cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Laver    5

Nie rozumiem tego bo broszura dotyczy naboru, który ma ruszyć 3 stycznia 2011 to jakim cudem mam miec podpisana umowe w 2010, po co ten zapis z rokiem 2010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

bo zaliczki mogli brac ci co realizowali z naboru 2009. A ta broszura została tylko zmodyfikowana na potrzeby 2010 i pewnie o tym nie pomysleli :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

W tym naborze, jeśli dobrze pamiętam to max 2 etapy i przy dwóch etapach termin realizacji 36 m-cy, przy jednym to 24m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kiedyś gdzieś był PDF z tabelami jak ARiMR wylicza maszyny na areał - ma ktoś ten link pod ręką?

muszę sprawdzić 2 maszyny.

z góry dzięki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dzięki, o to mi chodziło


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Jak to jest z tym zróżnicowaniem jeżeli chodzi o ryczałt co to tak mniej więcej jest. Jeśli chodzi o odprowadzanie podatku od tych np. maszyn jeżeli chciał bym wziąć akurat maszyny na zarobek (powiedzmy) to ile płaci się miesięcznie, jak to wygląda a jeśli przez cały sezon nie bendę miał klienta. Na ten program jeśli chodzi o zwrot 100 tysięcy to z tego co mi wiadomo to cena musi wynosić 200 tysięcy netto :D a nie tak jak myślałem brutto dzisiaj odwiedziliśmy z ojcem i wujkiem kilku dilerów w tym war-pol i tam powiedzieli że na to zróżnicowaniem może otrzymać 100 tysięcy matka 100 tysięcy ojciec po warunkiem że chyba na oboje sa budynki czy coś takiego jak wiadomo odzielnie i w obu przypadkach cena musi wynieść 200 tyś netto (<da się tak) jak długo jest się pod kontrolą to znaczy ze odprowadzam ten podatek i wo gulę jak to się tam, z nimi rozliczać co ile???? i przeznaczyli byśmy te pieniądze na maszyny.A tak na marginesie nie wiadomo czy będzie się liczyła kwoto mleczna do prowu 2011 tego co startuje 3 stycznia???? bo w tamtym roku podobno się nie liczyła. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ale żes namotał :D Wes najpierw przeczytaja ulotki, broszury dostepne na stronie arimr tylko ze zrozuminiem :D

Jesli sie inwestuje 200netto to po mojemy ryczałt raczej jest bez sensu bo samej amortyzacji bedzie 20tys na rok a do tego koszty paliwa, naprawa i inne. wiec podatek wcale nie bedzie wysoki. A ryczałt polega na tym ze płacisz podatek niby mniejszy procenta ale od bodajrze przychodu a nie dochodu netto. Kwota mleczna bedzie brana pod uwage podczas ustalania kolejnosci wniosków naboru dla mleczarzy. Na przyszłosc forum nie jest od tego zeby pytac o wszytko( kazdy duperel) najpier trzeba troche poszukac poczytac nawet to forum a wszytkiego bys sie dowiedził. A jakbys czegos po tym nie rozumiał to wtedy sie pisze posta :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Mam takie pytanie ktore niektorym sie moze wydac glupie, ale ile teoretycznie czekaliscie Wy/trzeba czekac od naboru do podpisania umowy. Jest szansa ze na te zniwa kupimy maszyny?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jesli zaryzykujesz i kupisz przed podpisaniem umowy to może i będziesz mieć na te żniwa, praktycznie to jest tak składasz w styczniu i może w grudniu podpiszesz umowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja w 2009 czekałem od kwietnia do listopada ale w 2009 cos długo nie ruszali z rozpatrywaniem. Jak zaczeli to juz szybko posżło. Od pierwszych poprawek do umowy koło miesaca


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Witam

Mam prośbę bo wiele tych stron i postów.

Czy może mi ktoś w skrócie napisać lub skopiować jakiś post gdzie o tym pisaliście, kiedy ruszają wnioski, kto będzie mógł składać i czy są jakieś specjalne wytyczne??

Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od 3 stycznia 2011r dla gospodarstw mlecznych dwa tygodnie później dla reszty. Rozpatrywane mają być według jakichś punktów od wielkości ESU ale dobrze nie wiem jak to ma być niech ktoś napisze jak wie :D


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mam takie pytanie. bo ma być taka możliwość składania wniosków na maszyne przez grupe rolników (nie chodzi o grupe producentów rolnych) i tak ja mam gospodarstwo mleczne a chciał bym złożyć wniosek na ciągnik i kilka innych maszyn do spółki wraz ze szwagrem tyle że on robi warzywa to jak myślicie który termin składania bedzie nas obowiązywał 3 styczeń czy ten dwa tygodnie później? bo jak ten drugi to chyba będzie lepiej jak sam złoże w pierwszym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Panowie,pula środków jest podzielona na województwa,jest osobna pula dla mleczarzy i osobna dla pozostałych.Załóżmy że liczba wniosków złożonych przez mleczarzy będzie tak duża że braknie pieniędzy z puli przeznaczonej dla nich.Czy to spowoduje zabranie części pieniędzy z puli dla pozostałych i przesunięcie jej dla mleczarzy?Tak samo gdy mleczarze nie wykorzystają swojej puli czy reszta pieniędzy zostanie przesunięta dla pozostałych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Witam :D Mam takie pytanie odnośnie wniosków na modernizację gospodarstw rolnych, a mianowicie chodzi oto czy jak bym napisał wniosek o 2 cięgniki 120km i dajmy na to 85km to czy mam możliwość dostania pieniędzy? Areał jaki posiadam to 30ha i mam tylko jeden ciągnik powyżej 20lat 40km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie realne raczej. jak trafisz na jakiegos upierdliwego to nawet ze 120 moze byc problem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroplus77    0

Ja mam pytanie przyszłego naboru na modernizację. Jeśli w poprzednim naborze na wykorzystałem prawie całą część dostępnych środków to czy w przyszłym naborze będzie mi się to wliczało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba oczywiste ze masz do wykorzystania 300tys na lata 2007-2013


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

bialy2005 Na samej górze pisałeś ze od kwietnia do listopada już były przyznane maszyny to i jak pisałeś to było z opóźnieniem czyli jak w teraz nabór ruszy już 3 stycznia i będzie bez opóźnień to jest prawdopodobieństwo że maszyny mogą byś już w lipcu sierpniu????To wtedy naprawdę było by fajnie zdążył bym przetestować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy moc ciągnika jest dostosowana do areału gospodarstwa czy wielkości ekonomicznej ESU?


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do areału gospodarstwa. ESU będzie decydować o kolejności rozpatrywania wniosków

 

EDIT

Mam jeszcze takie pytanie. Jeżeli złoże wniosek, to czy mogę zakupić maszynę jeśli nie mam jeszcze podpisanej umowy z agencją. Jeśli tak to na jakich zasadach odbywa się zakup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do areału :) ja mam pytanie takie: czy była by możliwość żebym składam sam prywatnie a później z sąsiadem do spółki czy albo jedno albo drugie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dobrze pamiętam to chyba za 28 ESU dają max, czyli 10 pkt. Jeśli składasz na mleczarstwo to ESU nie wchodzi w grę, dostajesz punkty tylko za limit mleka. I tu znowu 150 tys. kg daje max 10 pkt. czy więcej, czy niżej, to punkty maleją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj