnicowanie dzialalnosci rolniczej???

Jak to wyglada bo sie przymierzam do kupna kilku maszyn na ten wlaśnie plan.

Prosze o porady.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Głowna czesc to podanie " do dyrektora BWI" w którym opisujesz co chcesz zminic i dlaczego i do tego podania dołaczasz oferty na te inne maszyny i wszystkie strony wniosku i planu rozwoju gdzie nastapiły zmiany.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

witam, zamiaruję teraz na wiosnę złożyć wniosek na traktor, kilka maszyn i budowę przechowalni, z maszynami to wiem że trzeba oferty, a jak jest z budową przechowalni? jakie dokumenty są potrzebne do wniosku, proszę o opisanie mi krok po kroku jak za to się trzeba zabrać i co trzeba załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

plan, kosztorys i pozwolenie na budowe, pamietaj zeby zrobic sobie ksero wniosku o pozwolenie na budowe bo tego wymagaja póżniej przy poprawkach i bedziesz spacjalni po to latał. Oczywiscie pozwolenie mozesz dołączyc przy poprawkach kosztorys tez ale lepiej miec go wczesnij zeby wiedziec co wpisywc. Chyba że chcesz wiekszosc papierów donosic przy poprawkach a teraz wklepac na pałe wartosc inwestycji ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Weź jakoś mi rozjaśnij jak możesz jeszcze z tym Zróżnicowaniem jak możesz!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

plan, kosztorys i pozwolenie na budowe, pamietaj zeby zrobic sobie ksero wniosku o pozwolenie na budowe bo tego wymagaja póżniej przy poprawkach i bedziesz spacjalni po to latał. Oczywiscie pozwolenie mozesz dołączyc przy poprawkach kosztorys tez ale lepiej miec go wczesnij zeby wiedziec co wpisywc. Chyba że chcesz wiekszosc papierów donosic przy poprawkach a teraz wklepac na pałe wartosc inwestycji ;)

 

no to już coś wiem, a kto robi takie kosztorysy i czy jest to drogie? no i może orientuje się ktoś jaki byłby koszt przechowalni o wymiarach 20x15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Do pozwolenie potrzebne jest decyzja o warunkach zabudowy z gminy i podkład geodezyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a co do kosztorysu to każda większa firma budowlana zrobi Ci taki kosztorys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

ehhh co to za pytanie... o jakie dzialanie pytasz?? podejrzewam ze o modernizacje gospodarstw rolnych

ja poltora miesiaca temu dostalem kase za modernizacje z prowu 2007

 

Spośród blisko 17 tys. beneficjentów, którzy złożyli wnioski o płatność, ponad 14,3 tys. otrzymało refinansowanie pokrywające od 40 do 60% kosztów bezpośrednich poniesionych na zrealizowane inwestycje. Umowy o przyznaniu pomocy z tego działania Agencja podpisała do 28 grudnia 2009 r. z przeszło 23 tys. rolników, z tego blisko 14,5 tys. - to wnioskodawcy z 2007 r., a 8,5 tys. – z 2009 r.

 

czyli 8,5tys umow z 25tys wnioskow jest podpisanych

 

Do innych pytajacych sie o nowy nabor = szczerze watpie w nabor wczesniej jak w czerwcu . Musza najpierw zakonczyc w pelni nabor 2007 i jednak troche podgonic w naborze z 2009 . A do tego jesli mieszkasz w woj.: lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim to najprawdopodobniej juz na modernizacje do 2013 sie nie zalapiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroslaw    0

Witam. Orientujecie sie panowie, czy w PROW-ie mozna zlozyc wniosek na maszyny nie posiadajac ciagnika? W zamysle chcialbym kupic maszyny do ciagnika, ktory zamierzam przejac po ojcu po ustaniu blokady narzuconej przez SPO.

W przypadku ciagnika mniej wiecej wiem jak to wyglada, a w przypadku maszyn wie ktos jakie sa kryteria doboru do gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Wniosek zawsze bedzie mozna zlozyc , ale czy go pozytywnie rozpatrza to juz inna sprawa

a do kiedy jest blokada? bez ciagnika mysle ze ciezko bedzie przepchnac...przynajmniej jakbys mial dzierzawe... zwlaszcza ze maja teraz na nowym naborze wprowadzic wieksza restrykcyjnosc...

 

co do doboru to wystarczy zadac sobie minimum trudu

http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Zas_dob_masz_rol_300309.pdf

http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Eks_r_z_m_300309.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

czy inwestycje na MGR mozna finansować kredytem preferencyjnym z dopłatą, czy nie można już lączyć tych działań i mus wziąć kredyt komercyjny?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj