Skocz do zawartości
cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka unijne dopłaty po 2020?

dj.vadium    1

Witam... wszystkich zainteresowanych...

czy ma ktoś nowe wieści odnośnie postępu przy weryfikacji wniosków w KUJAWSKO-POM....??

pozdrawiam i wszystkim życzę POWODZENIA...

Wiadomość z agroFakt.pl

Macius    7

Oo na utwardzenie tez można nie widziałem <_< ;> A na jaki ciągnik????

robertbara    57

Ja mam takie pytanko, tylko jak było to nie bijcie od razu <_<

Jeśli nie złożyłem wniosku i dopiero zamierzam (i ja i tata osobno) i zakupię teraz maszynę to czy mogę ubiegać się o zwrot do niej, bo przy ostatnim SPO robiliśmy w ten sposób że fakturę diler wystawiał mi potem, ale problem jest tego typu, że musi fakturować do końca roku a przecież już 2009 nic nie załatwię <_< Macie inne pomysły?

Daniel215    0

robertbara@ istnieje chyba coś takiego jak wniosek o zwrot kosztów rat na maszyne (coś takiego, ale nie jestem pewien)...

Najprościej mówiąc chodzi o dofinansowanie spłacanych rat na np. ciągnik... Najpierw trzeba wziąść jakąś maszyne na raty, a dopiero później składać wniosek... (tak szczerze mówiąc to dokłądnie nie wiem na czym to polega i czy wogóle jest... Obiło mi się o uszy, a że ty pytasz to napisałem...)

Jak coś źle posze to poprawcie <_<

Oo na utwardzenie tez można nie widziałem <_< ;> A na jaki ciągnik????

Valtra n101 HiTech z przdnim tuzem i womem

więcej tu takich pytań nie zadawaj prosze <_< bo to nie miejsce na nie. Jak coś to PW prosze

bialy2005    193

Z tym kupowaniem wczesnijszym to nie jest tak jak piszesz. mozesz kupowac ale dopiero po złozeniu wniosku na włąsne ryzyko. A co do tych rat to chodzi o leasing Który wziałes przed podpisaniem umowy. JAk bedzie nabór na jesieni to spokojnie bedzie ci pasowało złożysz wniosek i maszyny kupisz do konca roku. może ktos ma info jak tam w lubelskim jaki numerek oststnio dostał pisemko?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tym, że w niektórych województwach nie będzie już naborów, bo pieniądze są już wykorzystane z tej puli. <_<

bialy2005    193

zaloże sie że beda <_< przesuna kase z innych dziłan. bo jakby zrobili taki numer że w 3 województwach juz by nie było naborów, a w pozostałych tak to byłby wielki bunt <_<

lamboR6    5
Ja mam takie pytanko, tylko jak było to nie bijcie od razu <_<

Jeśli nie złożyłem wniosku i dopiero zamierzam (i ja i tata osobno) i zakupię teraz maszynę to czy mogę ubiegać się o zwrot do niej, bo przy ostatnim SPO robiliśmy w ten sposób że fakturę diler wystawiał mi potem, ale problem jest tego typu, że musi fakturować do końca roku a przecież już 2009 nic nie załatwię <_< Macie inne pomysły?

Jeżeli chcesz kupić traktor to możesz kupić np od znajomego dilera i zarejestrować na niego, a później kupisz jako używkę. Z innymi maszynami jest prościej bo nie trzeba rejestrować. Znam kilka dilerów którzy by ci poczekali z vatem i zarazem z FV do wniosku nawet 3 lata.

robertbara    57

Właśnie chodzi mi o przyczepę, którą trzeba zarejestrować ale do żniw nie zdążą z produkcja także na spokojnie załatwię to na następny rok a te żniwa jeszcze przeboleję.

kobra89    66

Kolega tez skladal razem ze mna na maszyny w tym naborze i u niego juz sa wszystkie maszyny na podworku, za rzadna nic nie zaplacil jeszcze a robi nimi, a ma jeden z ostatnich numerow w kolejce i teraz rwie wlosy z glowy co to bedzie jak mu nie dadza pomocy.

bialy2005    193

Mało jest takich dealerów co daja sprzet bez kasy <_< I to według mnie dobre bo wziasc to nie sztuka a jak cos pójdzie nie tak z wnioskim ?? sprzetu dealer nie przyjmnie wiec trzeba bedzie brac kredyt a to moze okazac sie zabójcze <_< ja zadatkowałem z klauzula że jak mi arimr odmówi dofinansowania to oddaja zaliczke w całosci. JAk juz bede miał podpisana umowe to mysle ze bede próbował wyrwac sprzet na jessienne prace, ale wpłące 1/3 wartosci brutto na reszte bedzie kredyt. Mysleze na taki ukłąd pojdzie dealer.

bialy2005    193

Ja dzis rozmawialem z pracownikem który prowadzi mój wniosek nr 85x w lubelskim i powiedział ze pisemko dostane za jakis tydzin góra 1,5.

mareknh    8

To jak się stało @biały2005, że wiesz kto Twój wniosek prowadzi??? To jeśli Ty masz ponad 800 a ja około 700 to też powinienem dostać???

bialy2005    193

dzwoni sie n a biurop wsparcia inwestycyjnego i podaj ci nr do goscia który ma przydzielony twój wniosek ot cala filozofia. Gosciu ma mi oddzwonic co mam załatwiac zeby pózniej odrazu złożyc poprawki.

bialy2005    193

no i oddzwonił dzis prowadzacy i powiedział mi co jeszcze mam załątwic itd. Wypytałem jaka maja predkosc - 6-7 wniosków tygodniowo do mnie ma jescze 20 wniosków takze 3 tygodnie musze poczekac <_<. Co do zmian we wnioskach nic nie można zminiac tylko trzeba podpisac umowe tak jak jest we wniosku a dopiero pózniej aneksowac.

Dodi    105

A nie wiesz ilu może być pracowników rozpatrujących wnioski?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.