Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

Mam pytanie czy ktoś wie kiedy będzie następny nabór w Lubelskim. Aha i ile jeszcze będzie naborów w PROW 2007-2013 na Modernizację... Tylko jeden czy więcej???

bialy2005    193

w tej rubryce 21.10 mam wpisane zero. "21.10. Inne koszty niekwalifikowalne – [POLE OBOWIĄZKOWE] Jeżeli poniesione koszty nie mieszczą się w żadnej z kategorii kosztów wymienionych w wierszach 21.1. – 21.9., a są bezpośrednio związane z realizacją operacji, należy umieścić je w polu Inne koszty niekwalifikowalne. W polu tym nie należy umieszczać kosztów podatku VAT."

mlody1919    1

Witam

W Mazowieckim mam nr 14XX i na jutro jestem umówiony na podpisanie umowy. Poprawki dostałem w połowie września. Trwało to prawie miesiąc bo mam budowlankę i czekałem na pozwolenie na budowę, a potem korektę błędnie wydanej decyzji :)

W Agencji jak na razie poszło bez problemowo - zobaczymy później

Wiadomość z agroFakt.pl

piotr2691    2

w tej rubryce 21.10 mam wpisane zero. "21.10. Inne koszty niekwalifikowalne – [POLE OBOWIĄZKOWE] Jeżeli poniesione koszty nie mieszczą się w żadnej z kategorii kosztów wymienionych w wierszach 21.1. – 21.9., a są bezpośrednio związane z realizacją operacji, należy umieścić je w polu Inne koszty niekwalifikowalne. W polu tym nie należy umieszczać kosztów podatku VAT."

więc nie muszę tam nic wpisywać, znaczy się nie musibyć żadna kwota wpisana, ale musi być wpisane 00,0zł??

czy o to chodzi?? :}

jeszcze jest też coś podobnego w miejscu -> 26.2

Pozdrawiam

pasterz    2

jaka zwała na 32ha gruntów ornych moge kupić ciągnik o mocy 140 koni ale jest problem z kupnem 4 obrotówki, i dostałem pismo że mam uzasadnić racjonalność zakupu tej obrotówki

bialy2005    193

Tak to bywa. Ciekawe co u mnie wymysla bo mam podobnie jak ty 33ha we wniosku :) ALe uzasadnienie proste ze do takiego ciagnika 4 obrotowa to minimum. U mnie jest sytuacja troszke inna bo we wniosku mam 110-120km i 4 obrotowe i inne graty jak powiedziłęm że bedzie( jest) wiekszy 141km i że trzeba bedzie aneksowac to powiedział mi gostek że jak najbardziej bo 4 obrot do 110 to za duży. :) Obiecali że w tym tygodniu dostane pisemko z oceny techniczno-ekonomicznej ale jakos go nie widze i pewnie jutro tez nie przyjdzie :) U mnie jescze czepili sie placu manewrowego nie chca mi dac na całosc podwórka bo mam w użyczeniu tylko 3 budynki bez obory i placu przylegacego do obory nie chca dofinansowac, ale to pół biedy bo zaledwie 120 z 650m2 wiec zrobi sie za swoja kase :)

ahme999    115

przy zakupie ciągnika trzeba wykazać jakąś tam ilośc ha do kupowanej mocy-czy coś podobnego jest przy budowie obory, magazynów czy garaży-czy np na 15 ha można postawić tuczarnię na 300 sztuk itp? bo na dobrą sprawe nie potrzeba mieć ha żeby hodować, jeśli ktos powie że kupuje gotowe pasze, obornik sprzedaje sąsiadom, więc wystaczyłby 1 ha ziemii podwórze i wszystko:D

aadams7    0

kolegedzy a co powiesz na to ja juz podpisałem umowe ale było ciężko. w ocenie ekonomicznej nie przeszły mi z początku dwie rzeczy: tur o udźwigu 1500kg i pług 4 skibowy. Mam 30ha. z turem mi powiedział gośc ze musze mieć 150ha na takiego tura, a na pług 52ha. po złożeniu wyjaśnień tur przeszedł bez zastrzeżeń natomiast pług musze brać wersje 3+1. z tego co wiem w moim przypadku pług pełna czwórka nie przeszła ze tego powodu ze biore agregat podorywkowy a tak bym napisał ze bede robił podorywki i potem orał na głeboko i z 30ha robi się 60ha. a ja tylko opisałem że potrzedny do ciągnika o mocy 120KM i że spora cześc zboża ozimego wymarza i musze wiosną orać jeszcze raz. bym napisał ze wszystko mi wymarza ale bałem się ze w dopłatach im się nie bedzie zgadzało, a wiecie jak z nimi jest brakuje kropki i już lipa kasy nie ma. bezcenna była mina gościa jak go zagiołem mowiąc ze dzić mam 30ha a jutro moge mieć 100ha (kto wie??)

zetor11441    1

Pytam tylko z czystej ciekawośći bo mnie problem PROW już nie dotyczy, ale czy w wielkopolsce przewiduje się nabór wnisków w 2010roku?

elwis2    11

W wielkopolsce wnioski powyżej 4500 już odżucili, wiem to z pewnego żródła, ja mam 41xx i jeszcze się łapie, ale kiedy go rozpatrzą.??

pasterz    2

to że jeszcze nie odżucili nie znaczy że sie załapiesz na pule która przeznaczyli na wielkopolske;p

kapitan1    0

w tamtym naborze na 32 ha swojego bez problemow 120 KM i obrotowy 3+1.

W tamtym naborze na 14ha swojego i 23ha w użyczeniu od rodziców 164KM i obrotowy4+1 bez większych problemów :) Czepili się tylko po co mi rozrzutnik obornika jak nie posiadam hodowli ale i to dało się obejść. :)

hans334    0

to jak-wie ktoś jakie są warunki w PROW żeby postawić dużą chlewnię jeśli ma się mało ha?

budowa nowych budynkow nie wchodzi w gre - chlewnie i kurniki - mowimy stanowczo NIE :)

ahme999    115

@hans334

dlaczego tak mówisz, bo nie rozumiem o co Ci chodzi-wytłumacz swoje stanowisko, bo niczym go jak na razie nie popierasz-i w czyim imieniu mówisz to stanowcze "nie"

hans334    0

"finansowaniu nie podlega budowa nowych chlewni oraz kurników" - a to nie jest moje stanowisko tylko tresc ustawy........

ahme999    115

ehh-to niedobrze, bardzo niedobrze, wręcz paskudnie-i moje plany wzięły w łeb<angry>

EDIT:

właśnie czytałe ustawę(pierwsza jaka regulowała Modernizację... bo nie miałem czasu na czytanie poprawek-"jako koszt kwalifikowany podlega budowa nowych chlewni pod warynkiem wyłącznie przeniesienia hodowli z istniejących budynków, z wyłączeniem działań w programie młody rolnik" -tak po krótce...:) jednak to mnie na prawdę nie urządza bo póki co mam skromne obory ;/

SIEWCA    24

Było blisko podpisania umowy, a teraz jest jeszcze bliżej odrzucenia wniosku. Osoba weryfikująca mój wniosek w ARiMR stale widzi jakieś nie te cyfry, jakieś błędy....Wniosek mój przygotował fachowiec,a takich do ARiMR sporządził kilkanaście i nie rozumie już czego chcą bo tylko ten mój ma kłopoty. Czy ktoś z Was ma też taki problem?

Wcześniej wyciągnąłem sporo kasy z programu SAPARD, MR,i kredytów z dopłatą ARiMR. To może już za dużo?

ferdek1    3

Niech ci wyśle skany z błędami i niech zaznaczy co powinno być wpisane poprawnie .Mi też przysłała raz że mam źle ,a jak wysłałem poprawki to sie okazało że te poprawki są złe a pierwsze wypełnienie było dobre.I wszystko uzgadniaj z osobą weryfikującą telefonicznie jak ci przyśle te skany ,ja niekiedy z godzinę wisiałem na telefonie aby mi wszystko wyjaśniła(chociaż wniosek przygotowywała mi firma )

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.

• Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez marluk
      witam

czy wie ktos w ramach tego programu przez jak długi czas od otrzymania pomocy nie mozna zakonczyc dzialalnosci gospodarczej? czytalem rozporzadzenie ale moze mi cos umknelo.