Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

hans334    0

ale czego 10%???całości kwoty, maszyny z której zaoszczędzimy czy maszyny do której chcemy dołożyć???

taniej mozesz kupic, a drozej bez dodatkowego uzasadnienia tylko o 10 % a po "zgodzie" arimr nevermind

Wiadomość z agroFakt.pl

bialy2005    193

no włąsnie bede chyba sie tłumaczył z siewnika ;) bo kupiłem o 10,5% drożej :) Albo puszka to bez kwestionowania bo to o 200zł chodzi.

kapitan1    0

WIELKOPOLSKIE 58x numerek

W przyszłym tygodniu podpisujemy Umowę ;)

Teście 2 tygodnie temu podpisali umowę numerek coś ponad 900. My niecałe 2900 jeszcze troszke poczekamy :(

rataj    3

u nas 33xx to tez nas jeszcze troche poczekamy:) byle tylko dostac pieniadze teraz juz czas nie gra takiej roli wielkiej;)

Lubelskie - we wtorek dostałem poprawki nr 14XX, do poprawienia było pare drobnych rzeczy, po ndz składam poprawki i czekam na umowe. Ile trzeba czekać od złożenia poprawek do podpisania umowy? (zakładając że już wszystko jest ok)

grzesio31    1

lubelskie. my mamy nr 10xx i do tej pory nie przyszly do nas zadne poprawki ;) tylko jakis miesiac temu dostalismy pismo o przedluzeniu terminu do 27 grudnia :(

bialy2005    193

tak to włąsnie jest zero sprawidliwosci w lubelskim !! Mój kuzyn maił chyba ponad 1000 i juz od miesaca ma ciagnik umowe dawno podpisana i nawet kredyt juz rozdysponowany. Nie wiem czy nie złozył juz wniosku o płatnosc. bo czekał jedynie na rozrzutnik fligl-a

pasterz    2

A ja mam takie pytanie, jeżeli mam dwa etapy to czy moge ten drugi przyśpieszyć, czy możliwa jest zmiana terminu realizacji ?? na wcześniejszą jestem przed podpisaniem umowy i nie wiem co można zrobić

bialy2005    193

możesz zrobic go zaraz po pierwszym etapie. chyba że chcesz zrobic wszytko w jednym to podpisujesz umowe a pózniej aneks - ja tak bede robił bo teraz robie wszytko na raz a mam wpisane 2 etapy. nie mozna tego zrobic w ramach poprawek bo to wiaze sie ze zmianami w R-F.

kubus    22

Wie ktoś jak sytuacja wygląda w Warmińsko-Mazurskim?? Będzie jeszcze dodatkowy nabór??;)

Nikita_Bennet    100

Warmmińsko-mazurskie -> nr 9XX numer i cisza ale wniosek 12XX próbowali już odwalić bo kumpel dostał pismo o brakach formalnych - we wtorek jedziemy z kumplem podpytać co jest bo formalnych braków nie było.

Na dodatkowy nabór bym nie liczył bo teraz już wykorzystano wiele kasy. I im więcej słychać że nie będzie nowego naboru tym każdy stara się opóźnić inwestycje ale wykorzystać całą kasę o jaką wnioskował.

Ja dla przykładu wpisałem w drugim etapie droższy ciągnik (model lepiej wyposażony) niż miałem brać a jeśli dobrze pójdzie i dojdzie mi 5-6ha ornego i 4ha łąki to wykorzystam jednak kasę (spróbuję zamienić ciągnik którego zakup mam niby za 2 lata z lepszego na gorzej wyposażony ale o większej mocy). Dlatego nie liczyłbym na nowy nabór z MGR. Jedyna szansa to to że sporo osób się wyrkuszy i zrezygnuje z zakupów lub weźmie tańszy sprzęt i kasy w ARiMR pójdzie mniej a jak bedzie to się okaże.

Dodi    105

Lubelskie - we wtorek dostałem poprawki nr 14XX, do poprawienia było pare drobnych rzeczy, po ndz składam poprawki i czekam na umowe. Ile trzeba czekać od złożenia poprawek do podpisania umowy? (zakładając że już wszystko jest ok)

No w lubelskim jakoś dziwnie wyszło ja miałem nymerek 119X i w połowie września podpisałem umowe. Znajomy ma 101X i nic mu jeszcze nie przyszło. I po co to losowanie??

wildagro12    3

Witam, może wiecie czy można zmienić wniosek w zakresie R-F? Chodzi mi konkretnie o zmianę z

utwardzenia placu manewrowego na zakup prasy zwijającej.

Do @pawello15 ja jestem setkę wcześniej i narazie cisza.

piotr2691    2

Było już o tym, chyba Agencja ma 3 miesiące na wypłatę,

a co do zmian w R-F to niby nie wolno nic zmieniać, trzeba aneksować ale nie wiem jak to jest ze zmianą tego typu. Pozdrawiam

tomek198402    3

no nawet w ciąg 3 mies poznań sie nie wyrobi bo ja czekałem 2 miesiaće na odezw z poznania i wiem że mam poprawki które do mnie ida w formie pisemnej i mam na to 21 dni czyli praktycznie juz minie 3 mies a gdzie tu jeszcze sprawdzenie , wysłanie do warszawy i pismo do mnie czyli jakieś pół roku a jak będe miał decyzje z warszawy to niby pieniązki są w ciagu 3 dni oby jak najszybciej bo następny sprzęt czeka

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?