cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

marulekk    5298

@krzysiek55555666 --- byłem tam w weterynarii powiatowej i tam mi powiedzieli co i jak ma wyglądac, wiec sie odrazu umówiłem z Pania weterynarz na dany termin... ona przyjechała ale niestety okazało sie ze nie spełniłem do końca wymogów, wtedy jak zobaczyła to całe moje obejscie wytłumaczyła mi co mam jeszce poprawic aby było cacy i za jakis czas jak to wszystko poprawiłem ona przyjechała i juz było wszystko OK ;)

 

reasumując jedź do weterynarii i tam sie wszystkiego dowiesz


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Czy jest mozliwość rozbudowy stodoły, a właściwie połowa to garaż, połowa magazyn zbożowy, na MGR? Rozbudowa będzie związana z częściową rozbiórką murów i prawie całością dachu, czyli zmiana ternitu na blachę bądź Eurofalę oraz ocieplenie budynku i chlewni. Jak to własnie jest, bo ODR-owiec stwierdził, że jest to remont i to się nie kwalifikuje, moze Wy coś więcej wiecie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

czepiasz sie po prostu pomyłka

 

po prostu pomyłka, która wprowadza forumowiczów w błąd..... więc nie unoś się kolego , jeśli ktoś poprawia informację na prawdziwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Czy wie ktoś jak to jest z tym PROWEM i budową obory, a mianowicie chodzi mi o to próbuje na mówić rodziców na nowa oborę na 50 dojnych sztuk dojnych ale jak wiadomo to duża inwestycja i właśnie tego 3 stycznia mieliśmy składać na maszyny na max ,ale pomyślałem że zamiast dać 600 za same maszyny i obrabiać nimi 24 krowy to coś nie bardzo , ale słyszałem ze na np. kostka czy budynek to trudno jest uzyskać środki ,ale nam chodziło by o wyposażenie samo obory czyli połowę środków przeznaczyć na maszyny a połowę na oborę i czy tu jest trudniej uzyskać te środki jak na maszyny czy trudniej jest tytko w przypadku gdy całą sumę przeznacza się na budynek??????

 

A tak na marginesie co sądzicie o firmie Mleko System???? stawili oborę mojemu koledze i jest zadowolony. Oni obliczyli mi ze za taką oborę na same 50 dojnych bez jałówek a obornik był by usuwany ładowaczem 540 tyś btutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak najbardziej mozesz w ten sposób zrobic. znam ludzi co tak robili czyli budynek z kredytu a całe wyposazenie obory na dofinansowanie + wóz pszowy i inne graty. Ogólnie to kase dostac nie jest trudno nawet na budowe ale póżniej masz wiecej komplikacji przy rozliczniu i kontroli zawsze moga sie do czegos czepic a do wyposazenia to juz mniej punktów zaczepienia przy kontroli..


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szafa8    0

A czy wielkość obory jest też uzależniona od ilości hektarów? Czy przyznają mi dofinansowanie na budowę obory na 50-60 krów pod 12hektarów. Jeżeli nie to jak to obejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

koledzy a może ma ktoś jakieś informacje czy w wielkopolsce będzie nabór na mgr tylko dla mleczarzy czy może tak jak wszędzie będą dwie tury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

narazie w tej sprawie decyzja jeszcze nie zapadła, podobno po 10 grudnia będzie coś więcej wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Czy jest mozliwość rozbudowy stodoły, a właściwie połowa to garaż, połowa magazyn zbożowy, na MGR? Rozbudowa będzie związana z częściową rozbiórką murów i prawie całością dachu, czyli zmiana ternitu na blachę bądź Eurofalę oraz ocieplenie budynku i chlewni. Jak to własnie jest, bo ODR-owiec stwierdził, że jest to remont i to się nie kwalifikuje, moze Wy coś więcej wiecie na ten temat?

 

Wszelkie rozbudowy, ale musisz mieć pozwolenie na budowę, co do wymiany dachu to musisz zmienić tez więźbę dachową, co tez wymaga pozwolenia na budowę.

Być może to nie są to do końca sprawdzone i satysfakcjonujące Cie informacje, ale tyle zapamiętałem ze szkolenia w naszym OSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

ja mam takie pytanko do was czy jeżeli dostałem decyzje z MR i zamierzam składać na MGR to mogę połączyć te dwa programy na te same maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak mozesz łączyc jest o tym napisane konkretnie w instrukcji do MGR.

Budowa obory i jeje wielkosc zalezy głownie od kwoty mlecznej bo to jest ograniczenie produkcji.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

@adamelo Jeżeli przed złożeniem wniosku (magiczny 3 stycznia) zdążysz przejąć gospodarstwo oczywiście że tak. Ale skoro już masz decyzję to chyba się wyrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

zobaczę czy się wyrobie bo też czekam na decyzje jak większość z RS, a mogę zmienić teraz w MR plan inwestycji bo bym musiał wtedy dopisać jedną maszynkę zęby się wywiązać z tymi udokomenowanymi 70%

 

????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal80    0

koledzy a może ma ktoś jakieś informacje czy w wielkopolsce będzie nabór na mgr tylko dla mleczarzy czy może tak jak wszędzie będą dwie tury?

zapoznaj się z postem michal80 a dowiesz sie wszystkiego

]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

kolega kika postów wcześniej napisał zapytanie na temat budowy obory, ale odpowiedź była pod mleczarzy a co z intensywną hodowlą ras mięsnych. :)

 

Jak wielkość uzasadnić jeśli ha 12(mało), a możliwości są na 20 krów i więcej.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Witam;) mam pytanie odnośnie PROW-u a mianowicie wiecie może czy wnioski złożone w ubiegłym naborze na Modernizację gospodarstw będą rozpatrywane czy poprostu przepadły bo ja jestem z tych woj a dokładnie z lubuskiego na które nie wystarczyło piniędzy. A jezeli nie to czy bedyie taka morzliwosc ubiegania sie w 2011r o dotacje ale nie w kierunku mleczarskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

na każdy nabór są przyjmowane nowe wnioski stare nie są brane pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

a orietuje sie ktos moze ile bylo zlozonych wnioskow w poprzednim naborze w woj swietokrzyskim??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica698    3

Hej jestem nowa,a w sprawie prow,to nie uważacie że niby brakuje kasy jak np. w wielkopolsce ale potem gdzieś sie znajdą i dostają wszyscy co złżyli wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogli by zrobić ten drugi nabór na MGR w tych 6 województwach dla tegorocznych młodych rolników . BO my Młodzi rolnicy tegoroczni nie mleczarze tez byśmy chcieli zmodernizować gospodarstwa a tak zostaliśmy trochę na lodzie :/ Minister Sawicki by mógł poszerzyć ten nabór o MR .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

jak zwykle wsparcie tylko dla mleczarzy jak by innych produkcji rolnych w polsce nie było, już na samym starcie robią nam pod górke jako MR nie mleczarzą, Sawicki jak zwykle dużo obiecuje tylko przed wyborami a tyle mówiły o tym że czekają na młodych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj