Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

PALUSZEK    0

mam tylko 12 ha bez produkcji ojciec ma jeszcze 30 ha i produkcje trzody ale nie przepisał mi budynków poto by nie przxerabiać ich do wymogów unijnych obórr chciałem wziąść mccormicka 105 max i pług obrotowy a gragat zapisałem na młodego rolnika którego mi przysznali i czekam teraz na kasee

bialy2005    193

Zrob dzierzawe od ojca tylko ze musisz miec to w dopłatach na siebie 20ha spokojnie ci starczy bo z mnijszego arełu przy produkcji typowo zbożowej nie wyciagniesz 4 ESU bez zwierzat. Młodzi rolnicy sa preferowani i łatwiej przepchnac wiekszy sprzet tym bardziej ze pewnie nic na siebie ze sprzetu nie masz. Przy okazji zrób umowe dzierzawy lub uzyczenia na jakis 1-2 budynki ( magazyn na srodki i nawozy, paliwo a drugi na zboże itd.) wszytsko musi wygladac na papierze jakbys miał gospodarstwo bez maszyn i musisz je kupic.:) JA robie to samo tylko MR juz dostałem 1,5 roku temu. Teraz czekam na poprawki z PROW. Mysle że termin w MR wpisałes maksymalnie jaki sie dało najdłuższy ??

PALUSZEK    0

ALE JAKI TERMIN ZAKUPU MASZYN NA MŁODEGO ROLNIKKa a tak po zatym to bym to przezkoczył a napisz mi jak polega wziecie sprztu na prow 50 % zwracaja a reszta na ile nat i na jaki proceentt

Wiadomość z agroFakt.pl

bialy2005    193

nie bede ci streszczał całego watku o PROW :) CZYTAJ !!!!!!!!! A CO do terminów to we wniosku wpisywałes termin zakonczenia inwestycji i jego musisz dotrzymac.

ralf    5
a dzwoniłes sie dowiadywac ??? to normlni smiszne jest po co te losowania jak i tak gów... z tego :) Smiałem sie z kolega ze trzeba było pojechac tam z koperta to by było szybko rozpatrzone bez czekania na kolejki :)

dzwoniłem prowadzacy powiedział ze jeszcze chwile potrwa :)

pasterz    2

Kujawsko-pomorskie 113x dzisiaj dostałem wezwanie do poprawek. I mam takie pytanie według jakiego kursu euro/złotówki powinny być przeliczane cenny. Ja przeliczałem na dwa dni przed złożeniem wniosku no i wszystkie mam do poprawki.

Dzwoniłem i się dowiedziałem że idzie kurs z 1,04,2009 według NBP

mlody1919    1
A może ktoś orientuje się jak sytuacja wygląda w mazowieckim?

Ja dzwoniłem w zeszłym tygodniu do ARiMR. Mam numer 14XX i powiedziano mi że przede mną jest jeszcze 6 wniosków (mój siódmy).Rozpatrywanie tych 7 wniosków ma potrwać około 2 tygodni (czyli około 1,5-2 dni na wniosek).

A mam pytanie do osób które już dostały wezwania do poprawek? Czy w tej edycji (2009) PROW przed wysłaniem poprawek, pracownicy Agencji dzwonią z taką informacją?

W naborze 2007 mój prowadzący sprawę zadzwonił do mnie i poinformował, że w dzisiaj wysyła poprawki do wniosku, że jest tyle i tyle poprawek, jakie to są poprawki i przesłał mi na maila całą dokumentację. Więc zanim przyszło pocztą, to ja już cześć rzeczy już poprawiłem. Czy teraz jest tak samo w mazowieckim ARiMR? A może tylko jeden pracownik tak robi :)

Chłopaki dziś prowadzący mój wniosek zadzwonił do mnie ze w jakimś dokumencie z poprawianych nie złożyłem podpisu, i muszę jechać to podpisać, ale dodatkowo powiedział mi ze na "13ha" pług 4-skibowy obrotowy będzie Ciężko i kazał jakoś silnie uzasadnić taki zakup, więc z pomocom zwracam się do Was moi, mili Agrofotowicze pomóżcie mi go jakoś uargumentować . :)

Edit

Tak teraz myślę czy wrazie niepowodzenia mógłbym jakoś "zamienić" w/w pług na 3+ a dodatkowy korpus kupić poza wnioskiem ? Jeśli tak to jeśli po zakupie sprzętu będę miał kontrole, to czy nie doczepią się w jakiś sposób do tego że przyznali mi pług 3-skibowy a ja mam pług 4-skibowy ? :)

ferdek1    3

Możesz spróbować uzasadnić przez dilera że ta 4 jest w promocyjnej cenie i kosztuje podobnie jak 3+(ja tak uzasadniłem ale na 19ha)-no ale nie wiem czy to przejdzie na tyle ziemi.

pewniejsze będzie jak zmienisz na 3+ ,a czwartą skibę dokupisz na osobną fakturę(może być nawet tego samego dnia wystawiona).Podczas kontroli nadal będziesz miał pług (ten z wniosku)3+ ,tylko będziesz miał dołożoną skibę czwartą czyli będziesz miał pług 3+1,a nie pług 4 skibowy.(trochę pogmatwane ale mam nadzieje że zrozumiałeś moje tłumaczenie)

farmermf    78

podlaskie 8xxdo poprawek wezwanie już mam ,i niewiem czy sie cieszyć w dobie konkretnego kryzysu w rolnictwie ale trza poprawiać, może bedzie lepiej.

mlody1919    1
Mzowieckie nr 10XX dzisiaj podpisana umowa

to serdeczne gratulację

Twój wniosek chyba musiał być idealny i bez poprawek :)

rushlee    0

to serdeczne gratulację

Twój wniosek chyba musiał być idealny i bez poprawek :)

Byłoby dwa tygodnie wcześniej tylko prowadzący wniosek był na urlopie, a drobne poprawki były.

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z tym żeby jedną maszynę ukryć w kosztach pozostałych(nie mam jej w zestawieniu R-F) jak na to dealerzy ? Mógłbym aneksować, ale napewno się to wszystko odwlecze

Pozdrawiam

bialy2005    193

Nie ma z tym wielkiego problemu. Ja ukrywam rozrzutnik. W sumie ukryty bedzie w ciagniku i prasie. Aby dealer miał taka ochote ale raczej maja :)

bialy2005    193

Ja to jestem jakis pechowiec :) dzis juz nie wytrzymałem i znowu zadzwoniłem do arimr. Gosciu mi mówi ze nadal nie zrobił mojego ( tydzien temu obiecał że w ciagu tygodnia dostane pismo) wniosku bo wział sie teraz za podpisywanie umów, a moj sobie czeka :) . Wiec sie wkur... dzwonie do kierownika a ten ze mój prowadzacy to nowy pracownik i jakos mu nie idzie ma z nim porozmawiac ale co z tego wyjdzie ?? !!!!!!! Dodam ze mam 85x a ludzie powyzej 1000 dostaja pisma o poprawkach !!! A do mnie ten pajac ma 4 wnioski i sobie je olał i wział sie za co innego. Gdzie tu jest sprawiedliwosc !!!!!!!!!!! Najgorsze jest to że czas mnie goni, na pazdzienik mam umówiona ekipe do kostki, ciagnik juz u delera, z którym mam umowe ze do konca wrzesnia biore ciagnik i maszyny, ale chciałbym przynajmniej zobaczyc co do poprawienia. ciagnik jest mi potrzebny na kuku i do siana a tu takie jaja wychodza :) Jakbym był przydzielony do innego goscia to juz z miesac temu powininem miec poprawki!!!!!

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?