cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamieniak89    31

@luki15146 z jednej strony masz rację, z drugiej strony mogłem zostać przy areale początkowym (czyli średniej wojewódzkiej 20ha), ale kto się nie rozwija ten się cofa, a z kredytów preferencyjnych nikt nie zabrania korzystać. Także jak dla mnie punktacja jest sprawiedliwsza.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Dopiero przeglądnąłem "Zasady doboru maszyn rolniczych" - wydana w 2008 r. przez Instytut Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa i szok jakieś bzdetne maszyny tylko.. co ja chcę to są minimum dwa razy większe :unsure: co robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

TheCinek dobrze musisz za argumentować swój wybór, przekonać ludzi którzy będą rozpatrywać twój wniosek, że to właśnie ci potrzebne.

kamieniak89 masz racje, tylko np nie wszyscy mogą z nich korzystać, tak jak moi dziadkowie. Wgl. nie myśleli że ktoś będzie chciał to po nich ciągnąć więc mało w to inwestowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A właśnie błąd koledzy powiem wam sredni taki jak ja ma najwieksze szanse i nazbiera najwiecej punktow i sie zalapie, kryterium kwota mleczna do 200tys l, a ESU do 28, wiec wielcy gospodarze nie maja szans.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

kwota mleczna ktora przekracza 400 tys dostaje chyba 8 pkt, 100-200 tys dostaje chyba 10 pkt, a do 100 rowniez chyba dostaje 8, jakos tak to chyba bylo. ja w tym przedziale 100-200 sie nie mieszcze ale to nic nie szkodzi bo i tak dostaje ta wieksza ilosc pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

No tak, ale np. beczkowóz chce 10tyś l. będę miał 760tyś l. szambo i wychodzi 5ytś tylko to śmieszne.. Nie wiem czy dam rade przekonać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

TheCinek napisz że masz pola daleko oddalone od gospodarstwa np. Dobry bajer to połowa sukcesu :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam ESU 27, co do kwoty to mam 190 tyś kg chociaż oddaję 170% tego mam nadzieję że to nie będzie miało znaczenia, a co do bajeru to kolo który będzie prowadził moją sprawę mówił że jak ktoś ma bajere i umie klecić konkretne zdania o niczym to i 200KM na 2 ha dadzą :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Panowie mam pytanie... Otóż teść posiada aktualnie mtz 82 (19 lat), Ursus C330 (21 lat), Ursus C360 (25 lat) i ursus C4011 (około 40 lat)... Starać się będzie o nowy traktor o mocy 110-120 KM... W wniosku należy podać spis maszyn ale według dokumentu "Zasady doboru maszyn rolniczych" nie uwzględnia sie maszyn powyżej 20 lat i czy można w tym wypadku uwzględnic tylko ciągnik mtz 82 w wniosku nie podając pozostałych czy jednak trzeba podać wszystkie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

TheCinek napisz że masz pola daleko oddalone od gospodarstwa np. Dobry bajer to połowa sukcesu :P

 

no fakt, dobry bajer pol sukcesu. jak u nas jeden rolnik chcial beczke 10 tys litrow (ma dosc sporo gnojowki) i napisal we wniosku, ze ma duzo gnojowki i daleko polozone pola to przyznali mu beczke 6 tys litrow i kazali ubezpieczyc i zarejestrowac :P lepiej juz nie pisac ze ma sie daleko pola i tak by dali tylko 6 tys i tak. moj doradca z ODR powiedzial, ze woz asenizacyjny to jedna z najtrudniejszych rzeczy do uzasadnienia. zadko zdarza sie zeby przyznali taka duza beczke na srednie gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja wiem że bede musiał dobre wytłumaczenie odrazu dołaczyc z wyborem swoich maszyn, opisze wszystkie maszyny i wypisuje dlaczego co i po co czemu az tak durze maszyny itp. Tłumaczenie jest proste wiem że ciągnik jako pomocniczy dostac moge max 88km, mocowania do tura na 2 ciagniki też łatwo uzasadnie że jak jeden ciągnik wysiadzie jest drugi na który bym wtedy zaczepił ładowacz ITP.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

O, nie było mnie jakiś czas na forum i tak bardzo się ożywiło:)

Mam pytanie: Jakie według was szanse będą mieli "niemleczarze" na skorzystanie z pomocy? Mówię tu głównie o województwie zachodniopomorskim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

trochę poczytałem wypowiedzi i popieram martini89,to jest wkurzające że są równi i równiejsi,na ten przykład ja po raz pierwszy sie bede starał o pomoc a mleczarze np.składają drugi wniosek,pytam sie czemu mają mieć pierwszenstwo?,widocznie lobby mleczarskie jest bardzo silne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

No niestey jest grupa uprzywilejowana... ale juz mi sie nie chce o tym pisać. Ma może ktoś informacje czy zostaną jakieś resztki funduszy po naborze mleczarzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na podlasiu to ja się tylko modlę aby starczyło dla samych mleczarzy, ale może są jakieś szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Mam problem dlaczego nie mogę otworzyć listy z żadnego województwa o z tej strony http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/modernizacja-gospodarstw-kolejnosc-rozpatrywania-wnioskow-i-przyznawania-pomocy.html każe mi wybrać program za pomocą którego mam otworzyć daną listę a ja nie wiem jakim adobe raider mam to jak nie to to jaki to program ???? pomóżcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jakiego masz offica? ja mam 2007 i otwiera bez problemu

 

a tak się zapytam jeszcze czy osoby które składały wnioski na modernizacje w ostatnim naborze będą mogły teraz też składać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj