cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Czyli umowy nie musza byc podpisane w gminie?

Czy umowa dzierzawy moze miec wpisany czas wypowiedzenia? Czy lepiej to pominac?

 

Umowa nie musi być podpisana w gminie, ważne aby zawierała dane obydwóch stron (tzn. imię i nazwisko, adres zamieszkania,nr dowodu osobistego i przez kogo wydany), na jaki okres zawarta, ile wynosi czynsz, ja zawsze dodaje jeszcze okres wypowiedzenia pół roku oraz najważniejsze czytelne podpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jak wygląda sprawa ofert? bo od nowego roku zmieniają stawki VAT i czy oferty wystawione teraz ze stawką 22% będą ważne ? czy może dealer może zapisać na ofercie np 2 ceny brutto, jedna z datą do końca roku a druga po nowym roku, czy lepiej zorganizować oferty aby były wystawione 3.01.2011?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Wypełniacie wniosek w exelu czy w w tym interaktywnym pdf? Czy jest jakaś dowolność? Chodzi mi o wniosek indywidualnego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

a co jesli wlasciciel ziemi nie zyje,spadkobiercy nie przeprowadzili spadku a ja uprawiam ziemie i biore doplaty za ich zgoda ,czy potrzebna mi umowa dzierzawy

 

To podpisujesz umowę ze spadkobiercą który w gminie jest wpisany jako płatnik podatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Wypełniacie wniosek w exelu czy w w tym interaktywnym pdf? Czy jest jakaś dowolność? Chodzi mi o wniosek indywidualnego rolnika.

nie ma różnicy z tym że aktywny pdf łatwiej wypełnić nie robiąc błędów a przynajmniej nie omijając istotnych pól.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

a jak wygląda sprawa ofert? bo od nowego roku zmieniają stawki VAT i czy oferty wystawione teraz ze stawką 22% będą ważne ? czy może dealer może zapisać na ofercie np 2 ceny brutto, jedna z datą do końca roku a druga po nowym roku, czy lepiej zorganizować oferty aby były wystawione 3.01.2011?

Przyłączam się do pytania. bo wczoraj zebrałem większośc ofert i teraz nie wiem czy bedą ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich urzytkowników agro foto (pierwszy wpis). a teraz moje skromne pytanie oczywiście w sprawie MGR. Mam troche lepiej jak 20 ha ziemi i prowadze działalność mieszaną hodowla krów mlecznych oraz warzywa z większym nastawieniem na to drugie. I teraz czy warto startować na ten program razem mleczarstwem czy lepiej wstrzymać się do programu dla reszty benificjentów? kwoty mam na 50 tys. litrów jestem z województwa łodzkiego P.S czy warzywa będą umnie też liczone do punktacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

to przyjeżdżają oglądać budynek inwentarski ?

powiatowy lekarz weterynarii może przyjechać ale nie musi. jeśli posiadasz zbiornik to spełniasz jakieś wymogi. natomiast jeśli przyjedzie to na pewno rzuci okiem na stado i tu już różnie może być bo jesli wszystko jest ok to przejdzie ale może ci się taki trafić że przyczepi się do nie wymiarowych stanowisk albo że coś innego mu się nie spodoba i już robi się problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

co do kontroli z weterynarii jaka u mnie była (dobrostan zwierząt) to napisałem o niej kilkanascie postów wczesniej, ludzie poszukajcie troche :D


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

a jak wygląda sprawa ofert? bo od nowego roku zmieniają stawki VAT i czy oferty wystawione teraz ze stawką 22% będą ważne ? czy może dealer może zapisać na ofercie np 2 ceny brutto, jedna z datą do końca roku a druga po nowym roku, czy lepiej zorganizować oferty aby były wystawione 3.01.2011?

zadzwoniłem do ODR i tam mi powiedzieli że to nie ma znaczenia bo zwrot jest od kwoty netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

witam...chcialbym wiedziec czy ktos sie orientuje czy mozna sprzedac ziemie ze spadku po rozicu czy trzeba odczekac kilka lat??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Powiedzcie czy zwierzęta do wyliczenia ESU będą liczone z aktualnego dnia, czy średnio rocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

Mam pytanie odnosnie zakupu sprzetu , ojciec ma gospodarstwo z produkcja bydla mlecznego kwota 190tys + 250ha ziemi woj.warminsko mazurskie i czy teraz w styczniowym naborze może starac sie o dofinansowanie kombajnu zbożowego? czy to musza byc maszyny tylko zwiazane bezposrednio z produkcja mleka? Dodam ze mam kombajn nowy w lesingu wzięty w sierpniu, brany z mysla o prowie ale teraz nie wiem co to wyjdzie, nie korzystał jeszcze z prowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Kombajn przy tak małej powierzchni gospodarstwa to tylko z różnicowania, ale w Twoim województwie już się skończyło więc albo czekasz na kolejny nabór (z nadzieją, że będzie) albo ... nic ciekawego Ci nie doradzę.

Bo trudno będzie Ci na modernizację uzasadnić kombajn.

 

Mógł byś skorzystać z wspólnych zakupów, łącząc siły z kimś kto ma większą ilość ha, ale tu też jest haczyk bo kombajn musiał by być fabrycznie nowy. Odpada już użytkowany choćby miał 2 dni to odpada.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Bez przesady. Na 250 hektarów spokojnie dostanie kombajn z modernizacji. Na 5 klawiszowwego TC wystarczy udokumentować ok 100ha zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

sora mój błąd bo przeczytałem 25 ha, przy 250 to spokojnie.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Witam. Jak myślicie czy przy 91tys kg mleka istnieje szansa dostania dotacji w woj. podlaskim? Ojciec mowi że to zbyt mała kwota mleczna i zabraknie środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

szanse zawsze jakieś są, ale największe mają ci co posiadają ok 150tys kg, swoja droga ciekawe ile jest gospodarstw mlecznych w woj podlaskim posiadających kwotę z przedziału 100-200tys kg i które nie korzystały wcześniej z MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie dla nie mleczarzy jaki cel wybieracie w wniosku,poprawa bhp w gospodarstwie czy wzrost gva zeby zgarnac wiecej punktow i miec wieksza szanse na dotacje

 

To podpisujesz umowę ze spadkobiercą który w gminie jest wpisany jako płatnik podatków.

ale podatek tez place ja oni wszystko olewaja ,co wtedy umowa dzierzawy dalej potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Ja narazie cele zostawiłem na później - myślę żeby poradzić się gdzieś w odr np. A jeśli wybiorę zwiększenie GVA to będe zobowiązany do realizacji tych założeń tak? Ja jestem z mazowieckiego i tak myslę czy z esu ok. 14 mam szansę dostać bez wzrostu GVA, ciekawe jak wogóle ludzie będą wypełniać, bo w poprzednich latach wszyscy wybierali za cel bhp i nikt nie liczył GVA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj