cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

tombar123    3

No to mnie @karolu pocieszyłeś tym linkiem... Jak zacząłem czytać o terminach naboru i tą "gwizdkę" w której była wzmianka o zachodniopomorskim to coś mi nie pasowało. Później jak zadzwoniła firma, która robi, tzn miała mi robić wniosek to szlag mnie trafił... W zachodniopomorskim nabór tylko dla mleczarzy...

No i "zakupy" szlag jasny trafił... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Jak dobrze czytam z tych linków to w Wielkopolsce nawet dla mleczarzy nie bedzie????? Niech ktoś to potwierdzi jeszcze z tych linków bo sam sobie nie wierze ( chociaż nie mam krów)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Jak dobrze czytam z tych linków to w Wielkopolsce nawet dla mleczarzy nie bedzie????? Niech ktoś to potwierdzi jeszcze z tych linków bo sam sobie nie wierze ( chociaż nie mam krów)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Jak dobrze czytam z tych linków to w Wielkopolsce nawet dla mleczarzy nie bedzie????? Niech ktoś to potwierdzi jeszcze z tych linków bo sam sobie nie wierze ( chociaż nie mam krów)...

 

sorki za te 3 te same posty.. ale coś mi net nawalił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w wielkopolsce kasa dla mleczarzy pójdzie na te wnioski z naboru 2009 które dotyczyły gospodarstw mlecznych. Dlatego nie ma naboru 2011.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak zgadza się w wielkopolsce nie będzie ani dla mleczarzy ,ani dla innych. Ale nie rozumien dlaczego woj. mazowiecie ma zawsze tak dużo środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak zgadza się w wielkopolsce nie będzie ani dla mleczarzy ,ani dla innych. Ale nie rozumien dlaczego woj. mazowiecie ma zawsze tak dużo środków.

 

 

Przepraszam za ten drugi post ale to nie moja wina coś się u was chyba zacina na tym forum bo nie wysyłało kliknełem znowu a tu dwa posty!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

O wielkopolsce nie ma nigdzie mowy, ani w tych "terminach" ani w tych tabelkach dot. rozłożenia pieniędzy. Widocznie kolejne "nieszczęśliwe" województwo...

 

Tak zgadza się w wielkopolsce nie będzie ani dla mleczarzy ,ani dla innych. Ale nie rozumien dlaczego woj. mazowiecie ma zawsze tak dużo środków.

 

Hehe, może tzw "Rolnicy z Wiejskiej" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

ktoś wie jak z sytuacja przyjmowania wniosków w województwie podlaskim ?

czy zaliczki maja już działać od tego naboru styczniowego 2011?

mam szanse dostać beczkowóz 7tys. litrów na szambo gnojowicy 350m3 z 30 krów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Ja czytam te broszurki powoli i mam takie pytanie - bo nie mogę tego rozszyfrować: czy jeśli ktoś złoży wniosek na mgr mleczarski ale nie dostanie z tego programu dofinansowania bo będzie miał za mało punktów to czy automatycznie jego wniosek przechodzi do mgr normalnego i agencja ocenia go tak jak niemleczarzy pod względem GVA?

Tu jest ciekawa lekturahttp://www.arimr.gov.pl/uploads/media/24112010_MGR_7-13.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Mogli by zrobić ten drugi nabór na MGR w tych 6 województwach dla tegorocznych młodych rolników . BO my Młodzi rolnicy tegoroczni nie mleczarze tez byśmy chcieli zmodernizować gospodarstwa a tak zostaliśmy trochę na lodzie :/ Minister Sawicki by mógł poszerzyć ten nabór o MR .

Ja MR dostałem w lutym 2004roku a z MGR skorzystałem dopiero w tym roku.

Nie za dużo wymagasz?

Poczekaj np tyle lat co ja między MR a MGR wtedy będzie uczciwie wg mnie :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ktoś wie jak z sytuacja przyjmowania wniosków w województwie podlaskim ?

czy zaliczki maja już działać od tego naboru styczniowego 2011?

mam szanse dostać beczkowóz 7tys. litrów na szambo gnojowicy 350m3 z 30 krów??

W podlaskim będzie nabór tylko dla mleczarzy w dniach od 3 do 17 stycznia 2011.

Zaliczki mają być na max 20% wartości wsparcia.

Beczkowóz pewnie dostaniesz bez problemu jeśli przejdzie twój wniosek a to wszystko zależy od twojej kwoty mlecznej jeśli masz od 130tys. do 170tys. to są bardzo duże szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

ciekawe czemu nie ogłosili takich wiadomości przed wyborami.tak czułem że prow to nie studnia bez dna i kiedyś skończą sie fundusze ale najgorsze jest to że niektórzy korzystali po kilka razy a inni wogóle.a teraz już będzie coraz gorzej bo kasa sie kończy na wszystko w wielkopolsce już naboru nie będzi podobno w 2013 ma być ale wtedy skończy sie karencja składania wniosków i w wielkopolsce będzie taki szał że zamiast 5tyś wniosków będzie 20 i wtedy dostanie dofinansowanie co 5osoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzisz @Nikita_Bennet ale jak wiesz to można MR łączyć MGR a nawet powinno się łączyć te programy . I uważam że jeśli minister Sawicki mówił że czekamy z Modernizacja na młodych rolników to powinien uwzględnić młodych w tym naborze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja MR dostałem w lutym 2004roku a z MGR skorzystałem dopiero w tym roku.

Nie za dużo wymagasz?

Poczekaj np tyle lat co ja między MR a MGR wtedy będzie uczciwie wg mnie :D

A czy ktoś ci bronił składać wniosek wcześniej o dotacjie?? Chyba nie!! Wiec nie mów co jest uczciwe ,a co nie bo ty miałeś kilka okazji na to ,a kolego może nie mieć nawet jednej bo niewiadomo co wymyślą po 2013r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to trzeba było coś wybrać co jest lepsze czy młody rolnik czy modernizacja bo nie zawsze wszystkiego można mieć,

w przypadku mojego brat był wybór pomiędzy młodym rolnikiem a rentą strukturalną dla ojca, bo jak chciałby skorzystać z młodego to musiałby czekać a w takim przypadku tata renty by nie dostał i wybrał rentą kosztem 50 tys młodego rolnika i jakoś nikt z tego powodu nie narzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
No ty miałeś możliwość złożenia wniosku ja i inni Młodzi rolnicy z tych 6 województw mogą jej nie mieć już

No ja właśnie czytam że nie mogę wziąć udziału w obecnym naborze na MGR, życie, nie ma o co toczyć piany tylko szukać innych sposobów rozwoju.

 

 

 

A czy ktoś ci bronił składać wniosek wcześniej o dotacjie?? Chyba nie!! Wiec nie mów co jest uczciwe ,a co nie bo ty miałeś kilka okazji na to ,a kolego może nie mieć nawet jednej bo niewiadomo co wymyślą po 2013r.

Nie mogłem złożyć z kilku powodów.

 

Kolega niech ma żal do rodziców że tak późno go zaplanowali :D

 

Poza tym nauczcie się czytać emotikony a nie próbujecie toczyć pianę.

 

Teraz po prostu chcecie aby wam było dobrze i tyle. Zapominacie o zrównoważonym rozwoju polskiego rolnictwa w trakcie jego reform (które nasz rząd ma w d***e).

 

A minister różne rzeczy mówi - co kilka lat innny i inne bajki opowiada a gdyby tak każdy z nich dotrzymywał tego co mówi to dawno temu miałbym 200-400ha i nie zastanawiał się co będzie jutro.

 

Reasumując powiem to co mówi jeden z kolegów z roboty: życie panowie, życie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

No dobra a co w takim przypadku jak dostałem pozytywna decyzję z premii MR podczas gdy w biznesplanie miałem wyraźnie napisane ze przeznacze pieniądze jako wkład własny w Modernizacje gospodarstw rolnych przy najblizszym naborze? Chodzi mi o to ze w moim województwie warminsko-mazurskim naboru dla ''nie mleczarzy'' nie bedzie i co z tym młodym rolnikiem, przepada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a czy ktoś kazał Ci łączyć MR i MGR?

 

Przecież to było do przewidzenia że Młodzi Rolnicy będą chcieli tak doić kasę z ARiMR.

ARiMR się kapnęła że rodzice mający po 80-150ha rozpisują na dzieci po 30-50ha pozostawiając sobie resztę (aby mieć z czego żyć), dzieci składają wnioski a jak dwoje dzieci złoży to 2x75tys to jest 150tys pln za rozpisanie notarialne ziemi bo i tak będą uprawiać je te same osoby. 150tys to ciekawy wkład jeżeli oboje dzieci skorzysta z MGR (do 300 pln zwrotu).

 

Normalnie rodzice mogliby dostać 300tys zwrotu, po rozpisaniu ziemi na dzieci one mogą wydoić ARiMR na 2x75 tys MR + 2x300 (MGR). Czy stać na to ARiMR?

 

MR nie powinni brać udziału w MGR.

Wg mnie Młodzi Rolnicy dostają 75 tys na start o ile dobrze myślę. Niech przez 5 lat pokażą że potrafią te pieniądze dobrze zainwestować, a później niech biorą następne dotacje jako sprawdzony "kontrahent" ARiMR.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal80    0

a orietuje sie ktos moze ile bylo zlozonych wnioskow w poprzednim naborze w woj swietokrzyskim??

z tego co sie orientuje to w wojewodztwie świetokrzyskim w 2009 roku zlożone było gdzies około 1100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

a czy ktoś kazał Ci łączyć MR i MGR?

 

Przecież to było do przewidzenia że Młodzi Rolnicy będą chcieli tak doić kasę z ARiMR.

ARiMR się kapnęła że rodzice mający po 80-150ha rozpisują na dzieci po 30-50ha pozostawiając sobie resztę (aby mieć z czego żyć), dzieci składają wnioski a jak dwoje dzieci złoży to 2x75tys to jest 150tys pln za rozpisanie notarialne ziemi bo i tak będą uprawiać je te same osoby. 150tys to ciekawy wkład jeżeli oboje dzieci skorzysta z MGR (do 300 pln zwrotu).

 

Normalnie rodzice mogliby dostać 300tys zwrotu, po rozpisaniu ziemi na dzieci one mogą wydoić ARiMR na 2x75 tys MR + 2x300 (MGR). Czy stać na to ARiMR?

 

MR nie powinni brać udziału w MGR.

Wg mnie Młodzi Rolnicy dostają 75 tys na start o ile dobrze myślę. Niech przez 5 lat pokażą że potrafią te pieniądze dobrze zainwestować, a później niech biorą następne dotacje jako sprawdzony "kontrahent" ARiMR.

Chyba zrozumiales moja wypowiedz inaczej bo ja pytałem co zrobic mam teraz gdy nie ma mgr a chcialbym dostac tą premie podczas gdy jak wiadomo nie wypelnie tego co podalem w biznesplanie czyli skorzystania z MGR. Chodzi mi o to czy moge zmienic teraz przeznaczenie tej premii. A jeśli chodzi o twoje wątpliwości co do inwestycji to zapewniam Cie że te pieniądze w błoto nie pójdą bo nie o to tu chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie popieram rozwiązań dzielenia dużych gospodarstw na kilka dzieci i wyciąganie pieniędzy z ARiMR ale są też tacy jak ja co przejęli cale gosp 37 ha i teraz nie będą już mieli możliwości skorzystanie z MGR i wiesz @Nikita_Bennet gdyby było wiadomo że nabór na MGR będzie za rok to nie starałbym się tak szybko załatwiać wszystkiego z MR bo składał bym spokojnie za rok tylko że nasze władze krajowe tak rozdysponowały środki że już się kończą a miały trwać do 2013 . Tak więc kolejni MR za rok tez będą na lodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj