Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

Pestus123    3

Ja mam pytanie

Mam dwa etapy i drugi musi mieć minimum 25% całości, A że mam na pierwszy ciągnik a na drugi maszyny, to od ciągnika muszę odjąć. A więc chcę poprawić wszystko na jeden etap. I tu pytanie jeżeli kupię sam ciągnik i zaraz złoże o płatnosć to czy w ciągu 3 m-cy przeleją kasę? Czy musze kupić wszystkie maszyny, aby mi przesłali kase?

Jeżeli ktos nie zrozumie to pisać....

mareknh    8

W województwie lubelskim najprawdopodobniej będzie w pierwszym kwartale 2010 roku, tak mówił gościu z ODR-u.

Najprawdopodobniej w poniedziałek podpisze umowę w woj. lubelskim (nr 14xx) i teraz mam takie pytanie, bo biorę sprzęt w 2 etapach i w pierwszym etapie wartość sprzętu to około 250 tys. netto, (ceny są oczywiście zawyżone kilka procent) jeżeli sprzęt kupię załóżmy za 220 tys. to czy za pozostałą kwotę będę mógł kupić jeszcze jakąś maszynę w tym pierwszym etapie czy nie można tak kombinować i pozostała kasa przepada? chodzi mi o owijarkę samozaładowczą którą chciałbym kupić a której nie mam w ogóle wpisanej we wniosku.

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100

Pytanie jest czy na tę owijarkę potrzebujesz fakturę i czy firmy gdzie bierzesz sprzęt będą w stanie ukryć ją w kosztach pozostałych maszyn. Było o tym parę stron temu.

Tak wyglądałoby kombinowanie po stronie handlowców.

A jak wygląda od stony ARiMR to nie wiem

Dawid777    0

Jeździłęm za używanym sprzętem za 50tys i same wraki, więc chyba będe starał się na PROW o ciągnik 80KM, ale czy mi przyznają na 15ha, mam hodowle tuczników, ale pola bardzo oddalone od siebie (ok.8km a nawet 15km) niestety nie mam płyty obornikowej, i nie wiem czy bez niej można sie ubiegac? Mam ok. 20tys, na reszte musze sprzedac swojego 7211 tylko później jak już nowy będzie stał na podwórku, bo wyjdzie tak że nie będe miał sie czym ruszyc w pole. :( Czy jest jakiś kredyt, taki na 6 miesięcy ok. 100tys? Czy warto się starac? Zakład gdzie sprzedają nowe ciągniki, zaoferował mi pomoc, ale jak to wygląda? Czy ktoś z was korzystał z takiej usługi u dilera? Co mogą sprawdzic na kontroli z PROW-u?

Z góry dziekuje

Pozdrawiam Dawid777

martinezo    16

Ja brałem na 20ha 90- konnego i przeszło to bez problemu, natomiast gdybym chciał100- konnego to już byłyby problemy. Wiem, że ARiMR ma jakieś przeliczniki KM/ ha (nie wiem dokładnie ile to jest ale chyba coś koło 4 lub 5 KM na 1 ha)

Jeśli chodzi o płytę obornikową to ja miałem, ale mój sąsiad nie ma a złożył wniosek i kasę dostał (ale on chyba w tym wniosku również zadeklarował budowę tej płyty)

Kredyt możesz zaciągnąć na taką inwestycję ale tylko komercyjny (oprocentowanie około 9%, jeśli wynegocjujesz inaczej to może trochę niżej)

Najprawdopodobniej w poniedziałek podpisze umowę w woj. lubelskim (nr 14xx) i teraz mam takie pytanie, bo biorę sprzęt w 2 etapach i w pierwszym etapie wartość sprzętu to około 250 tys. netto, (ceny są oczywiście zawyżone kilka procent) jeżeli sprzęt kupię załóżmy za 220 tys. to czy za pozostałą kwotę będę mógł kupić jeszcze jakąś maszynę w tym pierwszym etapie czy nie można tak kombinować i pozostała kasa przepada? chodzi mi o owijarkę samozaładowczą którą chciałbym kupić a której nie mam w ogóle wpisanej we wniosku.

jeśli sprzedawca wystawi Ci faktury na 220 tyś to ARiMR obniży ci proporcjonalnie kwotę zwrotu. Jeśli natomiast dogadasz się ze sprzedającym, że faktury wystawi ci na 250 tyś a owijarkę kupisz bez faktury to wtedy otrzymasz pełną kwotę dofinansowania :(

bialy2005    193

Fakture na owijarek dostanie tylko za 1zł :) JA kupiłem rozrzutnik za 1zł :( I mam na to papier którego nikomu nie pokazuje bo dealer musi ten rozrzutnik zdjac ze stanu magazynowego :) MAm nawet napisane w umowie że ciagnika za tyle i tyle a w ramach upustu cenowego rozrzutnik za 1zł :( Ja w ten sposób mam zrobione na ponad 60tys netto. No ale maszyn wziąłem na 450netto.

Wlasnie o to chodzi;)jak podpisuje umowe to juz wiem ze kase dostane;)tylko czy musze kupic sprzet przed podpisaniem umowy(ryzykujac tym samym)czy moge kupic juz po umowie majac tym samym pewnosc ze zwrot dostane?

Pestus123    3

Sprzęt możesz kupić przed i po podpisaniu umowy. Jeśli podpiszesz umowe to kase masz juz pewną, chyba że wykryja jakies nieprawidłowości...

Chcialbym kupic prase rolujaca, nowy mieszalnik pasz,tur-a.w sumie jakies 70tys.warto sie w to bawic?sa wogole szanse na otrzymanie dotacji?czy sa jakies przepisy wymagane z dobrostenem zwierzat?

Pestus123    3

Ja mam pytanie

Mam dwa etapy i drugi musi mieć minimum 25% całości, A że mam na pierwszy ciągnik a na drugi maszyny, to od ciągnika muszę odjąć. A więc chcę poprawić wszystko na jeden etap. I tu pytanie jeżeli kupię sam ciągnik i zaraz złoże o płatnosć to czy w ciągu 3 m-cy przeleją kasę? Czy musze kupić wszystkie maszyny, aby mi przesłali kase?

Jeżeli ktos nie zrozumie to pisać....

Odpowie mi ktos na to pytanie? Plis..

Nikita_Bennet    100

Słyszałem że minimum to 20tyś zwrotu. Kwit o dobrostanie musi być. Musisz posiadać minimum 4 esu

tak?

a nie jest tak że inwestycja ma być na minimum 20 tys kosztów kwalifikowalnych (nettto)?

mareknh    8

Agencja to nie ma żadnych, jedynie aby się zgadzała liczba we wniosku z tym co u nich jest w systemie. A są wymagania z weterynarii co do powierzchni kojców, czy jest izolatka, szafka na leki, materiał na matę i tyle.

bialy2005    193

Odpowie mi ktos na to pytanie? Plis..

czytaj chło[pie posty !!!!! przeciez juz cio odpisałem. jesli masz 2 etapy to dugi musi miec min 25% wartosci całej inwestycji. Jesli zminisz na jeden etap przez aneksowanie to musisz kupic wszytko a dopiero wtedy składac wniosek o płatnosc !!!

bialy2005    193

To jest włąsnie denerwujace na tym forum że kazdy zadaje pytanie któe były juz kilka razy zadane bo nie chce sie użyc opcji szukaj ! NA innych forach odrazu byłby ban i usuniecie postu.

Pestus123    3

czytaj chło[pie posty !!!!! przeciez juz cio odpisałem. jesli masz 2 etapy to dugi musi miec min 25% wartosci całej inwestycji. Jesli zminisz na jeden etap przez aneksowanie to musisz kupic wszytko a dopiero wtedy składac wniosek o płatnosc !!!

Ty odpisałeś na mojego posta? W którym miejscu bo niezauważyłem...

bialy2005    193

to sobie sprawdz zaraz pod twoim pytaniem. Chyba ze to dla ciebie nie jest odpowiedz bo twoje pytanie tez nie jest do konca jasne!!!!!!

Nikita_Bennet    100

A nawet jeśliby nie odpisał to temat był wałkowany w tym poście. Często jest tak że na powtarzające się pytania nie uzyskuje się odpowiedzi bo ludzie będący "na bieżąco" mają dość powtarzania co kilka stron tej samej odpowiedzi. Sorry ale podstawową zasadą zadawania pytań na jakimkolwiek forum jest najpierw przejrzenie archiwum a jeśli wątek jest wielostronnicowy to chociaż 10-15 stron wstecz.

statek    137

nie musi byc zadnego dobrostanu, wymagany bedzie w 2013 i to nie w PROW tylko cross compilance.

Wystarczy ze zobowiazesz sie do spelnienia wymogow inspekcji weterynaryjnej w okresie 3 lat lub dolaczysz papierek ze je masz

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Mam 23 lata i jestem po szkole zawodowej mechanik pojazdow samochodowych. Aktualnie chodze do szkoly rolniczej (kurs r3).
      Aktualnie jeszcze pracuje jako mechanik. Na krusie nigdy niebylem.
      Rodzice maja gospodarstwo ponad 13ha.
      4ha moga mi przepisac. (Reszta na rodzenstwo)
      Chcialbym wziasc jakies dotacje na rozwoj. (Zakup ziemi lub maszyn)
      Mysle ze jakies 4ha bym znalazl w dzierzawe.
      Z tego co czytalem to mlody rolnik odpada bo bede mial za malo hektarow, modernizacja malych gospodarstw rowniez odpada bonie jestem ba krusie a trzeba byc minimun dwa lata.
      Moze zle wyczytalem, albo jest jakis inny program naktory bym mogl isc.
      Prosze o pomoc
      Pozdrawiam

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?