cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

masz 17 esu czy 1,7 jak jeden siedem to słabo ile posiadasz hektarów,możesz zrobić taki trick ale nie chwal się nikomu możesz podać że miałeś kukurydze na kiszonkę ona ma wysoki współczynnik Esu a później chociaż pół ha pietruszki i te Esu będzie większe a nie masz produkcji zwierzęcej że to Esu takie niskie?? musisz mieć 4 a jak masz 17 to później musisz utrzymać na tej samej wysokości przez najbliższe latka tak mi się to wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny09    0

nie 1,7 tylko 17, mam mieć 31 ha, hodowla nie za wielka, dopiero planuję powiększyć, a na kiszonkę miałem 0,5 ha kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to esu masz ok aby było 4 a ze bedziesz dalej w kolejce do rozpatrywania to raczej nie jest duzy problem. Z jakiego woj jestes ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

jest jakas osoba na forum ktora znajduje sie w takiej sytuacji??

 

Ja być, decyzję o MR mam już pozytywną, czekam na strukturalną i mam nadzieję później na MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

slyszalem ze esu nie jest brane pod uwage tylko wielkosc kwoty mlecznej jesli sie hoduje bydlo mleczne. to prawda? jesli tak to jakie masz szanse na MGR z kwota 85 tys.? woj. mazowieckie

 

tzn "jakie mam szanse" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Witajcie

 

Chciałbym was prosić o radę. Przyznano mi MR bo ojciec przepisze mi w marcu mi 12,7ha własnościowych. Ogólnie obrabiamy ponad 40ha ornych i posiadamy 90KM lamborghini z 2006r którym robię wszystko i c360 37lat która nic nie robi bo nie ma czym. Chciałem kupić nowego NHT6030 117KM ale okazało się że nie mam od kogo łyknąć umowę dzierżawy na 10 lat a potrzeba mi w przeliczeniu 5KM/ha ok 15ha. Jedyne co mam ugadane to w piątek podpisuję umowę na 4,5ha na 5 lat i na 2,2 może na 10 oraz do świąt 1,6 na 10 lat. Razem z ciągnikiem chciałem kupić aresa 3m na tależach 560mm do mojego poznaniaka który spełniał by także funkcję ścierniskowca, opryskiwacz 1600l, rozsiewacz i TURa do NH.

 

Jeśli wie ktoś jak to rozwiązać proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny09    0

z kujawsko-pomorskiego, to że byłbym dalej w kolejce nie jest dla mnie problemem, boję się tylko że może być za mało tego ESU żeby się załapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
slyszalem ze esu nie jest brane pod uwage tylko wielkosc kwoty mlecznej jesli sie hoduje bydlo mleczne. to prawda? jesli tak to jakie masz szanse na MGR z kwota 85 tys.? woj. mazowieckie

 

tzn "jakie mam szanse"

 

 

Szanse masz ale to zależy od liczby osób starających sie o dofinansowanie, największe szanse mają osoby których kwota wynosi 150 tys. kg bo dostają 10 pkt. następnie min 9 pkt dostana osoby mające kwotę w skrajnych przedziałach od 100 tys. do 200 tys. kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

No właśnie, jak to jest dokładnie, trzeba mieć idealnie 150 tys. żeby max pkt. dostać? a jak ktoś ma np.147tys.? albo jeszcze lepiej 149tys. hehe to dostanie 9pkt. tyle samo co inna osoba z 100tys. kwoty? Powinny być jakieś widełki chyba. np 145tys. - 155tys. max.pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Tak ale jeśli Np ten z kwota 149 tys i 148 tys będzie miał te same punkty to wchodzą dodatkowe kryteria oceny. między innymi liczy się wielkość kwoty.czyli ten ze 149 tys i tak będzie wcześniej na liście niż ten ze 148ty. W przypadku natomiast gdy obaj będą mieli dokładnie taką samą kwote liczy się wiek, to czy wcześniej korzystał z dofinasowania itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Jeśli już wprowadzili te pkty.to moim zdaniem powinno to wyglądać mniej wiuęcej tak:

145-155tys 10pkt.

125-145tys i 155-175tys. 9pkt.

100-125tys i 175-200tys 8pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

100 i 200 tys KG mają po 9 pkt więc skąd te 8 sie wzięło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to znaczy że pewnie pod siebie je układałeś,

ciekawe czy bądą punkty cząstkowe np 9.5pkt przy 125tys kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal80    0

Punkty najprawdopodobniej będą przydzielać w ten sposób

20.000-99.000 od 5-9 pkt przy czym 9pkt przyznaje się dla wartości 99.999 kg,

pozostale proporcjonalnie mniej do 5 pkt dla wartosci równej 20.000 kg

 

100.000-200.000 od 9-10 pkt przy czym 10 pkt przyznaje się dla wartości 150.000 kg,

pozostale proporcjonalnie mniej do 9 pkt dla wielkości z krańca tego przedziału

 

200.000- 400.000 od 5-9 pkt przy czym 9 pkt przyznaje się dla kwoty mlecznej rownej 200.000 kg,

dla pozostałych wielkości kwoty mlecznej- proporcjonalnie mniej do 5 pkt przy 400.000 kg

 

powyżej 400.000 kg 5 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Ja mam 150tys. więc luzz. No a jeśli będą cząstkowe, to będzie podobnie jak w mojej punktacji

moje 8 pkt = 9 cząstkowe

9pkt = 9.5

10pkt= 10

:lol:

 

EDIT michal80 tą punktację znamy już dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

czy moglby mi ktos wyjasnic o co w tym chodzi? cytuje: "W przypadku ubiegania się o wsparcie operacji dotyczącej restrukturyzacji produkcji mleczarskiej osoba fizyczna musi dodatkowo: co najmniej od roku prowadzić działalność rolniczą w zakresie produkcji mleka." ten teks pochodzi z poradnika dla beneficjentow ubiegajacych sie modernizacje gospodarstw rolnych. Ja wlasnie teraz chce objać gospodarstwo od rodzicow i mam zamiar skladac na MGR. o co tu chodzi z ta dzialalnoscią rolniczą przynajmniej rok czasu??? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie dowiadywałem sie w ODR punktacja my byc podzielona cząstkowo, bo inaczej ciężko było by przyznac punkty .

Przyklad

150tys. limit 10 punktów

135tys. limit 9,7

120tys. limit 9,4

170tys. limit 9,6

185tys. limit 9,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

czy moglby mi ktos wyjasnic o co w tym chodzi? cytuje: "W przypadku ubiegania się o wsparcie operacji dotyczącej restrukturyzacji produkcji mleczarskiej osoba fizyczna musi dodatkowo: co najmniej od roku prowadzić działalność rolniczą w zakresie produkcji mleka." ten teks pochodzi z poradnika dla beneficjentow ubiegajacych sie modernizacje gospodarstw rolnych. Ja wlasnie teraz chce objać gospodarstwo od rodzicow i mam zamiar skladac na MGR. o co tu chodzi z ta dzialalnoscią rolniczą przynajmniej rok czasu??? :lol:

 

czy moglby mi ktos wyjasnic o co w tym chodzi? cytuje: "W przypadku ubiegania się o wsparcie operacji dotyczącej restrukturyzacji produkcji mleczarskiej osoba fizyczna musi dodatkowo: co najmniej od roku prowadzić działalność rolniczą w zakresie produkcji mleka." ten teks pochodzi z poradnika dla beneficjentow ubiegajacych sie modernizacje gospodarstw rolnych. Ja wlasnie teraz chce objać gospodarstwo od rodzicow i mam zamiar skladac na MGR. o co tu chodzi z ta dzialalnoscią rolniczą przynajmniej rok czasu??? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spokojjnie kolego , bo jest jescze kaluzura

W przypadku podmiotów, które nabyły gospodarstwo w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy, warunek ten uznaje się za spełniony, jeżeli w nabytym gospodarstwie działalność rolnicza w zakresie produkcji mleka jest prowadzona co najmniej od roku.

Zasada ta dotyczy wszystkich podmiotów, które ubiegają się o wsparcie w zakresie restrukturyzacji produkcji mleczarskiej.

 

Czyli jeśli gospodarstwo ,które przejełeś już wcześniej prowadziło produkcje mleka to możesz skorzystać z MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anas120    0

Z punktami będzie pewnie tak: według podziału proporcjonalnego

 

Przedział 100 000 - 150 000 => (X-100000)*(1/50000)+9

150 000 - 200 000 => (X-200000)*(1/50000)+9

 

X-kwota mleczna

 

np. kwota 143 321 => (143 321-100000)*(1/50000)+9=9,8664 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj