cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość tomasek   
Gość tomasek

przykre to jest henius ze mieszkasz w takim rejonie gdzie ludzie maja trudne zycie i musza ryc marnymi ciagnikami na kilkuste hektarach!huh.gifsad.gif ale hodowcy trzody powinni też tak zrobic i zamiast sprzedawac swinie to je zabijac i jesc albo grzać nimi w centralnym a nie sprzedawac za marne grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a kto powiedzial ze jest kryzys?? poprostu Bruksela boi sie tego ze Polska powtorzy wyczyn tego kraju (juz nie pamietam co to byl za kraj) ktory strajkowal poprzez wylewanie tysiecy litrow mleka na pola.

Lepper wysypywał zboże na tory a Unia nam zbożowcom nic nie dała :P

Henius wrzuć na luz ,nawet nie wiedziałem że ty zgarnąłeś MR, to taki przykład był tylko .Ja na pierwszy prow niestety za mały staż miałem aby składać wniosek i musiałem trochę poczekać a za duży by na MR się załapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

.

Każdy ma jakieś przeszkody, jak nie materialne to w papierach.Ja aby składać na prow 2004-2006 musiałem zlikwidować hodowle krów, bo obora była w szczycie za wąska 12cm, i całe szczęście :P Teraz niema tylu wymagań i składam już 4raz.

 

dlatego dopiero w tym roku możemy złożyć na modernizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

rodzice maja szanse skorzystac z MGR ale jeszcze sie wahaja :P staram im to wytlumaczyc ze nie wiadomo czy bedzie jeszcze okazja na takie dofinansowanie. no u mnie niemozliwosc wziecia dofinansowanie byla spowodowana podzieleniem gospodarstwa na moja mame, mnie i siostre a dlaczego to mozecie sie tylko domyslec. no i dopoki ja i moja siostra nie mielismy skonczone 18 lat nic nie moglismy ruszac. dopiero po ukonczeniu 18 lat wszystko jest przepisane na moja mame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Heniuś,moim zdaniem ,nieskładać jak się może, to największa głupota,Toteż składaj, zresztą co ci bde żałował jak ty z innego województwa :P Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

no tak bo przy dofinansowaniu trzeba najpierw kupić a później dostaniesz kaske. ale ten kredyt to komercha i niezły procent wala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no bank sporo tu zarabia. staramy sie troche oszczedzic na tych maszynach, ale nie az tak zeby brac jakies chinskie czy z najubozszym wyposazniem. ciagnik do 100 KM za maksymalnie 245 tys zl brutto, zgrabiarka 16 tys zl, agregat uprawowo-siewny 12 tys zl i moze wycinak na tura.

 

apropo bankow to jaki byscie polecili?? podobno sa jakies ktore daja najkorzystniejsze oprocentowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

No z takim podejściem to w Polsce dalej będą królowały C-330. Trzeba się rozwijać, no i najmocniejszym argumentem jest ten, że nie wiadomo kiedy i czy wogóle (później) będzie można skorzystać z MGR. Zrób jakąś kalkulację Twoich przychodów rocznych, pogadaj z dealerami, bankami jak to u nich finansowanie wygląda i może jakoś to przejdzie w sądzie najwyższym (u rodziców :P ) Jak to jeden z piłkarzy mawiał: "Cały czas do przodu!" :P Ty jesteś z pomorskiego, ja z zachodniopmorskiego więc... POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

trzeba se zrobić symulacje ,czy walczyć z arimr , czekać na nabór a potem brać na kredyt 8% i spłacać 5 lat.Czy też bez problemów wziąć kredyt MR na 2% i spłaca spokojnie przez 10 czy 15lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

sad najwyzszy, dobre :P tyle ze moje slowo sie nie bedzie zbyt mocno liczylo, ja tylko proponuje jakie maszyny wziac a o wszystkim (jaki ostatecznie ciagnik bedzie itp.) decyduje tak naprawde moja mama :P moze wydaje sie wam to troche dziwne, ale gdyby nie ona to do dzis bym oral starym plugiem 5 skibowym UG i ladowal bele ciapkiem. postaram sie podsunac pare ofert dilerow no a z bankami to juz rodzice musza gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Właśnie, trzeba rozwarzyć WIELE różnych możliwości, aby wybrać możliwie najlepszą, by nie dać zarobić za dużo bankom.

 

Wyszukaj jakieś korzystne oferty, poczytaj w internecie oponie o bankach i dilerach, podsuń im te najciekawsze oferty i trzymaj rękę na pulsie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Spróbuj z MGR, to jak by nie patrzeć 40-50-60 % zwrotu, a jak przejdziesz na vat to maszynę możesz mieć nawet za 30 % jej wartości. Jednak decyzja należy do Ciebie ( i sądu najwyższego :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMewa    0

A czy osoby które składały wnioski na młodego rolnika w tym roku będą mogły korzystać z modernizacji gospodarstwrolnych od 3 stycznia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Spróbuj z MGR, to jak by nie patrzeć 40-50-60 % zwrotu, a jak przejdziesz na vat to maszynę możesz mieć nawet za 30 % jej wartości. Jednak decyzja należy do Ciebie ( i sądu najwyższego :P )

 

no wlasnie, ten Vat. jak to bedzie po tym nowym roku?? bedzie 25 %??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki moze byc maksymalny wiek ciągnika na modernizacje aby go na wniosek włożyć ?

Wiek ciągnika nie może przekraczać pięciu lat. W przypadku gdy wnioskujemy wspólnie, to wówczas musi być nowa maszyna nieśmigana xD:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Oskarżenia między hodowcami zwierząt robią się śmieszne! Uprawa roślin to też nie jest łatwa sprawa, ciapkiem można obrabiać ograniczoną powierzchnię. Nie mówiąc już o uprawach specjalnych które wymagają całorocznej pracy i gigantycznych inwestycji w infrastrukturę. :P

 

Ale bardzo mnie interesuje sprawa wspólnych zakupów. Mleczarza i plantatora, czy taka kooperacja jest możliwa. Potrzebujemy tych samych maszyn, do pracy w polu, a terminy składania różne. To jak to jest??? :P


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

na wspólny zakup jest nawet zwrot wiekszy bo 70% bardziej sie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

tylko terminy różne! jak to interpretować?

 

A jak nie dadzą nam kasy to zrobimy to tak

:P jak nasi koledzy, oni to potrafią się bawić.

KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na wspólny zakup jest nawet zwrot wiekszy bo 70% bardziej sie opłaca

Może i się opłaca, ale jak wyobrażasz sobie w obecnych czasach wspólne użytkowanie np. niech będzie ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj