Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

bialy2005    193

Urzedasy maja wytyczne według których sprawdzaja czy dana maszyna jest odpowiednia dla twojego gospodarstwa

1marek    0

no ja wiem czy głupie jak masz np. 20 ha to po co Ci ciągnik o mocy np. 300km? chyba ze prowadzisz jeszcze jakaś inna działalność. 2007 roku można było brać jaki się chciało teraz się wycwanili. :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Wczoraj dzwoniłem do BWI w Lublinie i pani powiedziała ze agencja ma czas na rozpatrzenie wniosków już tylko do 28 sierpnia bo mieli na to 4 m-ce wiec ciekawe czy sie wyrobia... ja mam nr 14xx i nic nie dostalem narazie

piotr2691    2

no to ciekawe jak z Śląskim będzie, heh, tydzień mają ale czy się wyrobią... ??

pewnie zaś przesuna termin, ja ich znam xD

Snajper    0
Wczoraj dzwoniłem do BWI w Lublinie i pani powiedziała ze agencja ma czas na rozpatrzenie wniosków już tylko do 28 sierpnia bo mieli na to 4 m-ce wiec ciekawe czy sie wyrobia... ja mam nr 14xx i nic nie dostalem narazie

No dobra ale te 4 miesiace liczą sie od daty złożenia czy od daty losowania bo własnie wtedy zaczeli rozpatrywać wnioski po losowaniu czyli mieli by czas do 28 września.

PRZEMEK321    2

mam pytanie-posiadam juz jeden nowy ciągnik 95km i chciał bym kupic drugi pomocniczy koło 60km i tu pytanie czy mam szanse go dostac na 25 hektarów dość ciężkiej ziemi-mam chodowle 20 loch w cyklu zamkniętym-jak myślicie mam szanse?

Libero    16
no ja wiem czy głupie jak masz np. 20 ha to po co Ci ciągnik o mocy np. 300km? chyba ze prowadzisz jeszcze jakaś inna działalność. 2007 roku można było brać jaki się chciało teraz się wycwanili. :)

hehe, masz rację

przypomniała mi się historia w której urzędas, wydał odpowiedź typu "po co panu pług w 40ha gospodarstwie?"

różnie z nimi bywa... :)

No dobra ale te 4 miesiace liczą sie od daty złożenia czy od daty losowania bo własnie wtedy zaczeli rozpatrywać wnioski po losowaniu czyli mieli by czas do 28 września.

te 4 miesiące liczą się od zakonczenia naboru wniosków więc od 28 kwietnia do 28 sierpnia. Agencja miała 4 m-ce na zorganizowanie losowania i rozpatrzenie wniosków, czekamy jeszcze 8 dni i zobaczymy co dalej...

piotr2691    2

no tak trzeba poczekać, a później dryndnąć jeśli sie nic nie otrzymało, żadnego zawiadomienia ani nic, zobaczymy :]

a tak a propos, miał już ktoś moze jakąś kontrolę?? ;>

bialy2005    193

na 99% kazdy komu jeszcze nie rozpatrzyli dostanie pisemko że przesuwaj termin o misaac czy tam dwa z powodów ..... jak to było w naborze 2007 :) Wiecie urlopy itd. widze po swoim prowadzacym mówił że 7-10 wzniosków na tydzin na pracowanika a w ciagu miesaica nie zrobił 20 !!!!!!!!!!!! chyba wszytko jasne :) MAm nadzije ze po niedzili dostane pisemko co poprawic:)

anas120    0

''17. Na rozpatrzenie wniosku OR ARiMR ma cztery miesiące od dnia podania do publicznej wiadomości na

stronie internetowej administrowanej przez Agencję informacji o kolejności przyznawania pomocy w danym

oddziale regionalnym Agencji. W przypadku nierozpatrzenia wniosku o przyznanie pomocy w terminie 4

miesięcy, Agencja zawiadamia wnioskodawcę o przyczynach zwłoki, wskazując nowy termin rozpatrzenia

wniosku, nie dłuższy niż 3 miesiące.''

Więc mają czas do 26 września

aadams7    0

ale te 4 miesiące to jest czas na wstępna weryfikacje czy to może już czas na wszystko" weryfikacje, poprawki. podpisanie umowy??

Dodi    105

U mnie też odpisy dołoczyłem pare dni po złożeniu wniosku i piszą że nic nie dostali. :) i jeszcze koleś z ODR pomylił sie i na wniosku napisał że mam 12ha malin :)

ursus914    6
Witam wszystkich ;[ mam pytanko po raz setny czy jest jakis odzew w sprawie prow w woj. Lodzkim (wszedzie cos a tu nic ) :o

Jakoż jestem też z Łódzkiego to się dołanczam do kolegi . A jak ogólnie myślicie - mamy 46 ha we wniosku , produkcja roślinna i sadownicza , w wykazie dwa ciągniki po 60 kM , a wniosek na 110 KM , człowiek który sporządza i pilotuje nasz wniosek stwierdził że nie będzie problemu , ale ja mam pewne obawy . Jak sądzicie ?

Jakoż jestem też z Łódzkiego to się dołanczam do kolegi . A jak ogólnie myślicie - mamy 46 ha we wniosku , produkcja roślinna i sadownicza , w wykazie dwa ciągniki po 60 kM , a wniosek na 110 KM , człowiek który sporządza i pilotuje nasz wniosek stwierdził że nie będzie problemu , ale ja mam pewne obawy . Jak sądzicie ?

no to co ja mam powiedzieć gdy na 13ha udokumentowanej ziemi złożyłem wniosek na 110konny ciągnik ?

Myślę że Ty taki ciągnik dostaniesz bez jakich kolwiek problemów :o

FISH    0

Koledzy pytający o dane z łódzkiego! Sami też wrzućcie swoje nrki, żeby było wiadomo, że tam jeszcze urzędnicy nie doszli.

Ja mam 12xx i cisza.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?