cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

marulekk    5289

@luki15146 aby skorzystac z MGR trzeba mieć wykształcenie rolnicze albo ileś tam czasu odprowadzać składke KRUS (chyba min. 3lata)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

A cze jest jakos okreslone ile trzeba miec tej kwoty mlecznej? jesli ja mam 3 krowy to moge startowac na MGR jako mleczarz?

 

20 000 kg kwoty trzeba minimalnie mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Musisz mieć kwotę mleczną min. 20000 kg i musi ona być potwierdzona w ARR...

 

Radzę poczytać broszurę informacyjną bo tam jest większość rzeczy tylko trzeba przeczytać a jak ktoś jest leniwy to się nie dowie wszystkiego bo co chwilę ktoś się pyta o rzeczy, które są kilka stron wcześniej...

 

Niżej jest link do tej broszury...

 

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/modernizacja-gospodarstw-rolnych.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No i o takie co mi chodziło, dzieki panowie za info ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

jeśli planujemy zakup maszyn takich jak prasa zwijajaca, owijarka , beczka rozrzutnik, ładowacz i jestesmy producentami mleka, to to liczy sie w fundusz dla mleczarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

To nie ma różnicy co chcesz kupić, może to być traktor czy przyczepa, po prostu będą hodowcą bydła mlecznego masz pierwszeństwo skorzystania z dofinansowania niż pozostali rolnicy zajmujący sie inna produkcją... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Ja gdzieś słyszałem, że dla hodowców bydła mlecznego jest dodatkowa pula środków na MGR. Nie jestem pewien na 100% czy tak jest. Może ktoś wie coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Przeciez o tym pisze sie juz jakies 10 stron, ze mleczarze beda mieli pierwszeństwo, potem beda inni rolnicy.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

Panowie,pula środków jest podzielona na województwa,jest osobna pula dla mleczarzy i osobna dla pozostałych.Załóżmy że liczba wniosków złożonych przez mleczarzy będzie tak duża że braknie pieniędzy z puli przeznaczonej dla nich.Czy to spowoduje zabranie części pieniędzy z puli dla pozostałych i przesunięcie jej dla mleczarzy?Tak samo gdy mleczarze nie wykorzystają swojej puli czy reszta pieniędzy zostanie przesunięta dla pozostałych?

Czy ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Proponuję przeczytać trochę więcej postów które odpowiadają na zacytowany post i wszystkiego się dowiesz - że pula dla mleczarzy nie ma nic wspólnego z pieniędzmi na modernizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

Tyle to ja wiem.TYlko co będzie jak mleczarzom braknie puli czy wtedy nie będą chcieli zabrać reszcie?To jest pytanie.Bo odpowiedzi na nie nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TIP    0

Wie ktoś może, czy przed złożeniem wniosku na modernizacje trzeba wcześniej przejść jakąś kontrole?, słyszałem właśnie ,że powiatowy lekarz weterynarii musi wystawić jakiś dokument. Może wiecie coś na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

tak musi cie odwiedzic powiatowy lekarz weterynari, lub jego przedstawiciel, i wystawic ci zaswiadczenie,ktore musisz dołaczyc do wniosku,u mnie bylo tak że dostałem od nich liste rzeczy ktore musze spelnic przed kontrola aby mogł mi to zaswiadczenie wystawic, wtedy niebyło z tym jakis wielkich problemow , musialem miec mate i srodek dezynfekcyjny , szafke na leki i oczywiscie sprawdza w jakich warunkach utrzymujesz zwierzeta tzn musi byc zapewniony dobrostan zwierzad, ja mam tylko świnie a jak jest w przypadku bydła to niewiem . aha wczoraj byli u sasiada z weterynari na kontroli takiej wyrywkowej i powiedzieli że cielaki do 6 mcy musza byc trzymane luzem niewolno ich wiazac, dali mu miesac za spelnienie wymogów


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TIP    0

Też mam tylko świnie, a można otrzymać takie zaświadczenie w przypadku gdy nie mam szamba w oborze lecz obornik jest usuwany co 2-3 dni? i czy w ogóle może być to obora dzierżawiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

myśle że tak , bo ich żadne szambo nieinteresowało ani, jak czesto usuwam obornik , a jesli chodzi o dzierżawe to niewiem,aha jeszcze tabliczke musisz miec na drzwiach od chlewni (nieupoważnionym wstep wzbroniony)mysle że to przejdziesz bez problemu u mnie ta pani co kontrolowała była wporzadku przeszla sie tylko po chlewni mate jej tylko pokazałem że mam niemusiałem nawet rozkładac wydała zaswiadczenie bez problemu


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Idźcie do ODR-owca lub innej osoby/firmy która będzie wam robić wnisek i myślę, że tam się dowiecie wszystkiego jak trzeba. Ja już skompletowałem w zasadzie papiery które są potrzebne. Zaświadczenia o dobrostanie nie mam, ale jak firma robiąca mi wniosek będzie wymagała to zrobię. Teraz mam kopie wniosków o dopłaty 09 i 10, wypis z rejestru gruntów, odpisy z ksiąg wieczystych itp. Poza tym listę dokumentów wymaganych umieściłem kilkanaście postów wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMewa    0

tak musi cie odwiedzic powiatowy lekarz weterynari, lub jego przedstawiciel, i wystawic ci zaswiadczenie,ktore musisz dołaczyc do wniosku,u mnie bylo tak że dostałem od nich liste rzeczy ktore musze spelnic przed kontrola aby mogł mi to zaswiadczenie wystawic, wtedy niebyło z tym jakis wielkich problemow , musialem miec mate i srodek dezynfekcyjny , szafke na leki i oczywiscie sprawdza w jakich warunkach utrzymujesz zwierzeta tzn musi byc zapewniony dobrostan zwierzad, ja mam tylko świnie a jak jest w przypadku bydła to niewiem . aha wczoraj byli u sasiada z weterynari na kontroli takiej wyrywkowej i powiedzieli że cielaki do 6 mcy musza byc trzymane luzem niewolno ich wiazac, dali mu miesac za spelnienie wymogów

 

A jest potrzebne zaswiadczenie od lekarza weterynari jeżeli będę się starał wziążąc na MGR ciagnik rolniczy, agregat uprawowo-siewny i rozrzutnik obornika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli masz chodowle to konieczne


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

to niema hyba znaczenia co chcesz kupic, jeżeli składasz wniosek na MGR i masz jakąs hodowle to musisz miec takie zaswiadczenie .


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi ODR-owiec powiedział że takiego zaświadczenia nie będę potrzebował a jestem tego rocznym młodym rolnikiem i mam na siebie 18 ha i 10 macior . a będę składał na maszyny ciągnik rozrzutnik pług itp . nic do chlewni nie biorę tylko maszyny . odpowiedzcie czy potrzebuje to zaświadczenie ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

bedziesz ale pewnie za jakis czas bo w MR jest opcja ze dostosujesz gospodarstwo do standardów w ciagu 3 lat jak dobrze pamietam jesli taka opcje wybrałes to tak moze byc.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5289

wiec może ja powiem coś na temat tego dobrostanu zwierząt co wystawia weterynaria...

mianowicie kilka dni temu miałem właśnie taka kontrole...

Sprawy techniczne:

mam niewielką chodowle trzody i opasów + krowy mamki (nie jestem "mleczarzem") i co jest teraz duzym plusem opasy moga znajdowac sie w jednej oborze z trzodą (co do cielaków to prawda, dopiero powyzej 6-miesiaca zycia mozna czepiać na łancuchy), ponadto weterynaria bardzo zwraca uwage czy jest odpowiednie światło w oborze (niewazne jakie to swiatło ma byc, sztuczne czy dzienne), wiec musiałem sporą ilosc podorabiać oświetlenia, poźniej mierzy wilgotność, temperature itp. wewnątrz no i oczywiscie zwierzeta muszą miec poidła. Co do maty dezynfekującej, która ma znajdowac sie w wjeździe do gosp. to mozna ją zastapic trotem + płyn dezynf.(i na to musi byc wydzielone małe pomieszczenie). Są mierzone powierzchnie kojców bądź stanowisk czy aby nie za ciasno jest dla zwierzyny. Brane pod uwage jest tez ogólny wygląd podwórka i obór (czy jest posprzatane, pobielone ściany itd.). Pomieszczenie gdzie sie przechowuje zboże i sie je przetwarza na ospe ma byc posprzatane, niemozna tam trzymac żadnych maszyn, ciągników itp., ma byc w miare szczelne - cytuje Panią weterynarz "aby kot czy ptaszek nie wlazł", Ja trzymam to w stodole wiec musiałem drzwi obić fibrą (najtańszy sposób :) ). No oczywiscie musi sie znajdowac izolatka dla zwierzat i pomieszczenie dla środ. ochrony roślin i nawozów sztucznych. Co do szamba czy tez przechowywania obornika to nic mi niewytykała a lezy se on na ziemi przy oborze, i to z grubsza tyle co odemnie sie wymagano

Sprawy papierkowe:

Muszą byc prowadzone prawidłowo rejestry zwierząt, zakolczykowane ma byc bydło i oznaczone maciory, knury.Ma byc prowadzona ksiązka leczenia zwierząt z pieczatkami i podpisami weterynarzy którzy leczyli.

 

Tak miej wiecej było u mnie, byc moze u was było troszke inaczej z tym dobrostanem....

 

Ojj troche sie rozpisałem ale mam nadzieje ze tym postem komus w jakimś problemie, niejesności pomogłem :)

 

@krzysiek55555666 ----- a czy potrzebne jest to zaświdczenie o dobrostanie do MGR... MI w ODR powiedzieli ze potrzebne jest wiec zrobiłem, a też biore ciągnik + maszyny, pozatym przyda sie to poźniej jak w pełni wejdzie w zycie (po 2013r) program Cross_complice

 

Pozdrawiam


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal80    0

witam.Jestem nowy na forum.Napisze o naborze wnioskow na restrukturyzacje sektora mleczarskiego. Otoż nabor ten rozpocznie sie 3 stycznia 2010 roku termin poczatkowy oddzielnie dla każdego wojewodztwa.Powodem tej decyzi jest jak np. w Wielkopolsce pozostaje duzo niezrealizowanych wniosków o wsparcie MGR zlożonych w ubiegłorocznym naborze z ktorych wiekszosć dotyczy inwestycji w produkcje mleka.I właśnie te wnioski będą rozpatrywane w pierwszej kolejności.Dlatego w tych wojewodztwach gdzie brakło środkow na zeszłoroczni nabór limit środkow z tej dodatkowej puli pieniedzy zostanie wykorzystany na zrealizowanie zaleglych wnioskow z 2009 roku.I to by bylo na tyle reszty sie dowiemy gdzieś w polowie grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

witam.Jestem nowy na forum.Napisze o naborze wnioskow na restrukturyzacje sektora mleczarskiego. Otoż nabor ten rozpocznie sie 3 stycznia 2010 roku termin poczatkowy oddzielnie dla każdego wojewodztwa.Powodem tej decyzi jest jak np. w Wielkopolsce pozostaje duzo niezrealizowanych wniosków o wsparcie MGR zlożonych w ubiegłorocznym naborze z ktorych wiekszosć dotyczy inwestycji w produkcje mleka.I właśnie te wnioski będą rozpatrywane w pierwszej kolejności.Dlatego w tych wojewodztwach gdzie brakło środkow na zeszłoroczni nabór limit środkow z tej dodatkowej puli pieniedzy zostanie wykorzystany na zrealizowanie zaleglych wnioskow z 2009 roku.I to by bylo na tyle reszty sie dowiemy gdzieś w polowie grudnia.

 

chyba 3 stycznia 2011roku......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj