cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PALUSZEK    0

mam tylko 12 ha bez produkcji ojciec ma jeszcze 30 ha i produkcje trzody ale nie przepisał mi budynków poto by nie przxerabiać ich do wymogów unijnych obórr chciałem wziąść mccormicka 105 max i pług obrotowy a gragat zapisałem na młodego rolnika którego mi przysznali i czekam teraz na kasee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Zrob dzierzawe od ojca tylko ze musisz miec to w dopłatach na siebie 20ha spokojnie ci starczy bo z mnijszego arełu przy produkcji typowo zbożowej nie wyciagniesz 4 ESU bez zwierzat. Młodzi rolnicy sa preferowani i łatwiej przepchnac wiekszy sprzet tym bardziej ze pewnie nic na siebie ze sprzetu nie masz. Przy okazji zrób umowe dzierzawy lub uzyczenia na jakis 1-2 budynki ( magazyn na srodki i nawozy, paliwo a drugi na zboże itd.) wszytsko musi wygladac na papierze jakbys miał gospodarstwo bez maszyn i musisz je kupic.:) JA robie to samo tylko MR juz dostałem 1,5 roku temu. Teraz czekam na poprawki z PROW. Mysle że termin w MR wpisałes maksymalnie jaki sie dało najdłuższy ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALUSZEK    0

ALE JAKI TERMIN ZAKUPU MASZYN NA MŁODEGO ROLNIKKa a tak po zatym to bym to przezkoczył a napisz mi jak polega wziecie sprztu na prow 50 % zwracaja a reszta na ile nat i na jaki proceentt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie bede ci streszczał całego watku o PROW :) CZYTAJ !!!!!!!!! A CO do terminów to we wniosku wpisywałes termin zakonczenia inwestycji i jego musisz dotrzymac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15
a dzwoniłes sie dowiadywac ??? to normlni smiszne jest po co te losowania jak i tak gów... z tego :) Smiałem sie z kolega ze trzeba było pojechac tam z koperta to by było szybko rozpatrzone bez czekania na kolejki :)

dzwoniłem prowadzacy powiedział ze jeszcze chwile potrwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Kujawsko-pomorskie 113x dzisiaj dostałem wezwanie do poprawek. I mam takie pytanie według jakiego kursu euro/złotówki powinny być przeliczane cenny. Ja przeliczałem na dwa dni przed złożeniem wniosku no i wszystkie mam do poprawki.

Dzwoniłem i się dowiedziałem że idzie kurs z 1,04,2009 według NBP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody1919    1
A może ktoś orientuje się jak sytuacja wygląda w mazowieckim?

 

Ja dzwoniłem w zeszłym tygodniu do ARiMR. Mam numer 14XX i powiedziano mi że przede mną jest jeszcze 6 wniosków (mój siódmy).Rozpatrywanie tych 7 wniosków ma potrwać około 2 tygodni (czyli około 1,5-2 dni na wniosek).

 

A mam pytanie do osób które już dostały wezwania do poprawek? Czy w tej edycji (2009) PROW przed wysłaniem poprawek, pracownicy Agencji dzwonią z taką informacją?

 

W naborze 2007 mój prowadzący sprawę zadzwonił do mnie i poinformował, że w dzisiaj wysyła poprawki do wniosku, że jest tyle i tyle poprawek, jakie to są poprawki i przesłał mi na maila całą dokumentację. Więc zanim przyszło pocztą, to ja już cześć rzeczy już poprawiłem. Czy teraz jest tak samo w mazowieckim ARiMR? A może tylko jeden pracownik tak robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dziś prowadzący mój wniosek zadzwonił do mnie ze w jakimś dokumencie z poprawianych nie złożyłem podpisu, i muszę jechać to podpisać, ale dodatkowo powiedział mi ze na "13ha" pług 4-skibowy obrotowy będzie Ciężko i kazał jakoś silnie uzasadnić taki zakup, więc z pomocom zwracam się do Was moi, mili Agrofotowicze pomóżcie mi go jakoś uargumentować . :)

 

 

Edit

 

 

Tak teraz myślę czy wrazie niepowodzenia mógłbym jakoś "zamienić" w/w pług na 3+ a dodatkowy korpus kupić poza wnioskiem ? Jeśli tak to jeśli po zakupie sprzętu będę miał kontrole, to czy nie doczepią się w jakiś sposób do tego że przyznali mi pług 3-skibowy a ja mam pług 4-skibowy ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Możesz spróbować uzasadnić przez dilera że ta 4 jest w promocyjnej cenie i kosztuje podobnie jak 3+(ja tak uzasadniłem ale na 19ha)-no ale nie wiem czy to przejdzie na tyle ziemi.

pewniejsze będzie jak zmienisz na 3+ ,a czwartą skibę dokupisz na osobną fakturę(może być nawet tego samego dnia wystawiona).Podczas kontroli nadal będziesz miał pług (ten z wniosku)3+ ,tylko będziesz miał dołożoną skibę czwartą czyli będziesz miał pług 3+1,a nie pług 4 skibowy.(trochę pogmatwane ale mam nadzieje że zrozumiałeś moje tłumaczenie)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

podlaskie 8xxdo poprawek wezwanie już mam ,i niewiem czy sie cieszyć w dobie konkretnego kryzysu w rolnictwie ale trza poprawiać, może bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wie ktos jaka jest sytuacja w wielkopolsce??


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody1919    1
Mzowieckie nr 10XX dzisiaj podpisana umowa

 

to serdeczne gratulację

 

Twój wniosek chyba musiał być idealny i bez poprawek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Lubelskie kolega z numerem 97x w piatek zawiózł poprawki, pisemko dostał we wtorek.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rushlee    0

to serdeczne gratulację

 

Twój wniosek chyba musiał być idealny i bez poprawek :)

 

Byłoby dwa tygodnie wcześniej tylko prowadzący wniosek był na urlopie, a drobne poprawki były.

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z tym żeby jedną maszynę ukryć w kosztach pozostałych(nie mam jej w zestawieniu R-F) jak na to dealerzy ? Mógłbym aneksować, ale napewno się to wszystko odwlecze

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie ma z tym wielkiego problemu. Ja ukrywam rozrzutnik. W sumie ukryty bedzie w ciagniku i prasie. Aby dealer miał taka ochote ale raczej maja :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rushlee    0

Jak pytałem u jednego dealera to ściemniał coś z podatkiem dochodowym od tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja to jestem jakis pechowiec :) dzis juz nie wytrzymałem i znowu zadzwoniłem do arimr. Gosciu mi mówi ze nadal nie zrobił mojego ( tydzien temu obiecał że w ciagu tygodnia dostane pismo) wniosku bo wział sie teraz za podpisywanie umów, a moj sobie czeka :) . Wiec sie wkur... dzwonie do kierownika a ten ze mój prowadzacy to nowy pracownik i jakos mu nie idzie ma z nim porozmawiac ale co z tego wyjdzie ?? !!!!!!! Dodam ze mam 85x a ludzie powyzej 1000 dostaja pisma o poprawkach !!! A do mnie ten pajac ma 4 wnioski i sobie je olał i wział sie za co innego. Gdzie tu jest sprawiedliwosc !!!!!!!!!!! Najgorsze jest to że czas mnie goni, na pazdzienik mam umówiona ekipe do kostki, ciagnik juz u delera, z którym mam umowe ze do konca wrzesnia biore ciagnik i maszyny, ale chciałbym przynajmniej zobaczyc co do poprawienia. ciagnik jest mi potrzebny na kuku i do siana a tu takie jaja wychodza :) Jakbym był przydzielony do innego goscia to juz z miesac temu powininem miec poprawki!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj