cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukas84    6

witam.chłopaki jakby co to ja też jestem z wielkopolski są u nas wioski takie co prawie każdy skorzystał z modernizacji ale są także takie wioski gdzie nikt nie skorzystał teraz chciał ale nie ma już naboru.według mnie to zamiast 300tys zwrotu powinno być 100tys i wtedy by mogło z niego skorzystać 3razy więcej osób.i jeżeli raz ktoś skorzystał to powinien być wykluczony bo są także inni co wogóle nie korzystali.a teraz wyszło tak ze niektórzy skorzystali po 3razy bo mieli nap.szczęście w losowaniu a kto inny wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

piotrus19 dobrze mówi, przyjdzie czas że połowe sprzetu z galerii komornik zabierze, wiec lepiej nie składajcie to może mi bedzie miał wiecej do zabrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

No tak, jak ktoś pochopnie postąpił, napalił się tylko na zakup i że będzie mógł poszpanować przed sąsiadem (chyba, że sąsiad już ma MGR na koncie). Ale jeżeli zakup jest w pełni przemyślany i uzasadniony to aż tak tragicznie nie powinno być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Wiesz kolego powinieneś się wstydzić bo zawiść i zazdrość ,aż bije z twojej wypowiedzi!!! S twierdzisz ,że Młodzi Rolnicy powinni wziąść te 75 tys . siedzieć cicho i cieszyć się tym ,że choć to dostali. A ty myślisz ,że takie dotacje w stylu MGR bedą wiecznie ???? To sie grubo mylisz ,bo w mało którym kraju starej EU tak jest, nie jestem pewnien czy wogóle jest. A to czy po 2013 bedą na to pieniądze ,pewne nie jest.

Popieram w 100%

I dodam od siebie Nikita ja nie wiem o co Ci chodzi też niby jesteś rolnikiem a takie dziwne rzeczy wygadujesz wiesz ja mam teraz 23 lata i wnisek na premie MR przyznany i teraz poluje na MGR i co... myślisz że ja prace na gospodarstwie zaczołem wczoraj! Nie nie zaczołem wczoraj ja już nie pamietam od ilu lat pracuje na wsi sam powinieneś wiedzieć jak jest > przychodziło sie ze szkoły to sie pomagało a później to bardziej samemu sie goniło niż pomagało więc nie wypisuj jakiś dziwnych rzeczy o udowadnianiu ARiMR że się potrafi prowadzić gospodarstwo rolne.

Kasa jest to nie można ale Trzeba ją wykorzystać !


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

No to i Ja zapiszę się do klubu pokrzywdzonych (lubuskie) :lol: Teraz jest problem takiej natury by przy planowaniu kolejnych "prowów" o ile jeszcze będą :( rozdzielić tak środki by starczyły one dla równej liczy osób w równym czasie, bo podział na statystyczny "łeb" jest nie sprawiedliwy np: do poprzedniego MR wyliczyli średnie wojewódzkie powierzchnie gospodarstw, a różnica była prawie 10-krotna od 3ha do 30ha między województwami. Wystarczy przyjąć że gospodarstwo 30ha ma większe potrzeby niż 3ha i proporcjonalnie podzielić środki. Teraz jedni tak jak lubuskie wielkopolskie czy zachodniopomorskie mogą składać raz czy góra dwa razy stojąc w niebotycznych kolejkach a inni mogą do tej pory bez żadnego stresu. Później powstaje taka sytuacja że u "nas" każdy idzie na 100% bo później nie będzie środków, no i niektórzy kiepsko kończą. Pozostaje jeszcze mi poprzeć słowa mojego przedmówcy @Andrzej24871 ponieważ młody wiek nie świadczy o nieumiejętności gospodarzenia, a z drugiej strony jeżeli nie wykorzysta się potencjału młodości i stanie się w miejscu to niedługo wyjdzie że "zachód" będzie niedoinwestowany :lol:


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

witam.chłopaki jakby co to ja też jestem z wielkopolski są u nas wioski takie co prawie każdy skorzystał z modernizacji ale są także takie wioski gdzie nikt nie skorzystał teraz chciał ale nie ma już naboru.według mnie to zamiast 300tys zwrotu powinno być 100tys i wtedy by mogło z niego skorzystać 3razy więcej osób.i jeżeli raz ktoś skorzystał to powinien być wykluczony bo są także inni co wogóle nie korzystali.a teraz wyszło tak ze niektórzy skorzystali po 3razy bo mieli nap.szczęście w losowaniu a kto inny wogóle.

 

100% popieram nawet 200%. 100 tys zwrotu netto dla każdego i juz! starczy dla wszystkich. Chcesz coś kupić idziesz kupujesz i jest równa konkurencja. Jak można sie zrównać z kimś kto wykorzystał ze dwa razy po 300tys (prow, sapard) a ktoś, kto nie miał szczęścia w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Teraz jest problem takiej natury by przy planowaniu kolejnych "prowów" o ile jeszcze będą :lol:

Właśnie, czy w ogóle będą? Jeżeli obecny nabór jest tak okrojony, to przyszły może będzie tylko w kilku i poza tym pewnie tak go obwarują jeżeli chodzi o "zasady dostępu"...

Teraz to nadzieja w różnicowaniu, chociaż też pewności nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

100% popieram nawet 200%. 100 tys zwrotu netto dla każdego i juz! starczy dla wszystkich. Chcesz coś kupić idziesz kupujesz i jest równa konkurencja. Jak można sie zrównać z kimś kto wykorzystał ze dwa razy po 300tys (prow, sapard) a ktoś, kto nie miał szczęścia w ogóle.

ale jesteś pies ogrodnika, sam nie dostałeś i komuś byś nie dał. Na różnicowanie jest 100 i uważam, że to mało. Ale wykorzystałem nawet 2x100 (nie pełne bo w agencji po kilka tys obcieli), żona też krusowiec. W prow jest 300 i też mam zamiar bo może być to ostatni gwizdek.

Zastanawiałem się nad Tworzeniem Mikro Przedsiębiorstw, ale nie mam pomysłu w co zainwestować żeby opłacało się ludzi zatrudnić i ZUS płacić.

 

Oczywiście część powyższych kwot to mrzonki ale można zobaczyć jaka jest skala możliwości na jedno gospodarstwo. :lol:

Tylko namiar na inwestora który najpierw to wszystko sfinansuje poproszę!


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandman    0

hah i psl straciło kolejnego wyborce z wielkopolski możecie mówić ze to nie ich wina ale i tak nie zagłosuje możecie mówić ,że mogłem wcześniej korzystać z mgr ale nie miałem 18 lat jak zwykle niedorozwoje z wschodu muszą mieć stworzone warunki specjalne inaczej nie potrafią egzystować ,życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

hah i psl straciło kolejnego wyborce z wielkopolski możecie mówić ze to nie ich wina ale i tak nie zagłosuje możecie mówić ,że mogłem wcześniej korzystać z mgr ale nie miałem 18 lat jak zwykle niedorozwoje z wschodu muszą mieć stworzone warunki specjalne inaczej nie potrafią egzystować ,życie...

sam żeś sandam jest niedorozwojem, masz kilkadziesiąt hektarów pewnie w tylko paru kawałkach i się cwaniakujesz, u nas na wschodzie jest bardzo trudno gospodarować i nam te pieniądze są bardziej potrzebne, przykład, proszę bardzo 20 hektarów w 30 działkach rozrzucone w 3 gminach.... no i gospodaruj sobie mądralo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Od niedorozwojów to możesz sobie wyzywać u siebie w domu.

Jakie warunki specialne mają ci ze wschodu? Kasa była podzielona i jak nie wykorzystali to ich sprawa. Miałeś przydział na swoje województwo to było brać.

Niektórzy to sobie myślą że jak z wielkopolski to zaraz wielki gospodarz i trzeba innym zabrać bo małe chłopki z mazowsza to i koniem obrobią, cały przydział dać na jedno województwo bo tam chcą gospodarzyć.

Każdy dostał swój przydział i miej pretensje że twoi sąsiedzi kasę ściągneli pierwsi.

 

Dokładnie chrobi. Ja największy kawałek jaki mam to 9,5ha i podobnych na okolicy to jest tylko kilka, większość to 0,5-3ha.

Mam kawałki po 11arów, 5m szerokości i jak to popryskać czy dać nawóz, tyłem dwa razy to 4ślady i 1,5m stracone na ścierzki, takich kawałków mam kilka i wcale się ich nie pryska czy nawozi, chyba że ręką.

Mi średnia powierzchnia pola wychodzi 1,19ha.

Rozdrobnione rolnictow wile mam kawałków gdzie mam swoje pole z 2 stron a w środku dzierżawę i póki dziadki żyją dzieci nie moga sprzedać pola.

Kupa obrabiania a za zboże tyle samo dają. Ci na zachodzi maja kawałki po kilkadziesiąt ha, kasę wydoili bo mają kupę ziemi i jeszcze mają pretensje że nam zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@sandman jako mieszkaniec podlasia czuję się urażony tą wypowiedzią, która świadczy tylko o Tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

kolego sandman jesli powstrzymaj sie może z takimi komentarzami bo jesli swoje 5 minut przespałeś i żal ci coś tam ściska to nie oceniaj z tego powodu innych, po twojej wypowiedzi do ciebie by to stwierdzenie bardziej pasowało :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

Kiedy rusza PROW?Bo słyszałem że od stycznia 2011.Jestem z województwa ludzkiego.


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

że mogłem wcześniej korzystać z mgr ale nie miałem 18 lat jak zwykle niedorozwoje z wschodu muszą mieć stworzone warunki specjalne inaczej nie potrafią egzystować ,życie...

to mogli twoi rodzice korzystać tak jak u mnie.... co nie potrafili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandman    0

swoimi wypowiedziami były zabór rosyjski potwierdza tylko to , że nie potrafi czytać z zrozumieniem bo jak mogłem korzystać wcześniej z mgr skoro nie byłem pełnoletni w wielkopolsce owszem skorzystali wcześniej bo nie bali się nowego i potrafią racionalnie myśleć nie to co w innych województwach zapatrzeni w prekursorów bo sami nie mieli tyle odwagi... podział środków powinien być równy na każdy rok Prow i cały kraj wtedy nie było by sytłacji ,że osoby które mogą spełnić wymagania dopiero w 3 naborze nie mogą skorzystać z powodu braku środków nie zazdrosze sąsiada ba jestem nawet dumny z tego ,że nie bali się inwestować bo gdyby tak nie było nadal tkwili byśmy w epoce polski wschodniej. Chrobi123 masz takie kawałki a u nas wyższa cena ziemi każdy rejon ma plusy i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Swoją drogą... Poruszyliście temat, że przez tą modernizację to do niektórych komornik zawita itp...

Jak na to może agencja zareagować. Bo przecież nie można maszyny zbyć przez 5 lat od podpisania umowy, a komornik sprzedaje, ekhm... "wbrew woli" właściciela. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hah i psl straciło kolejnego wyborce z wielkopolski możecie mówić ze to nie ich wina ale i tak nie zagłosuje możecie mówić ,że mogłem wcześniej korzystać z mgr ale nie miałem 18 lat jak zwykle niedorozwoje z wschodu muszą mieć stworzone warunki specjalne inaczej nie potrafią egzystować ,życie...

To i wiele ten PSL nie stracił heheheh tylko jednego rozwoja co gospodarstwa rozwinąć nie potrafii :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Kiedy rusza PROW?Bo słyszałem że od stycznia 2011.Jestem z województwa ludzkiego.

PROW ruszył w 2007r :lol: Chyba chodzi Ci o MGR poczytaj wstecz parę stron, to będziesz wiedział... I jeszcze stronka agencji http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/w-styczniu-przyszlego-roku-arimr-bedzie-przyjmowala-wnioski-o-przyznanie-pomocy-na-modernizacje.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

kolega sandman bardzo zorientowany jest w cenach ziemi. Jeśli na wschodniej części kraju płaca po 40 tys za ha to ile w okolicach sandmana. Jeśli uważasz że polska wschodnia jest daleko w tyle to czego zazdrościsz :lol: jesli masz taki zasób kapitału i Twoje gospodarstwo jest tak wspaniale rozwinięte to po co ci PROW???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandman    0

nie zazdroszcze o zgrozo sytałacji w polsce wschodniej tylko mam zastrzeżenia podzielenia ogólnej sumy mgr na województwa. Podaj cytat gdzie napisane jest, jaki mam zasób kapitału albo , że moje gospodarstwo jest wspaniałe średnio rzecz biorą wielkopolska jest bardziej rozwinięta ale to jest średnia rozumiesz teraz? są w lepszej i w gorszej sytłacji gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to znaczy że jesteś w gorszej i żal Ci .... ściska że ktoś może skorzystać z dofinansowania a Ty nie możesz bo bardziej rozwojowe gospodarstwa wykorzystały już całą pulę przewidzianą na te czy inne województwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

@marekgizio i @chrobi123 może @sandman trochę przesadził, ale nie głoście że na zachodzie to mamy same działki po kilkanaście czy kilkadziesiąt ha w kawałku, owszem mają ci co pobrali byłe pgr-y. Sam mam działki które mają mni 0,29ha a tak średnio koło 2-3 ha wychodzi, także na wniosku o dopłaty alfabetu brakuje i jest podwójna numeracja, czyli rozdrobnienie na zachodzie też występuje, a co niektórzy myślą że ten problem dotyczy tylko wschodu.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandman    0

po raz drugi powtarzam nie mogłem wczesniej skorzystać ponieważ nie byłem pełnoletni a teraz nie ma środków. Bardziej rozwojowe na te czy inne województwo? sory ale właśnie na te województwo(WKLP) przypada średnio wiecej bardziej rozwojowych gospodarstw wiec napewno o wiele wiecej rozwojowych gospodarstw nie skorzysta z PROWu w wielkopolsce niż w paru wziętych razem województwach polski wschodniej tylko z powodu położenia geograficznego a nie z powodu faktycznego poziomu rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj