cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marulekk    5287

@tombar123 "dobrze napisałes, niewiadomo kiedy nastepnym razem bedzie i czy wogóle bedzie modernizacja..." wiec ja ryzykuje i startuje teraz (tzn. w styczniu) na te działanie...

 

ps; aktualnie walcze z Panią Weterynarz (pozdrawiam ją :P ) o zaświadczenie Dobrostanu Zwierząt potrzebne do Modernizacji..., ale zeby niebyło tak łatwo to ta mi rzuca kłody pod nogi (m. in. a to że za ciemno w oborze jest, a to coś z książką leczenia zwierząt, a to jej nie pasi z magazynem do składowania pasz itd....) ale Ja ją załatwie i spełnie te wymogi :P po za tym ten dobrostan bede juz miał na kontrole z Cross-Complice

Nie jest lekko (pomimo że mam aktualnie złamany piszczel i szlak mnie bierze czasami :P ) ale warto pokręcić sie, pojeździć, po załatwiac bo zwrot kasy rzędu 60% nie chodzi drogą

 

pozdrawiam


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

Oskarżenia między hodowcami zwierząt robią się śmieszne! Uprawa roślin to też nie jest łatwa sprawa, ciapkiem można obrabiać ograniczoną powierzchnię. Nie mówiąc już o uprawach specjalnych które wymagają całorocznej pracy i gigantycznych inwestycji w infrastrukturę. :P

 

 

dobra, zakonczylismy ten temat. nie ma co dalej tego drazyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Henius 91 czytając twoje posty mogę powiedzieć że jestes bardzo ostrorzny i bardzo dobrze bo niesztuka nabrać a potem martwić się z czego spłacać to wszystko.Sam mam taki dylemat czy składać czy może wziąść na kredyt MR.W tym naborze obawiam się o Spełnini standardów UNIJNYCH.Lekarz powiatowy i owszem zaświadczenie wyda za odpłatnością ale co potem jak będzie kontrola.A to stanowiska za wąsko a to zamało światła a to instalacja elektryczna nie w rurce i można pisac wiele przykładów.Dodam że obora dostawiana 6 lat temu a reszta modernizowana.Wydaje mi się również że poprzedni nabór nie był taki wnikliwy jeżeli chodzi o chodowle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Te kontrole budynków inwentarskich to macie przy zakupie maszyn czy przy budowie/modernizacji budynków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...Ale bardzo mnie interesuje sprawa wspólnych zakupów. Mleczarza i plantatora, czy taka kooperacja jest możliwa. Potrzebujemy tych samych maszyn, do pracy w polu, a terminy składania różne. To jak to jest??? :P
...W przypadku gdy wnioskujemy wspólnie, to wówczas musi być nowa maszyna nieśmigana xD:P
na wspólny zakup jest nawet zwrot wiekszy bo 70% bardziej sie opłaca

 

 

Jakie są zasady wspólnego zakupu?

Idzie mi o aspekt prawny (grupa producencka, stow, spółdzielnia czy wystarczy pan józek z panem zenkiem się dogadają) bo ciekaw jestem jak to jest w rozliczaniu kosztów kwalifikowalnych oraz samego VATu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5287

@tombar123 nie jestem mleczarzem, mam bydło opasowe (krowy, byki i trochę świniaków)

Ja planuje zakup nowych maszyn


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Właśnie interesuje mnie to też jak ma się prawa wspólnych zakupów, przy rozliczeniu vat ,gdy tylko jedna osoba jest na rozliczeniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Myśle jako Vatowiec że nie będzie takiej możliwości odliczenia Vatu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz92    0

Proszę niech mi to ktoś zrozumiale opisze: jeśli przykładowo młody rolnik oraz rolnik który łapie się na zwrot kosztów 40% w MGR podpisaliby umowę o wspólnym użytkowaniu maszyn które wzięli by w ramach MGR (hcieliby kupić wspólnie), to na ile % zwrotu mogą liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

:lol: PILNIE poszukiwana osoba która potrafi zinterpretować wspólny zakup maszyn w:

 

a) zakup mleczarz i producent roślinny

b)osoba do 40 i po 40

 

ja zrozumiałem że jest wyliczana średnia arytmetyczna ESU i w wniosku taka widniej. Maszyny kupują poszczególni rolnicy indywidualnie czyli jeden rolnik kupuje prasę, a drugi owijarkę. Tylko czy współpraca między tymi rolnikami to ma być potrzebuję prasy więc dawaj maszynę bo jadę w pole, czy może wpadnij do mnie i usługa do zrobienia i rozliczamy się finansowo.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Ej pytałem w agencji czy mogę kupić z sąsiadem wspólnie maszynę to powiedzieli ze trzeba mieć grupę producencka to ja już nie rozumiem czy to jest możliwe miedzy dwoma sąsiadami??

 

A i jeszcze jedno jeśli do 3stycznia nie zdążę przejąc gospodarstwa to i modernizacja dla mnie przepada?? Bo tylko mam dopiero zrobione poprawki na MR i cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

chyba dla młodych rolników ma byc jeszcze nabór puzniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Henius 91 czytając twoje posty mogę powiedzieć że jestes bardzo ostrorzny i bardzo dobrze bo niesztuka nabrać a potem martwić się z czego spłacać to wszystko.Sam mam taki dylemat czy składać czy może wziąść na kredyt MR.W tym naborze obawiam się o Spełnini standardów UNIJNYCH.Lekarz powiatowy i owszem zaświadczenie wyda za odpłatnością ale co potem jak będzie kontrola.A to stanowiska za wąsko a to zamało światła a to instalacja elektryczna nie w rurce i można pisac wiele przykładów.Dodam że obora dostawiana 6 lat temu a reszta modernizowana.Wydaje mi się również że poprzedni nabór nie był taki wnikliwy jeżeli chodzi o chodowle.

Jeśli nie kupujesz nic do obory, to masz prawo nie wpuścić kontrolerów z ARIMR. Obecnie jeśli masz certyfikat nic ich nie obchodzi w budynkach inwent. za to odpowiedzialny jest powiatowy lekarz weterynarii, a jeśli będą bardzo chcieli to poproś ich o aktualne badania lekarskie, ubrania ochronne itp. Złożyć zawsze możesz - proponuje na wszystkie maszyny które są Ci potrzebne - wniosek można zawsze wycofać, realizację odłożyć o np rok, podzielić na etapy lub zrezygnować z części inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

KAROLU- Głupio nie piszesz i tak jak piszesz zawsze można się wycofać z tego działania lub częściowo.Najgorszy w tym wszystkim to jest ten procent wysoki jeżeli zaciągamy kredyt. Moim zdaniem to po podpisaniu umowy powinni przelać ten zwrot o który się ubiegamy a wtedy było by łatwiej i mniej nerwowo.Spróbujemy ,zobaczymy co to będzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Czy ktoś z Was orientuje się jeżeli chodzi o wspólny zakup maszyn, aby odpowiedzieć na takie pytania:

- pierwszy wspólnik nie korzystał z MGR -pozostało mu 300k, drugi wspólnik ma 100k limitu zwrotu. Jaki limit zwrotu mają gdy wspólnie kupują maszyny?

- jeżeli wspólnie kupią agregat uprawowy, pług, siewnik itp., to czy może, każdy z nich oddzielnie, kupić np. paszowóz - oczywiście w ramach jednego naboru, dla mleczarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

według mnie szkoda nerwów na spółki :lol: z tego co czytałęm w rozporzdzeniu t musi byc zawarta umowa miedzy wspólnikami o obowiazkach i podziale maszyn. mus byc w niej wszytko łądnie opisane kto naprawia, jak sie bedzie uzytkowac itd. Ale te spólki komplikuja wszytko łacznie z vatem, kredytem itd.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam panowie. Pisze w takiej sprawie ponieważ mnie doszły słuchy ze prow jest już wykorzystane do 2013 i nie można nic juz wziąć. Nie wydaje mi sie żeby to była prawda ale chciałbym się upewnić. Jestem rolnikiem z wielkopolski i jeszcze nic nie braliśmy na prow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Niby tak , ale kupując na spółkę nie musielibyśmy brać kredytu. Jeżeli chodzi o vat - z tym problemu raczej nie powinno być.

A samo podzielenie obowiązków też nie powinno rodzić problemów - zwłaszcza ze szwagrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

no ze szwagrem już jedna spółkę miałem, to tylko kredyty spłacam.

A brat już od pół roku się nie odzywa bo powiedziałem że mu nie oddam starego ciągnika, to mnie od, żydów wyzwał i jeszcze pyta się po co mi teraz 2 ciągniki (a jemu po co, chce to niech kupi sobie). Jak z dotacją sprzęt kupiłem to się niektórym wydaje, że go za darmo dostałem. :lol:


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Jeśli nie kupujesz nic do obory, to masz prawo nie wpuścić kontrolerów z ARIMR. Obecnie jeśli masz certyfikat nic ich nie obchodzi w budynkach inwent. za to odpowiedzialny jest powiatowy lekarz weterynarii, a jeśli będą bardzo chcieli to poproś ich o aktualne badania lekarskie, ubrania ochronne itp. Złożyć zawsze możesz - proponuje na wszystkie maszyny które są Ci potrzebne - wniosek można zawsze wycofać, realizację odłożyć o np rok, podzielić na etapy lub zrezygnować z części inwestycji.

 

Tylko należy dołączyć szkic obory z wymiarami i do tego rzut bydynków gospodarskich więc co z tego jak weterynarz ci da pozwolenie a na szkicu jest inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

witam wie ktoś może na jakim etapie wyryfikacji wniosków jest poznań chodzi mi oczywiście o młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Orientuje się ktoś co do mojego pytania??

 

Jak masz hodowlę bydła mlecznego masz szanse dostać dofinansowanie jak nie masz krówek to masz nikłe szanse na kase... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Może ktoś podać link gdzie poczytać o tych naborach dla mleczarzy czy zwykłym naborze bo już nie rozumiem tego tylko komplikują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj