cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

danield28    35
Z punktami będzie pewnie tak: według podziału proporcjonalnego

 

Przedział 100 000 - 150 000 => (X-100000)*(1/50000)+9

150 000 - 200 000 => (X-200000)*(1/50000)+9

 

X-kwota mleczna

 

np. kwota 143 321 => (143 321-100000)*(1/50000)+9=9' date='8664 pkt[/quote']

 

 

Dokładnie będzie tak jak napisał anas120 czyli będą punkty cząstkowe to znaczy np. za 150 tys kg jest 10 pkt za 100 tys i 200 tys. jest 9 pkt, natomiast w przedziale od 101-149 tys. kg i od 151-199 tys. kg będzie obliczane to proporcjonalnie czyli 9<x<10... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Witajcie

 

Chciałbym was prosić o radę. Przyznano mi MR bo ojciec przepisze mi w marcu mi 12,7ha własnościowych. Ogólnie obrabiamy ponad 40ha ornych i posiadamy 90KM lamborghini z 2006r którym robię wszystko i c360 37lat która nic nie robi bo nie ma czym. Chciałem kupić nowego NHT6030 117KM ale okazało się że nie mam od kogo łyknąć umowę dzierżawy na 10 lat a potrzeba mi w przeliczeniu 5KM/ha ok 15ha. Jedyne co mam ugadane to w piątek podpisuję umowę na 4,5ha na 5 lat i na 2,2 może na 10 oraz do świąt 1,6 na 10 lat. Razem z ciągnikiem chciałem kupić aresa 3m na tależach 560mm do mojego poznaniaka który spełniał by także funkcję ścierniskowca, opryskiwacz 1600l, rozsiewacz i TURa do NH.

 

Jeśli wie ktoś jak to rozwiązać proszę o radę.

 

 

117km moze sie udac szczególnie ze MR ale pasowałoby tak koło 20ha miec na papierze. Umowy musisz miec koło 8 lat zeby sie łapały do ESU. BO chyba wiesz ze musisz miec 4 ESU zeby wogóle twój wniosek sie kwalifikował do dofinansowania. nie iwem czy dobrze policzyłes liczac 5KM/ha potrzebujesz 25ha włąsnego lub dzierzawa na 8-10lat z warunkiem ze ty bedziesz brał dopłaty na te działaki. Kiedys jak ja liczyłęm esu tylko z roslinek to było trzeba koło 22ha w lubelskim zeby 4 wyciagnac i z tego kilka ha to była kukurydza na kiszonke ( duzy przelicznik)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Witam. Mam pytanie,czy na mgr mozna wziąć samochód dostawczy,z uzasadnieniem ze jest w gospodarstwie potrzebny oczywiśćie nie było by problemu,tylko nie wiem własnie czy samochody tez mozna brać?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Z tym samochodem to jest duży problem, ja już się dowiadywałem i temat wcześniej był też poruszany w tym temacie. Jak masz argumenty i czujesz, że je przeforsujesz to składaj, chociaż proponuję Ci podzielić wniosek na etapy bo jak zakwestionują samochód jako koszt kwalifikowany, to odpadasz z gry. :lol:

A tak poza tym łącznie ze zmianą stawki VAT od nowego roku ma się zmienić definicja samochodu osobowego, oczywiście na potrzeby brak możliwości odliczania VATu.

Jak już się wcześniej dowiedziałem to jest dosyć ważna sprawa bo ministrowie poszczególnych resortów wymieniają się definicjami aby poprawić budżet, w sposób taki by nic między palcami nie uciekło. Choćby przez wspomniany zwrot VATu.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

117km moze sie udac szczególnie ze MR ale pasowałoby tak koło 20ha miec na papierze. Umowy musisz miec koło 8 lat zeby sie łapały do ESU. BO chyba wiesz ze musisz miec 4 ESU zeby wogóle twój wniosek sie kwalifikował do dofinansowania. nie iwem czy dobrze policzyłes liczac 5KM/ha potrzebujesz 25ha włąsnego lub dzierzawa na 8-10lat z warunkiem ze ty bedziesz brał dopłaty na te działaki. Kiedys jak ja liczyłęm esu tylko z roslinek to było trzeba koło 22ha w lubelskim zeby 4 wyciagnac i z tego kilka ha to była kukurydza na kiszonke ( duzy przelicznik)

ESU z tych 12ha to ja mam ponad 5,2. Dokładniej z 8,3 ornego i 4,3 TUZ. Na wszystkie grunty na jakie podpiszę umowy będę brał dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

Mam nadzieję, że się to przyda komuś.

 

DOKUMENTY WYMAGANE DO ZŁOŻENIA WNIOSKU O POMOC FINANSOWĄ Z PROW

MODERNIZACJA GOSPODARSTW ROLNYCH

 

1. Kserokopia dowodu osobistego

2. Kserokopia świadectwa szkolnego

3. Numer NIP

4. Numer gospodarstwa rolnego (nadany w biurze powiatowym ARiMR )

5. Dane współposiadacza/współmałżonka gospodarstwa ( kserokopia dowodu, NIP )

( proszę podać numery działek będące we współwłasności )

6. Dokumenty potwierdzające tytuł prawny do gospodarstwa (odpisy zwykłe z ksiąg wieczystych z sądu). Odpisy zwykłe z ksiąg wieczystych ważne są 3 miesiące od daty wystawienia.

7. Umowy dzierżawy jeśli są ( nie muszą być notarialne ) ważne na okres minimum 7 lat licząc od 2010 roku.

8. Wypisy z rejestru gruntów ( nie musza być aktualne, potrzebne są do wypełnienia klas ziemi we wniosku )

9. 1 oferta od sprzedawcy na zakup nowych maszyn i urządzeń powyżej 10000,00 PLN netto. ( 1 oferta na każde urządzenie)

10. Kserokopia wniosku obszarowego na dopłaty bezpośrednie do gruntów składanego do biura powiatowego ARiMR za rok 2009 i 2010

11. Wykaz maszyn i urządzeń w gospodarstwie ( urządzenie, marka, typ, rok produkcji ) ciągniki, pługi, opryskiwacze, wózki widłowe, agregaty uprawowe itp. Wypisać wszystkie maszyny .

 

PRZYKŁAD

Maszyna/urządzenie Marka Typ/model Moc/udźwig/pojemność/ podstawowy parametr Rok produkcji

Ciągnik rolniczy John Deere 5820 88 KM 2003

Ładowacz Robust 10 1550 kg 2005

Opryskiwacz Pilmet P 081 1500 L 1999

 

12. Plan rozmieszczenia na terenie gospodarstwa budynków, budowli, (plantacji wieloletnich sadów jeśli są) oraz rzuty budynków służących do produkcji rolnej (obory , chlewnie) wraz z rozplanowaniem wewnętrznym (dokumentacja funkcjonalno-przestrzenna budynków w gospodarstwie) może być wykonana własnoręcznie, nie musi być wykonana przez projektanta.

 

Budynki :

Budynek/budowla Rok budowy Powierzchnia w m2/m3

Obora 2001 1450 m2

Stodoła 1985 480,5 m2

Przechowalnia owoców 1998 540 m2

Płyta obornikowa 2003 340 m2

Zbiornik na gnojówkę 2004 160 m3

Silos zbożowy typu BIN 1997 60 ton

 

Budynki :

- podać rok budowy

- wymiary zewnętrzne w m2

- narysować własnoręcznie na formacie A4 wzajemne usytuowanie budynków w gospodarstwie z podaniem wymiarów długość i szerokość.

- wymiary w m2 (zbiorniki na gnojówkę/gnojowicę w m3 )

 

Sady (plantacje wieloletnie ) :

- narysować działki w formie (prostokąty, trójkąty, trapezy w zależności od wyglądu działki ) z podaniem danych tj.

Numer działki, powierzchnia np. 3,34 ha, rodzaj plantacji np. grusze, jabłonie, aronia itp., wpisać czy jest instalacja nawodnieniowa,

 

13. Jeśli była uzyskana pomoc finansowa w Sektorowym Programie Operacyjnym z działania „ Inwestycje w gospodarstwach rolnych „ podać numer umowy i kwotę uzyskanej pomocy finansowej.

14. Jeśli była uzyskana pomoc finansowa w PROW z działania „ Modernizacja gospodarstw rolnych „ podać numer umowy i kwotę uzyskanej pomocy finansowej

 

 

PRZY PRODUKCJI ZWIERZĘCEJ

 

1. Opinia Powiatowego Lekarza Weterynarii o spełnieniu minimalnych standardów w zakresie warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie. ( jeśli są zwierzęta )

2. Podać stan średnioroczny zwierząt w gospodarstwie zgodny ze stanem faktycznym i ilością zwierząt zarejestrowanych w systemie ZSZIK w Biurze Powiatowym ARiMR

 

PRZY SADOWNICTWIE

 

1. Pozwolenie wodno prawne ( jeśli istnieje studnia głębinowa i instalacja nawodnieniowa w sadzie) lub jeśli przedmiotem inwestycji będzie instalacja nawodnieniowa.

 

PRZY INWESTYCJI BUDOWLANEJ (budowa obory, chlewni, przechowalni, silosy BIN, kostka brukowa )

 

1. Kosztorys inwestorski

2. Projekt budowlany

3. Prawomocna decyzja na budowę ze Starostwa Powiatowego

4. Zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych nie wymagających decyzji na budowę (do Starostwa Powiatowego ) np. utwardzenie placu manewrowego kostką brukową.


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

@Tobiasz912 mam pytanie do punktu:

"7. Umowy dzierżawy jeśli są ( nie muszą być notarialne ) ważne na okres minimum 7 lat licząc od 2010 roku."

Wystarczy zwykła umowa dzierzawy z podpisem moim i wydzierżawiającego czy musi Urząd Gminy potwierdzić???


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

wystrczy zwykłą z podpisem twoim i wydzirzawiajacego. No i dopłaty musisz brac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

ktoś kiedy mówił że nie trzeba z tych budynków się tak dokładnie rozliczać, znaczy robić tych rysunków jeśli nie bierzemy czegoś dokładnie z nimi związanego np dojarki do obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

wystrczy zwykłą z podpisem twoim i wydzirzawiajacego. No i dopłaty musisz brac.

a co jesli własciciel bierze dopłaty.taka dzierzawa nie przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

Jeżeli nie będziesz brał dopłat to taka dzierżawa Ci nie przejdzie.


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ale jesteś pies ogrodnika, sam nie dostałeś i komuś byś nie dał...

 

nie podniecaj się tak... dla twojej informacji: w 2009 udało mi się zakończyć nie jeden a nawet dwa nabory na PROW, zatem jak nie wiesz dokładnie to nie oceniaj pochopnie a ja i tak uważam, że 300 tys to za dużo bo pieniążków brakuje dla wszystkich więc po co tyle dawać? Lepiej mniej a niech dostaną wszyscy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale za mniejszą sumę zwrotu to mało inwestycji się zrobi przy dzisiejszych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Cihu, nie wiem co ty do mnie mówisz?!

Najpierw mówisz, że za dużo unia kasy daje, potem że korzystałeś dwa razy, jeszcze powiedz, że Tobie zabrakło limitu, bo byś napisał wniosek...zmień dilera chłopie! :D


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to może lepszym wyjściem byłoby nie zmniejszenie kwotowo zwrotu a procentowo, bo jak jest teraz te 50% to zmniejszyć do 30% sądzę że takie rozwiązanie było by lepsze, bo ludzie nie kupowali by nie potrzebnych i za dużych maszyn tylko dla tego bo i tak unia połowę zwróci a może się kiedyś tam przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Zapraszam na wschód, mamy ładne limity jeszcze nie wykorzystane, ale myślę, że przy tym naborze już się skurczą i to bardzo.

 

Idąc za waszym tokiem rozumowania to powinienem porozmawiać z osobami którym piszę wnioski, aby zrezygnowali na rzecz tych którzy w przyszłym roku będą mogli starać się o dotacje. Bo i w lubelskim są MR którzy w tym roku nie spełniają warunków, ale już za rok duża szansa.

 

Myślę, że za rok w lubelskim i kilku innych województwach też będzie ogłoszony nabór ze względu na tempo i obawy rolników.

 

Powoli, powoli do 2013 swoje weźmiemy.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co jesli wlasciciel ziemi nie zyje,spadkobiercy nie przeprowadzili spadku a ja uprawiam ziemie i biore doplaty za ich zgoda ,czy potrzebna mi umowa dzierzawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Czyli umowy nie musza byc podpisane w gminie?

Czy umowa dzierzawy moze miec wpisany czas wypowiedzenia? Czy lepiej to pominac?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajs9    6

a ja mam pytanie o punkt 1. Opinia Powiatowego Lekarza Weterynarii o spełnieniu minimalnych standardów w zakresie warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie. ( jeśli są zwierzęta ) czy to dotyczy się wszystkich zwierząt ?? czy tylko przy produkcji mlecznej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj