cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danield28    35

Co z tym wyliczeniem ESU to trzeba poczekać po jakim kursie będzie to przeliczane bo ten stary jest oparty na kursie po 4,31 zł... Cena aktualna to około 3,95 zł za euro więc suma 1,2 tys. euro wynosi 4740 zł przez co wartość ESU bedzie większa niż w aktualnych obliczeniach... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Hej

Moze ktos wie kiedy bedzie otwarty nabór na Modernizacje... ??? bo miało ruszyc w listopadzie a dzisiaj słyszałem pogłoski ze w styczniu chyba bedzie :P


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

jeśli gospodarstwa mleczne są promowane w wyniku decyzji pana ministra rolnictwa to uważam że wszystikm pozostałym rolnikom wypada podziękować za taką promocje panom z PSL w tegorocznych wyborach samorządowych i w przyszłorocznych do sejmu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a dlaczego młodzi rolnicy mają wyższe zwroty? dlaczego gospodarstwa leżące na obszarach ONW czy NATURA2000 maja wyższe zwroty? to nie sprawiedliwe przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ciekawe jak to będzie.Czy jak ktoś ma mućki to składa w pierwszym naborze a w drugim dla INNYCH to już krowiarze nie będą?Jeśli tak to jeszcze w sumie może być .

Ktoś się nad tym zastanawiał? Czy np. jak jest 100%kwoty to krowiarze składają na 30% w pierwszym naborze, a reszta składa na te 70% w drugim naborze? Bo jeśli krowiarze będą mogli składać w obu naborach, to nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

krowiarze krowiarze krowiarze.... ciagle tylko jedno...akurat oni potrzebują chyba więcej maszyn. w średnim gospodarstwie nastawionym na produkcję mleka 2 ciagniki nie wystarczy np... Jaką kwotę dopłat bezpośrednich ma rolnik który ma 80 krówek i 60 ha a jaką rolnik prowadzący produkcję wyłącznie roślinną na powierzchni 250 ha. Posieje skosi zaorze i po robocie... A krowiarze pracują cały okragły rok... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Kolego @marulekk, skup się! :P Nabór jest ogłoszony na 2 stycznia dla mleczarzy i dwa tygodnie później dla reszty.

 

Ja właśnie chcę się dowiedzieć, czy wystarczy kasy w zachodniopmorskim.

 

To są pliki z rozszerzeniem .xls więc Exel to otworzy (którakolwiek jego wersja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

ciekawe czy przy stadzie 150 loch w cyklu zamkniętym , jest mniej pracy niż przy krowach. Miałem się już nie odzywać na temat krów , ale to było silniejsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Tą wielkość przyznawanych maszyn mozna trochę obejść wiem z doświadczenia. Robi się tak , w ofercie umieszcza maszynę jaką nam agencja na pewno przyjmie ale w opcji full wypas i dobrej marki gdy podpisze się juz umowę i zamawia się sprzęt to w tedy wybiera się uboższą opcję lub gorszą markę ale większy model który nas interesuje najważniejsze żeby kwoty nie przekroczyć przyznanego zwrotu i nie przesadzić z wielkoscią maszyny(spokojnie ciągnik o 10-15% mocy większy moze przyjść - dla niektórych to mało ale powyżej 100 koni to juz jest różnica większa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

trochę poczytałem wypowiedzi i popieram martini89,to jest wkurzające że są równi i równiejsi,na ten przykład ja po raz pierwszy sie bede starał o pomoc a mleczarze np.składają drugi wniosek,pytam sie czemu mają mieć pierwszenstwo?,widocznie lobby mleczarskie jest bardzo silne,

 

to trzeba bylo predzej korzystac a nie teraz beczec, ze zabraknie kasy :P jesli bedziesz mial duzo ESU to mozliwe ze sie zalapiesz o ile w Twoim wojewodztwie jest jeszcze kasa. ja tez skladam pierwszy raz wniosek i jesli sie nie zalapie to bede mogl tak jak ty ponarzekac, ale na tych niemleczarzy, ktorzy brali maszyny za cala sume na raz (300 tys zl zwrotu) a byli tacy bo mowili o tym w Agrobiznesie i wiekszosc to tacy co sieja tylko pszenice i rzepak i troche burakow. na 100 ha kupi sobie 2 albo 3 duze ciagniki do tego duzy kombajn i juz kasa wykorzystana. dzieki temu ze ma albo wtyki albo znajomosci w ARiMR bez zadnych preblemow dostal maszyny ktore w zupelnosci wystarczyly by na nawet 300 ha :P i co tu jest bardziej sprawiedliwe?? to ze mleczarz kupi sobie maly ciagnik, paszowoz, jakas maszyne do siana i dostanie te 150 tys zl zwrotu czy wlasnie ten co kupi wielkie maszyny na maly areal i zabierze od razu cala pule?? porownajmy sobie, ja np. chce kupic ciagnik do 100 KM na ok. 45 ha swojego i zapewne z trudem go dostane, a taki co obsiewa tylko pola zbozem i nic wiecej nie ma na taki areal pewnie by dostal ciagnik ponad 150 KM. u mnie by bylo ciezko z plugiem obrotowym 4 skibowym a ten drugi dostanie go spokojnie. nie widze tutaj zadnej sprawiedliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

No wiesz Henius91 nie wszyscy maja 300 ha, bo tak się jakoś ułożyło i nie wszyscy żyją tylko z pola. spójrz na to z innej strony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

@luki15146, w zasadzie to są jakieś tam bardzo luźne przypuszczenia... Może słyszeliście jakąś wypowiedź ministra albo kogoś innego w sprawie tych "newralgicznych" województw?

Zejdźcie z tych krowiarzy. Każdy musi pracować, tylko każdy w inne formie... Zaznaczam dla jasności, że ja nie jestem krowiarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

To wszystko jest nie poważne tak jak powiedział kolega martini89 że ciekawe czy rolnicy co mają maciory i wszystko w cyklu zamkniętym to się mniej na pracują powinny być dla wszystkich równe warunki a nie ze ktoś ma krowy to jest poszkodowany żal a że swińtuchy są po 3,5 zł i rolnicy dokładają do tego to tego nikt nie widzi wszyscy powinni być równo traktowani to moje zdanie i większości na tym forum ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Chcąc wmiare godnie życ to z tych 30paru ha staram sie jak moge aby coś osiągnac, bo żebym tylko przejadł kase z doplat to bym przepadł jak cała moja wioska, chowam bydło i co to kogoś tak boli??

wyobrażam sobie jak to bedzie wyglądało przed samym naborem już skoro wszyscy tak sie juz nastawili na "krowiarzy".


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

nabór rusza 3 stycznia dla mleczarzy a dla reszty 2 tygodnie pózniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

luki15146 , nic nie wspomniałem o cenie , tylko o tym że mając ktoś mając 150 loch w cyklu zamkniętym się niej napracuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Właśnie, że byłoby na odwrót. Bo jeśli masz produkcję zwierzęcą, to to daje Ci +10-15KM. A ja mam takie pytanie. czy jeśli bysmy brali maszyny do współki, ten drugi rolnik to mleczarz poniżej 40 lat, a my niemleczarze i tata ma +40 to kiedy wniosek trzeba będzie składać i jaki zwrot przyznają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

mozecie mi polecic kogos z woj. lubelskiego, a najlepiej z Lublina lub okolic dobrze znajacego sie na pisaniu wnioskow na MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj