cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

14 to i tak sporo ja mam 8 jestem z lodzkiego ,jesli gva ma mi pomoc nie wypasc z dotacji to chyba w to wejde dla tego jestem ciekawy co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Stan zwierząt będzie liczony na dzień 31 grudnia 2010 roku

a co jesli w listopadzie sprzedałem sporo sztuk (opasy) i niemam zakupionych jeszcze młodych cialat? czy mozna naliczyć stan średnio roczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Jak różnice w wielkości stada przekraczają więcej niż 30% to w planie rozwoju gospodarstwa liczysz obroty stad i tam wychodzi stan średnio roczny i to jego wpisujesz do wyliczenia ESU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

Witam, posiadam 19 ha swojego oraz 9 ha dzierżaw, 34 sztuki krów, miał bym szanse na woź paszowy , ciągnik około 60 km i prasę zachodnia używkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Na pewno z ciągnikiem nie będzie problemu mi bez niczego dali 90 - 100 na 22 ha, wóz paszowy wg ekspertyzy IBMER chyba coś koło 7m na 35 sztuk dokładnie nie pamiętam, prasa też bez problemu tylko w chwili zakupu nie może być starsza niż 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

tak myślałem o prasie 2006 rok, czyli ze sprzętem nie powinno być problemu ?

Są jakieś specjalne kontrole? Obora spełnia wymagania wiec nie powinno być problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Jak weterynaria ci wyda zaświadczenie to później niema żadnego problemu, jak z agencji jest kontrola przed przelaniem kasy to ich obchodzą głównie te maszyny co kupiłeś i jeszcze używany sprzęt musi być kupiony od podmiotu zajmującego się handlem sprzętem używanym, potrzebny jeszcze chyba będzie rzeczoznawca do wyceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

Czyli nie może być to pierwszy lepszy handlarz posiadający sprzęt który mnie interesuje?

ile kosztuje wycena rzeczoznawcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Dokładnie nie wiem jaki to ma być handlarz ale myślę że tu chodzi o to aby mógł fakturę na ten sprzęt wystawić a ile kosztuje rzeczoznawca to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

A jeśli chcę kupić maszyny z zagranicy? Co wtedy musi spełniać taka firma? Jakie dokumenty oprócz faktury będą potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wtedy lepiej zrobic to przez posrednika ;) bo to juz spore komplikacje.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dayba    0

na ten prow w podlasiu mogą składać tylko gospodarstwa które mają kwoty mleczne czy da sie to jakoś ominąć czy sie by tam dało jakoś prześlizgnąć ponieważ mam opasy i troszkę świnek i chciałbym wziąść maszyny czy jest jakaś szansa co mogę zrobić żeby to dostać ? $$$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

lekarz powiatowy sprawdza wszystkie zwierzeta wgospodarstwie

Tak. Sprawdza. Jak wniosek jest na mleczarstwo to za każdym razem powinna byc opinia. Jeśli inne inwestycje, to tylko wtedy, gdy związana jest bezpośrednio ze zwierzątami. Na ciągniki, pługi, opryskiwacze, itp. nie potrzeba.

 

a jak wygląda sprawa ofert? bo od nowego roku zmieniają stawki VAT i czy oferty wystawione teraz ze stawką 22% będą ważne ? czy może dealer może zapisać na ofercie np 2 ceny brutto, jedna z datą do końca roku a druga po nowym roku, czy lepiej zorganizować oferty aby były wystawione 3.01.2011?

 

zadzwoniłem do ODR i tam mi powiedzieli że to nie ma znaczenia bo zwrot jest od kwoty netto.

 

Ach Ci ODRowcy. No to się chyba trochę pomylili, bo we wniosku trzeba wyliczyc prawidłowo koszty niekwalifikowalne czyli VAT, a jak masz nieprawidłową stawkę to nieprawidłowo go wyliczysz.

 

Nie pierwszy lepszy........... podmiot od którego kupujesz musi być w KRS (zgłoszony w Krajowym Rejestrze Sądowym)

 

To nie wystarczy. Musi miec w PKD obrót używanymi maszynami rolniczymi. To jest włąśnie sprawdzane przez ARiMR w papierach firmy.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

To w mazowieckim jest nabór na MGR. To ja się pytam czy z 18ha czy dostałbym ciągnik 95km i trochę osprzętu. Czy jeżeli mam 8ESU to czy muszę tą wielkość utrzymać przez 5lat czy mogę zejść np. do5 lub 6. Zaznaczę że jeszcze nie korzystałem z żadnego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Tak, możesz dostac taki ciągnik, ale to nie ode mnie zależy tylko od pracownika weryfikującego i warunków indywidualnych w gospodarstwie. . Nie ma znaczenie czy już z czegoś korzystałeś. Co do nadwyżki to nie możesz zejsc poniżej 4 ESU. I ESu nie może spaśc wogóle jak masz wyliczoną nadwyżkę o ponad 10%, bo wtedy w roku docelowym ją musisz utrzymac.

 

Hej a jak to jest z maszynami używanymi?? Minimum 5 lat, tj max rok 2006??

Czy jeśli bym kupił jeszcze w 2010 roku to by mogla by byc maszyna z 2005 roku?

edit

Coś u mnie z netem nie tak- prosze moderatora o usunięcie zdublowanych postów;]

Nie minimum 5 lat, tylko maksimum. I nie możesz kupic w 2010 r. bo to będzie przed naborem, a to będzie koszt niekwalifikowalny. Chyba, że dokonasz transakcji na gębę i zakombinujesz z dokumentami tak, że wszystkie daty będą z lutego 2011.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Jeżeli złoże wniosek na restrukturyzację sektora mleczarskiego i jako cel założę rozwój produkcji mleka to po jakim czasie będę mógł zrezygnować z produkcji mleka na rzecz np. produkcji roślinnej lub hodowli opasów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Najwcześniej po 5 latach od podpisania umowy. W przeciwnym wypadku zwrot kasy wraz z odsetkami.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

Wie ktoś jakie warunki muszą spełniać używane maszyny aby można je było kupić na modernizację? wiem że nie starsze niz 5 lat no i oczywiscie na fakture. ale co jeszcze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Musi byc sprawna i wyceniona przez rzeczoznawcę.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Witam. Jeśli nie ma naboru na modernizację w wielkopolsce, to z czego jeszcze będzie można skorzystać? Chodzi o zakup ciągnika i maszyn zielonkowych (prasa, kosiarki itd.) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj