cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Henius91    1543

nie tylko ci z ODRu ale i z ARiMR ;) sam sie o tym przekonalem. czy oni nie widza kogo zatrudniaja?? czasami to nawet wiecej mozna sie dowiedziec z internetu niz od pracownikow Agencji :D

 

co do wczesniejszego pytania to mam nadzieje ze po 2013 (o ile nie nastapi koniec swiata :) ) beda jakies programy.

 

@bartosz92 jezeli chcesz kupic ciagnik to idz do dilera Zetora, podobno oferuja ciekawe finansowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Mam pytanko jak to jest z tymi szkicami wreszcie jak chcę składać na maszyny typu 2 ciągniki i do zielonki (kosiarka zgrabiarka itp.itd.)ale też na dojarkę przewodową to jak jest wtedy z tymi szkicami i gdybyśmy złożyli na kostkę to co wtedy rysować jeżeli wogulę (a jak na kostkę nie a tylko na dojarkę) ???? Bo w właśnie nie wiem co robić z ojcem czy mam już brać się za metrówkę kartkę A3 i ołówek i wyrysować całe podwórko????

 

A jak jest z tym zróżnicowaniem jestem z mazowieckiego (czy da się wogule na to składac i po jakim czasie jest do przyznawane jeżeli się załapię) czy da radę na sam ciągnik za 200 tysi czy muszę coś do niego jeszcze wziąć albo bizon np nh tc 5040 )wie ktoś jaka cena) są do tego potrzebne hektary ilość posiadanych zwierząt limit (mleczarz) czy to ich nie obchodzi????czy po prostu idę składam i jak dostaje zwrot to dostaje o co tam się ubiegałem???? wiem ze musiał by ojciec przechodzić na vat ale to i tak bendzię robił na prow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

hodowca94 -ciężko się połapać w tym wszystkim ,ale powiem na własnym przykładzie że ja staram sie o maszyny i wniosek pisze mi "firma",no i przyjechali i zrobili szkic (bardzo szczegółowy) całego gospodarstwa,nawet grubość murów mierzyli(nawet nie wspomnę o wymiarach kojców),podobno jest potrzebne.Mam znajomych co chcą kostke,twierdzą że bydynków już nie mierzą tylko wymiary kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

nie tylko ci z ODRu ale i z ARiMR ;) sam sie o tym przekonalem. czy oni nie widza kogo zatrudniaja?? czasami to nawet wiecej mozna sie dowiedziec z internetu niz od pracownikow Agencji :D

 

co do wczesniejszego pytania to mam nadzieje ze po 2013 (o ile nie nastapi koniec swiata :) ) beda jakies programy.

 

@bartosz92 jezeli chcesz kupic ciagnik to idz do dilera Zetora, podobno oferuja ciekawe finansowanie ;)

 

Hehe, ja mam podobne wrażenia po ARiMR, z tym że, tylko oni nie gadają głupot, tylko nic nie gadają, bo nic nie wiedzą :-) W sumie internet wymiata ;)

 

@wiesio, jaka firma Ci robi wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

przy dojarce czy kostce trzeba wymiarowac wszytkie budynki i ich szkic narysowac bo to inwestycja trwale zwiazana z nieruchomoscia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Hehe, ja mam podobne wrażenia po ARiMR, z tym że, tylko oni nie gadają głupot, tylko nic nie gadają, bo nic nie wiedzą :-) W sumie internet wymiata ;)

 

@wiesio, jaka firma Ci robi wniosek?

Nazwa jak tysiąc innych,zajmują sie komleksową obsługą rolnictwa, np.od dopłat po wnioski, w sumie wszystko co im się nawinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Gdyby kogoś interesowało, to dokumenty, jakie wymagane są do napisania wniosku (dostałem to od jednej z firm profejonalnie zajmującej się pisaniem wniosków):

 

Lista załączników potrzebnych do wniosku:

 

• kserokopia dokumentu tożsamości potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza lub pracownika ARiMR (+ w przypadku osób zamężnych/żonatych – kserokopia dokumentu współmałżonka)

 

• dokument potwierdzający posiadane kwalifikacje zawodowe (świadectwo ukończenia szkoły) lub w przypadku braku wymaganych kwalifikacji zawodowych - zaświadczenie z KRUS o okresie podlegania ubezpieczeniu w KRUS

 

• dokument potwierdzający prawo własności do nieruchomości której dotyczy operacja (akt notarialny (potwierdzona kopia) + odpis z księgi wieczystej)

 

• wypis z rejestru gruntów (oryginał lub kopia)

 

• kserokopia wniosku o dopłatę za lata 2009 i 2010 (nie musi być potwierdzona, potrzebna tylko do wypełnienia wniosku)

 

• Oferty na zakup lub wykonanie zadania którego wartość przekracza 10 000 zł netto.

Oferta powinna zawierać opis zadania wraz ze szczegółową specyfikacją techniczną każdego z przedmiotów działania, wartość ofert w cenach brutto i netto, termin ważności oferty oraz warunki gwarancji i serwisu

 

• plan rozmieszczenia na teranie gospodarstwa budynków, budowli, plantacji wieloletnich oraz rzuty budynków służących do produkcji rolnej wraz z rozplanowaniem wewnętrznym – dokumenty nie są potrzebne jeśli inwestycja dotyczy tylko zakupu maszyn i urządzeń wykorzystywanych poza budynkami (może być rysunek odręczny)

 

• w przypadku robót budowlanych niezbędne będą kosztorysy inwestorskie (proszę o kontakt w tym przypadku)

 

 

Więc wychodzi na to, że jeżeli ktoś chce składać wniosek tylko na ciągnik, zielonkowe czy inne (zewnętrzne) to rzutów, mapek itp nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

przy dojarce czy kostce trzeba wymiarowac wszytkie budynki i ich szkic narysowac bo to inwestycja trwale zwiazana z nieruchomoscia.

A ja mam takie pytanie: czy można złożyć wniosek na urządzenia do nowej obory typu zgarniacz, dojarka przewodowa jeśli nie mam wogóle jeszcze planu tego budynku tylko pomysł ;) i mogę naszkicować plan? Jak agencja do tego podchodzi, czy od razu skreśla takie urządzenia do których w chwili składania wniosku brak zastosowania, ale w chwili realizacji inwestycji już tak? Co można wpisać we wniosku jako wyposażenie obory jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekler    0

Wiem że do budowy obory trzeba mieć kosztorys i projekt. Ale czy coś jeszcze? Pytam bo mój ojciec ma zamiar złożyć wniosek 3 stycznia na budowę obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A powiedzcie mi jeszcze jedno bo mam pewne watpliwosci. Zeby zlozyc wniosek na nabor dla mleczarzy wystraczy byc tym mleczarzem, ale czy inwestycja musi byc jakos bezposrednio zwiazana z produkcja mleczna. Jesli tak to czy ciagnik + tur mozna nawiazac do produkcji mleka/hodowli bo przeciez turem beda zadawane bele sianokiszonki. I jeszcze jedno pytanie odnosnie 3 postow wyzej a dokladniej "dokumenty nie są potrzebne jeśli inwestycja dotyczy tylko zakupu maszyn i urządzeń wykorzystywanych poza budynkami", czy tez ciagnik + tur bedzie interpretowany jako maszyna do wykorzystania w oborze i czy wtedy tez trzeba robic szkic obory?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

ekler A na co ty chcesz składać na tą oborę bo z tego co mi wiadomo (mogę się mylić :D ) że niema żadnego programu na budowanie np. obory ;) tylko na np. dojarkę czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no to hodowco94 sie mylisz. Z modernizacji mozna budowac, remontowac itd. jedynie w chlewniach i kurnikach jest warunek ze nie mozesz dzieki tej inwestycji powiekszyc hodowli.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

dzis bylem na szkoleniu z ODRu i tam byly przedstawiciele ARiMR z Warszawy. podobno ma byc jakis program 2014-2020 ale w tym programie maja byc zawarte dzialansoci, ktore beda mialy na celu wieksza ochrone srodowiska i ekologii. nie wiem o co w tym chodzilo bo te przedstawicielki takie zakrecone ze hej ;) jak im jeden rolnik powiedzial ze Agencja chce tylko kase z rolnikow zdzierac to juz nie mialy sil sie bronic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinzt323    1

Mam takie pytanie czy w przypadku wspólnego starania się o maszyny wniosek składa jedna osoba? i czy faktura zakupu jest na tą osobę która składa wniosek czy na dwie które będą ją użytkować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekler    0

no to hodowco94 sie mylisz. Z modernizacji mozna budowac, remontowac itd. jedynie w chlewniach i kurnikach jest warunek ze nie mozesz dzieki tej inwestycji powiekszyc hodowli.

a wiesz może jakie dokumenty są potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pozwolenie, kosztorys, plan


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

mam pytanie czy w obecnym naborze na MGR pula środków jest podzielona po czesci dla mleczazy i nienleczazy czy kto pierwszy ten lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Dobre pytanie! Mówią, że nabór skierowany jest do mleczarzy, więc można to interpretować tak, że mleczarze mogą wydoić wszystko a dla reszty nic nie zostanie.

Chociaż z drugiej strony, myślę, że Ci którzy chcieli skrozystać z MGR wcześniej i im zależało na tym to już skorzystali i trzeba mieć nadzieję, że niewielu ich będzie w naborze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Tylko z tego co wiem dla mleczarzy są inne peniądze specjalne przekazane na ten cel... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dokłądnie pisałem o tym kilka postrów wyzej. Dla mleczarstwa jest osobna pula która dostala polska w 2010r. Nie panikujcie !!! Tylko zbierajcie papiery :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

zbierajcie papiery i czytajcie ten wątek a nie co strona ktoś zadaje pytanie na które odpowiedź jest 2 strony wcześniej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a ja mam takie pytanko jeśli złoże wniosek na np rozrzutnik 9 ton za kwotę netto 60 tysi to czy pozniej mogę np wziązc zamiast tego np 7 tonowca za mniejszą kwote i to samo z ciagnikiem mam oferte na 110 km a czy po przyznaniu srodków moge zakupić np 90 km za troszke mniejsza kase?

bo dzis pewien pan mowił mi ze agencja krzywo na takie cos patrzy wiec juz nie wiem jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj