cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Piotrz98    1

Też nie popieram rozwiązań dzielenia dużych gospodarstw na kilka dzieci i wyciąganie pieniędzy z ARiMR ale są też tacy jak ja co przejęli cale gosp 37 ha i teraz nie będą już mieli możliwości skorzystanie z MGR i wiesz @Nikita_Bennet gdyby było wiadomo że nabór na MGR będzie za rok to nie starałbym się tak szybko załatwiać wszystkiego z MR bo składał bym spokojnie za rok tylko że nasze władze krajowe tak rozdysponowały środki że już się kończą a miały trwać do 2013 . Tak więc kolejni MR za rok tez będą na lodzie

Dokładnie, nie wiem o co wam chodzi z tym dzieleniem. Napewno są takie przypadki aby wykołowac arimr ale ja do takich nie naleze. Przejmuje całe gospodarstwo czyli 55ha i chcialbym wymienic po czesci park maszynowy bo jest już wiekowy i tego potrzebuje ale widac nie dane bedzie jeszcze w przyszlym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Ja mam szanse na MGR ale to nie gwarantuje pełnego sukcesu, bo jeszcze kwestia poprawności wniosku, odpowiedniego uargumentowania, ilości wniosków, punktacji, ect. a wy żale swoje wylewacie. Tacy pewni jesteście, że na 100% dostali byście dotacje? :D

Czytałem ten temat od początku i zauważyłem, że niektórzy w poprzednich naborach nie dostali mimo puli która była duża, i że byli MR. :lol:

 

A pomyśleliście o tych którzy spełniają wszystkie warunki, mają duże perspektywy, jeszcze więcej chęci, a nie mają kasy na inwestycje. Nie wnikam z jakich powodów bo to nie temat o problemach, ale nie wszyscy przejmują dobrze prosperujące gospodarstwa, a jeszcze inni własnymi siłami kupowali ziemi, brali kredyty, i nie mają już na dalsze inwestycje mimo MGR. :)


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Chyba zrozumiales moja wypowiedz inaczej bo ja pytałem co zrobic mam teraz gdy nie ma mgr a chcialbym dostac tą premie podczas gdy jak wiadomo nie wypelnie tego co podalem w biznesplanie czyli skorzystania z MGR. Chodzi mi o to czy moge zmienic teraz przeznaczenie tej premii. A jeśli chodzi o twoje wątpliwości co do inwestycji to zapewniam Cie że te pieniądze w błoto nie pójdą bo nie o to tu chodzi...

 

Chciałeś sobie wykorzystać MR jako wkład własny do MGR. Cóż, realnie możliwe, nawety teoretycznie wykonalne.

Znam trochę światek ODRów i ARiMR i ja bym nigdy czegoś takiego nie zrobił. Po prostu wiedziałbym już wtedy że może nie wypalić MGR i nie łączyłbym tego z MR. To wynika z doświadczenia życiowego.

Zrobiłeś to ładnie na papierze i wszystko gra ale w praktyce każda sprawa wygląda inaczej.

Nie chcę Ci dokopać (bo leżącego się nie kopie) ale chciałeś gołębia bo wróbel w garści Ci nie wystarczył i teraz masz problem.

 

PS: telefon do ARiMR i wszystko będziesz wiedział w swojej sprawie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a czy ktoś kazał Ci łączyć MR i MGR?

 

Przecież to było do przewidzenia że Młodzi Rolnicy będą chcieli tak doić kasę z ARiMR.

ARiMR się kapnęła że rodzice mający po 80-150ha rozpisują na dzieci po 30-50ha pozostawiając sobie resztę (aby mieć z czego żyć), dzieci składają wnioski a jak dwoje dzieci złoży to 2x75tys to jest 150tys pln za rozpisanie notarialne ziemi bo i tak będą uprawiać je te same osoby. 150tys to ciekawy wkład jeżeli oboje dzieci skorzysta z MGR (do 300 pln zwrotu).

 

Normalnie rodzice mogliby dostać 300tys zwrotu, po rozpisaniu ziemi na dzieci one mogą wydoić ARiMR na 2x75 tys MR + 2x300 (MGR). Czy stać na to ARiMR?

 

MR nie powinni brać udziału w MGR.

Wg mnie Młodzi Rolnicy dostają 75 tys na start o ile dobrze myślę. Niech przez 5 lat pokażą że potrafią te pieniądze dobrze zainwestować, a później niech biorą następne dotacje jako sprawdzony "kontrahent" ARiMR.

Wiesz kolego powinieneś się wstydzić bo zawiść i zazdrość ,aż bije z twojej wypowiedzi!!! S twierdzisz ,że Młodzi Rolnicy powinni wziąść te 75 tys . siedzieć cicho i cieszyć się tym ,że choć to dostali. A ty myślisz ,że takie dotacje w stylu MGR bedą wiecznie ???? To sie grubo mylisz ,bo w mało którym kraju starej EU tak jest, nie jestem pewnien czy wogóle jest. A to czy po 2013 bedą na to pieniądze ,pewne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Nie martw sie kase mosze wykorzystac na gospodarstwo nie koniecznie łaczac z MGR. ze tak zaznaczyłes to nie wyrok :D jesli nie MGR to najprawdopodobniej musisz zrobic aneks jesli to masz zapisane w umowie. Ale podstawa to to zeby kase wydac na gospodarstwo i bedzie dobrze :) Mi akurat udało sie połączyc MR i MGR ale MR załątwiałem w 2008r a z MGR korzystałem w 2009r. w MR masz termin bodajrze 2 czy 3lat na wydanie juz nie pamietam szczegółów.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Widzę, że MGR już niektórym napsuła krwi... Ludzie, zmniejszcie ciśnienie, bo wam pikawa skoczy! Ja się dzisiaj dowiedziałem, że MGR mnie nie obejmie niestety, ale trzeba sobie jakoś radzić! No nie ma lekko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Wiesz kolego powinieneś się wstydzić bo zawiść i zazdrość ,aż bije z twojej wypowiedzi!!! S twierdzisz ,że Młodzi Rolnicy powinni wziąść te 75 tys . siedzieć cicho i cieszyć się tym ,że choć to dostali. A ty myślisz ,że takie dotacje w stylu MGR bedą wiecznie ???? To sie grubo mylisz ,bo w mało którym kraju starej EU tak jest, nie jestem pewnien czy wogóle jest. A to czy po 2013 bedą na to pieniądze ,pewne nie jest.

to nie zawiść a pobożne życzenia na zrównoważony rozwój dla każdego rolnika.

Lepiej aby więcej gospodarstw dostało MGR i funkcjonowały w kraju gospodarstwa 40-100ha a nie tylko te 300-1500ha.

 

 

orientuje się ktoś czy można kupić belarusa na modernizację?

to pytanie przewinęło się chyba ze 3 razy.

Jeżeli go zarejestrujesz to tak - ARiMR chce Dowód Rejestracyjny.

Co niektóre oddziały ARiMR chcą ponoć żeby ciągnik spełniał normę spalin EURO2 (teraz pewnie minimum EURO IIIA) ale nie chce mi się w to wierzyć.

 

Na przyszłość - najpierw czytaj później pisz :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A ciągnik 90KM z ładowaczem, pług, rozrzutnik obornika, agregat uprawowo-siewny, to to przejdzie do gospodarstwa mlecznego 40kilka tyś kg kwoty i prawie 30 ha ziemi, bo teraz to nic nie wiadomo z urzędnikami może powiedzą że pług nie ma nic wspólnego z produkcją mleka albo coś jeszcze innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz @Nikita_Bennet co mnie trochę irytuje że ten drugi nabór w tych 6 województwach jest tylko dla mleczarzy . Wychodzi na to że im podwoili czas a nam po prostu nie dadzą nawet możliwości bo w "Czekamy na mleczarzy " A po mojemu ok jeśli oni mają swój czas od 3 do 17 to dlaczego jeszcze dawać im drugi termin . Drugi nabór powinien być ogólny nawet jeśli zostało by tylko 50 wniosków . I chyba się że mną zgodzicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Nikita-Bennet spoko z Ciebie chłop, popieram Cię w 100 % !! Widać jednemu koledze prawda w oczy kole.. Ja osobiście nie korzystałem jeszcze z MGR bo poprostu się nie łapałem , a nie bałem, teraz gdy mam już gospodarstwo też nie skorzystam bo jestem z wlkp. No cóż życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

No ja sam nie wiem jak jade przez wielkopolske to w każdym gospodarstwie stoi nowy traktor masa nowych maszyn a u mnie w całej gminie takie maszyny można policzyć na palcach jednej ręki, więc tego równym rozwojem nazawać nie można a wszędzie są ludzie którzy chcą coś robić, nie uważam że to dobrze że gdzieś tam nie ma naboru uważam że zasady przyznawania dofinansowania powinny być inne nie wiem do końca jakie ale inne np. ma ktoś gospodarstwo no trak jak ja 30ha i 20 krów + warzywa ale to inna bajka. i chce wziąc jakiś nowy traktor bo już nie daje rady jezdzić i obrabiać tego 60 ale co nie dostanie bo tam gdzieś jakis kolo ma 500ha i jego gospodarstwo ma lepszą żywotność ekonomiczną i efekt jest odwrotny zresztą jak zwykle bo ten co miał dużo ma jeszcze więcej a ten co miał tych parę ha to może się zwijać bo nie ma czym robić b o go nie stać a pieniądze na dofinansowanie zużyli wieksi gospodarze. i nigdy nie będzie równego rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Chcę zwrócić wszystkim uwagę że największe wsparcie będą mieli mleczarze którzy mają kwotę mleczną od 100 tys do 200 tys. kg czyli są to gospodarstwa średniej wielkości... Po za tym są wspierani też rolnicy którzy chcą całkowicie zrezygnować z produkcji mleka na rzecz czegoś innego...

 

Co do łączenia MR z MGR to spokojnie jesteście młodzi i jeszcze sporo kasy wyciągniecie od ARiMR, a 75 tys. na start to jest dużo... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

no i nici z MGR dla mojego gospodarstwa. nawet z mleczarstwa, chociaż do tej pory nie korzystałem z prow. moje nieszczęście polega na tym ,że mieszkam w wlkp :( , i inni mnie wyprzedzili. ale na szczęście jest złożony wniosek na różnicowanie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co tego nowego przyznawania dotacji to chyba ten co poosiada 300 ha ma wiekszy limit mleka niz 200 tys. ,pewnie co najmniej 1 milion co go automatycznie dyskwalifikuje a inni rolnicy co z 300 ha ma 28 ESU lub około????? Chyba nie znacznie wiecej ,wiec ten nowy sposób przyznawania punktów jest o wiele bardziej nastawiony na rozwój małych i średnich. Także nie rozumiem waszych zarzutów o wspieraniu wilekoobszarowców!! Zastanawia mnie tylko jedno ,dlaczego MR odradzaja badz załują osoby które już z MGR skorzystały lub nie moga skorzystac bo się nie łapią . Czyżby metalność pod hasłem ,,nie daj mu ,daj psu,, bo skoro wy nie możecie juz skorzystać to niech innie też nie skorzystają ,albo ci co jeszcze mogą to zawsze wiecej kasy było by dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Wiesz @Nikita_Bennet co mnie trochę irytuje że ten drugi nabór w tych 6 województwach jest tylko dla mleczarzy....

Teraz powiem Ci ciekawostkę - kilku znajomych mleczarzy wyrwało kasę z czasów SPO i to baaardzo sporo właśnie w warmińsko-mazurskim, później przepisali część na syna i wziął MR.

Dziś znowu oni dostaną kasę bo tylko mleczarze mają szanse.

 

Rząd poprzez swoje agencje powinien określić co chce aby rolnicy produkowali i jaka będzie struktura gospodarstw i poprzez dotacje to osiągał a nie teraz pomagamy mleczarzom, teraz damy MR ale nie pozwolimy im skorzystać z MGR lub w warmińsko-mazurkim już nie damy kasy bo wykorzystali limit (a każdy wie że sciana wschodnia była i jest niedoinwestowana, w tym gospodarstwa rolne).

Potrzebny jest zrównoważony rozwój ale programy muszą być stałe przez np 10 lat.

 

Nikita_Bennet spoko z Ciebie chłop, popieram Cię w 100 % !! Widać jednemu koledze prawda w oczy kole.. Ja osobiście nie korzystałem jeszcze z MGR bo poprostu się nie łapałem , a nie bałem, teraz gdy mam już gospodarstwo też nie skorzystam bo jestem z wlkp. No cóż życie...

Dokładnie - życie, trzeba sobie radzić a nie kwękać że dostało się tylko MR. Ja się cieszę że dostałem 50koła MR, cieszę się z MGR i ok 65koła jakie zwrócili. A to że chciałbym jeszcze jeden raz wziąć w takim działaniu udział i kupić sprzęt za 100 tys brutto to inna bajka :lol:

Ktoś może zarzucić mi że mogłem brać całe 300 tys zwrotu. Owszem ale np. sąsiada licytują.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Tak szczerze mówiąc ,to według mnie lepeij jest zainwestować w hodowle na szerszą skale , bo w ten sposób możemy zwiększyć nasze dochody . Bo inwestwoanie w super sprzęt na 50 ha nie przyniesie super zysków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Co tego nowego przyznawania dotacji to chyba ten co poosiada 300 ha ma wiekszy limit mleka niz 200 tys. ,pewnie co najmniej 1 milion co go automatycznie dyskwalifikuje a inni rolnicy co z 300 ha ma 28 ESU lub około????? Chyba nie znacznie wiecej ,wiec ten nowy sposób przyznawania punktów jest o wiele bardziej nastawiony na rozwój małych i średnich. Także nie rozumiem waszych zarzutów o wspieraniu wilekoobszarowców!!

w tym naborze to tak jest a poprzednie a SPO i SAPARD? widziałeś gdzieś małe gospodarstwo które skorzystało by z sapardu bo ja nie fakt trohe u mnie region mało rolniczy. ale wniosek z tego wszystkiego taki że jak się kasa kończy to zawsze jest cała masa pomysłów jak ją zagospodarować i każdemu się nie dogodzi, więc w tym naborze dadzą więcej małym gospodarstwą bo poprawia statystyke gospodarstw którym udzielono wsparcia bo mało które małe gospodarstwo będzie wstanie kupić maszyny za 300tyś + zwrot srednio50% więc wtedy starczy kasy dla większej liczby wnioskodawców. i w sumie dobrze tylko dlaczego dopiero teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w tym naborze to tak jest a poprzednie a SPO i SAPARD? widziałeś gdzieś małe gospodarstwo które skorzystało by z sapardu bo ja nie fakt trohe u mnie region mało rolniczy. ale wniosek z tego wszystkiego taki że jak się kasa kończy to zawsze jest cała masa pomysłów jak ją zagospodarować i każdemu się nie dogodzi, więc w tym naborze dadzą więcej małym gospodarstwą bo poprawia statystyke gospodarstw którym udzielono wsparcia bo mało które małe gospodarstwo będzie wstanie kupić maszyny za 300tyś + zwrot srednio50% więc wtedy starczy kasy dla większej liczby wnioskodawców. i w sumie dobrze tylko dlaczego dopiero teraz...

Tak widziałem kilkunastu rolników z mojego powiatu, kilku z mojej gminy a nawet 1 z mojej wioski skorzystał z SAPARDu. I te gospodarstwa wcale nie są duże od 20-60 ha ,powiat wysokomazowiecki szczegolnie nastawiony na produkcje mleka. Czyli można ,tylko z tym SAPARDem był taki problem ,że rolnicy bali się go brac bo nnie wierzyli że mozna dostać coś bez zwracania. A SPO to juz wogóle nie wspomne bo było naprawde duzo chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

1. chłopaki nie ma co sie kłócić, ,nie każdemu popadnie ponieważ środki unijne są niesprawiedliwie rozdawane.

2.W mojej wiosce też 2 dostało te pierwsze renty strukturalne(1800zł)(jeden z nich MR+na płyte) a w ich gospodarstwach nic sie nie zmieniło. Dzieci wyszły do miast a starym robota. Zero rozwoju. Utopiona kasa przez ARiMR.

3. Nie podniecajcie się tymi co po 300tys zwrotu dostali, bo z tego jak patrzę to cienko przędą, piszczą że kasy brakuje.

4. Ten Prow to jeszcze nie jednego bankrutem zrobi,bo oooo jak zwaracają to trzeba brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj